Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

na paszach z de -heus mozna takie wyniki zrobic bo moi znajomi hoduja i maja podobne ale nie na paszach z provimi max 2,60 za 6 tygodni i to przy bardzo dobrych piskletach

pasza provimi dostawa finiszera robi sie masakra odrazu biegunka i upadki z 7szt na dzien robi sie 50 czy wy tez tak macie na provimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na paszach z de -heus mozna takie wyniki zrobic bo moi znajomi hoduja i maja podobne ale nie na paszach z provimi max 2,60 za 6 tygodni i to przy bardzo dobrych piskletach

pasza provimi dostawa finiszera robi sie masakra odrazu biegunka i upadki z 7szt na dzien robi sie 50 czy wy tez tak macie na provimi?

 

jak mówię że takie wyniki robię to zaraz inni mówią że to kosmos i niedowiarki wymyślają.

widać że są kiepskimi hodowcami albo zazdroszczą ,chyba bardziej to drugie,bo z takimi wynikami jak podawałem napewno nie jestem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na paszach z de -heus mozna takie wyniki zrobic bo moi znajomi hoduja i maja podobne ale nie na paszach z provimi max 2,60 za 6 tygodni i to przy bardzo dobrych piskletach

pasza provimi dostawa finiszera robi sie masakra odrazu biegunka i upadki z 7szt na dzien robi sie 50 czy wy tez tak macie na provimi?

biegunka to raczej na growerze 1, na finiszerze provimi raczej nie. ale mówią że u was standrdem jest karbotox w 1 growerze. A upadki to raczej w 2 tygodniu duże, bo po prestarterze kuraki mają w wieku 7 dni 210gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na finiszerze z provimi kurczaki nie chca go jesc. Z tego co wiem u kilku hodwcow tak bylo w tym u mnie.

 

2,71 i 1,78 zużycie. Stary pisz poradnik jak takie wychodowac w niecale 6 tygodni, oglaszaj sie na ppr. bedziesz mial zbyt na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na paszach z de -heus mozna takie wyniki zrobic bo moi znajomi hoduja i maja podobne ale nie na paszach z provimi max 2,60 za 6 tygodni i to przy bardzo dobrych piskletach

pasza provimi dostawa finiszera robi sie masakra odrazu biegunka i upadki z 7szt na dzien robi sie 50 czy wy tez tak macie na provimi?

 

jak mówię że takie wyniki robię to zaraz inni mówią że to kosmos i niedowiarki wymyślają.

widać że są kiepskimi hodowcami albo zazdroszczą ,chyba bardziej to drugie,bo z takimi wynikami jak podawałem napewno nie jestem sam.

 

oczywiscie ze ci zazdroszcze..i mam kompleksy ze jestem kiepskim hodowca...jak ja mam najczesciej zuzycie 1.9 do 1.8 ponizej 1.8 nigdy nie zszedlem..ale za to mialem 2 kg zuzycia rowniez ale taki wynik to juz trakuje jako niudany rzut...i na szczescie zdarza sie to rzadko...i dlatego nie dziw sie ze pytam jak to sie robi a ty mi mowisz ze to zalezy od szczescia...

nadmieniam ze osobiscie dogladam kurczakow i kurnik mam zadbany,dobrze wyposazony i wkladam bardzo duzo pracy w utrzymaniu ładu i higieny na fermie..

dodam jeszcze ze bralem pasze z roznych wytworni i pisklaki z roznych wylegarni i wyniki mialem raczej takie same jak napisalem wyzej...bo wg mnie jakosc paszy w ostatnim okresie diamertalnie sie poprawila i nie slyszy sie czesto o wpadkach spowodowanych jakoscia paszy..

alan prosze cie powiedz co oprócz szczescia ktore masz...podajesz swoim kurczakom zeby miec takie doskonale wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na finiszerze z provimi kurczaki nie chca go jesc. Z tego co wiem u kilku hodwcow tak bylo w tym u mnie.

 

2,71 i 1,78 zużycie. Stary pisz poradnik jak takie wychodowac w niecale 6 tygodni, oglaszaj sie na ppr. bedziesz mial zbyt na 100%.

 

dzieki kolego bo mialem juz tak dwa rzuty i tez nie jadly teraz wezme finiszer z carbotoxem i zobacze co sie bedzie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przestancie pierdolic jak mogą niejeśc finiszera? skąd wiedzą czy finiszer czy grower,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj ich. Normalnie nie jedza tyle ile powinny. zamiast jesc 3,5t jedza max 2-2,5.

podobnie bylo u mnie zaraz bylo mozna zauwazyc mniejsze spozycie i to wielu hodowcow tak stwierdzilo ale sprzedstawiciele paszarni wmawiaja ze to ib niewiem jak teraz u ciebie ale umnie teraz na starterze tez mialy biegunke i u znajomego tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przestancie pierdolic jak mogą niejeśc finiszera? skąd wiedzą czy finiszer czy grower,[/quot

 

sasza,,,oczywiscie masz racje ...... kury nie wiedza czy jedza grover czy finiszer....ale ja mam troche wiekszy mozdzek od tej kury i wiem od kiedy im podaje finiszer i od kiedy mam problemy w stadzie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przestancie pierdolic jak mogą niejeśc finiszera? skąd wiedzą czy finiszer czy grower,

Sasza-bez urazy ale czy Ty wiesz czy jesz szynkę czy ser? Wiesz coś a kubkach smakowych? Może to Ty nie rozróżniasz smaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na paszach z de -heus mozna takie wyniki zrobic bo moi znajomi hoduja i maja podobne ale nie na paszach z provimi max 2,60 za 6 tygodni i to przy bardzo dobrych piskletach

pasza provimi dostawa finiszera robi sie masakra odrazu biegunka i upadki z 7szt na dzien robi sie 50 czy wy tez tak macie na provimi?

 

jak mówię że takie wyniki robię to zaraz inni mówią że to kosmos i niedowiarki wymyślają.

widać że są kiepskimi hodowcami albo zazdroszczą ,chyba bardziej to drugie,bo z takimi wynikami jak podawałem napewno nie jestem sam.

 

oczywiscie ze ci zazdroszcze..i mam kompleksy ze jestem kiepskim hodowca...jak ja mam najczesciej zuzycie 1.9 do 1.8 ponizej 1.8 nigdy nie zszedlem..ale za to mialem 2 kg zuzycia rowniez ale taki wynik to juz trakuje jako niudany rzut...i na szczescie zdarza sie to rzadko...i dlatego nie dziw sie ze pytam jak to sie robi a ty mi mowisz ze to zalezy od szczescia...

nadmieniam ze osobiscie dogladam kurczakow i kurnik mam zadbany,dobrze wyposazony i wkladam bardzo duzo pracy w utrzymaniu ładu i higieny na fermie..

dodam jeszcze ze bralem pasze z roznych wytworni i pisklaki z roznych wylegarni i wyniki mialem raczej takie same jak napisalem wyzej...bo wg mnie jakosc paszy w ostatnim okresie diamertalnie sie poprawila i nie slyszy sie czesto o wpadkach spowodowanych jakoscia paszy..

alan prosze cie powiedz co oprócz szczescia ktore masz...podajesz swoim kurczakom zeby miec takie doskonale wyniki

Przyłączam się do Twojego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myśle że nie są to wyniki rewelacyjne wręcz srednie.

moje ostatnie wstawienie to 2.71 kg i 1.73 pasza i kurnik w 5tyg.i 6 dniu pusty

wcześniej rzut

2.83 kg i 1.78 pasza.

Spożycie 1.85 to już prehistoria

Alan.

Przez 30 lat miałem rzut o wadze 2,7 i zużyciu 1,74. To był 1 ( jeden ) rzut. Myślisz, że podasz wyniki 1 cyklu i już jesteś super producentem?

Zejdź na ziemię i podawaj średnie z roku albo z kilku lat i wtedy może uwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myśle że nie są to wyniki rewelacyjne wręcz srednie.

moje ostatnie wstawienie to 2.71 kg i 1.73 pasza i kurnik w 5tyg.i 6 dniu pusty

wcześniej rzut

2.83 kg i 1.78 pasza.

Spożycie 1.85 to już prehistoria

Alan.

Przez 30 lat miałem rzut o wadze 2,7 i zużyciu 1,74. To był 1 ( jeden ) rzut. Myślisz, że podasz wyniki 1 cyklu i już jesteś super producentem?

Zejdź na ziemię i podawaj średnie z roku albo z kilku lat i wtedy może uwierzę.

 

 

kol....ja rowniez calkowicie sie z toba zgadzam...ja hoduje ok 35 lat i zuzycie ponizej 1,7 mialem tylko raz w zyciu to byla niemiecka pasza ktora wprowadzali pierwszy raz na rynek polski i bardzo im zalezalo na rozreklamowaniu swojej wytworni....pozniej juz wszystko wróciło do normy czyli ok 1,8...

a rozpoznanie mam bardzo dobre bo hoduje kurczaki w bardzo duzym zaglebiu drobiarskim w naszym rejonie..i doskonale wiem jakie wyniki osiagaja koledzy...

i jak mi dzisiaj ktos mowi ze osiaga wyniki ponizej 1,7 to ogarnia mnie pusty smiech i nasuwa mi sie tylko jedno spostrzezenie...ze alan ma KOMPLEKSY...ale wyższosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszczyscy hodowcy ktorch znam widicznie sa kiepskimi hodowcami. Ja takze i @kol i @hodowca broilerow tez. Tylko @alan, jeden ktory sie zna na hodowli kurczakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki wskaźnikami, ale najważniejsze jest ile każdemu z nas zostaje pieniędzy po rzucie.

 

Tak na marginesie, inne zużycie paszy przy tej samej masie ma Ross, Hybro, czy też Cobb - ale mało kto podaje rasę kurczaków.

Żądajcie od wylęgarni podawania na fakturach rasy piskląt i numeru wet. hodowcy jaj, a zobaczycie że pisklaki będą jakościowo lepsze i będziecie mieć lepsze wskaźniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa karmi brojlery kurze paszami z Wipaszu? Bardzo proszę o wyniki, ewentualne problemy na tych paszach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wipaszu 1,85 zużycie na śr wage 2,30 utrzymuje m się od 3 wstawień - brak problemów żadnych biegunek żadnych zapaleń.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie słaby ten Twój wynik. Zobacz jakie wyniki mają inny hodowcy...

 

 

myśle że nie są to wyniki rewelacyjne wręcz srednie.

moje ostatnie wstawienie to 2.71 kg i 1.73 pasza i kurnik w 5tyg.i 6 dniu pusty

wcześniej rzut

2.83 kg i 1.78 pasza.

Spożycie 1.85 to już prehistoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie paszy z Wipaszu to mam mieszane uczucia. Wynik rewelacyjny ale sporo kłopotów w trakcie rzutu. Ścielenie praktycznie codziennie, mokre odchody, ślizgawka, bajoro itp. Ostatnio brałem od nich na jesieni. A odnośnie wyniku to podam ale zaznaczam że na tym kurniku nie było brojlera od kilku ładnych lat i proszę nie wyzywać mnie od oszołomów bo wszystko jest do udowodnienia.

40 dni- 2,52

41 dni- 2,68

43 dni- 2,76

Upadki wyszły mi 3,35% a FCR uwaga 1,673 kg!!! Mimo tego poważnie zastanowię się zanim zamówię u nich na kolejny cykl bo wynik z pewnością nie do powtórzenia a kłopotów i latania przy tym co nie miara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoście przerw w produkcji to naprawde zwiększają rezultaty. Znajomy zrobił 4 miesiace przerwy i jak zawsze mial slabe wyniki to teraz w 6 tyg i 2 dni 2,84 srednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za inf., ja również miałam ostatnio jesienią wstawienia na Wipaszu i wyniki podobne do podanych, chociaż problemy biegunkowe nie występowały, być może to kwestia związana również z jakością piskląt jednodniowych, obsad, mikroklimatu, itd. Pomimo to podane spożycie (1,69) jest dla mnie wyznacznikiem jakości i zbilansowania tej paszy. Pozostaje kwestia powtarzalności tych wyników na dzień dzisiejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wytwórnia Provimi bieganów ma tylu klijentów że sa probleby z dowozami, podajcie jak w innych wytwórniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za inf., ja również miałam ostatnio jesienią wstawienia na Wipaszu i wyniki podobne do podanych, chociaż problemy biegunkowe nie występowały, być może to kwestia związana również z jakością piskląt jednodniowych, obsad, mikroklimatu, itd. Pomimo to podane spożycie (1,69) jest dla mnie wyznacznikiem jakości i zbilansowania tej paszy. Pozostaje kwestia powtarzalności tych wyników na dzień dzisiejszy?

Od momentu gdy wstrzymali produkcje pasz w dwóch wytwórniach na innych sie nie wyrabiaja. Chca podtrzymac starych klientów zeby i ich nie stracic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wytwórnia Provimi bieganów ma tylu klijentów że sa probleby z dowozami, podajcie jak w innych wytwórniach

Wysłany: Nie Mar 15 10:02 GMT 2009 Temat postu:

 

Od momentu gdy wstrzymali produkcje pasz w dwóch wytwórniach na innych sie nie wyrabiaja. Chca podtrzymac starych klientów zeby i ich nie stracic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...