Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem ,to zamkneli wytwornie w Chmielniku woj . swietokrzyskie .

 

Które wytwórnie zamkneli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ostatnio miał rzut na animex zamość ?

 

Od momentu gdy wstrzymali produkcje pasz w dwóch wytwórniach na innych sie nie wyrabiaja. Chca podtrzymac starych klientów zeby i ich nie stracic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wstawienie 9 stycznia na paszy z Zamościa i od 12 lat tylko na Zamosciu i takiej dobrej paszy jak maja teraz to nie mieli chyba nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę z Provimi ze Skokowej, nie mam problemów z dowozami, jak zdarzyło mi się zapomnieć o zamówieniu paszy pani z wytwórni sama zadzwoniła się przypomnieć, ogólnie obsługa ok.

A co do biegunek, to były chyba rok temu, na finiszerach. Od tamtego czasu nie mam problemu, teraz na kurniku sucho, ściółka przesypuje się między palcami. Jedzą tyle ile trzeba, nawet na granulkę nie mogę narzekać, choć wcześniej nie raz mi się zdarzało. Szczerze mogę polecić, zresztą za kilka dni podam podsumowanie aktualnego rzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam paszę z hage przez kilka rzutów, wyniki przeciętne:

 

srednia waga: 2,40; zuzycie 1,95.

 

Ostatnie 2 rzuty Dossche, no i jest duzo lepiej. Ostatni rzut:

srednia waga - 2,82 (46 dni); zuzycie - 1,8 upadki: 3,4%. Poprzedni rzut bardzo podobnie, wiec nie zamierzam narazie zmieniać wytwórni. Przy takich wynikach i cenie - niezły zarobek, aby tak dalej

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wipasz - średnia waga 2,45 zużycie 1,83, w tym roku zaobserwowałem pogorszenie się paszy bo cały tamten rok miałem średnia waga 2,45 zużycie 1,79

Może to też być rasa bo cały tamten rok miałem inną rasę, zobaczę po tym cyklu produkcyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos bierze pasze z provimi jaroslaw i jak jest z niej zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos bierze pasze z provimi jaroslaw i jak jest z niej zadowolony?
Ostatnio na PROVIMI przy wadze żywca około 2,70 zyżycie paszy 1,95. Dotyczy to kilku rzutów na innych pisklakach i innym programie. Czyli KIEPSKO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

provimi 2,5 - zużycie 1.8

1,94-40%, 3,25 -60% - 1,79kg/kg przyrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ja tez bralem pasze z prowimi ale z brzeska a teraz wytwornie zamknieli i bralem z jaroslawa ale wytwornia wytworni nie rowna niby te same konponenty ale co dostawa coraz gorsza i to paru hodowcow narzeka jeden paszowoz a kazda pasza w komorze inna (inny kolor,i zapach i kury jeden dzien jadly drugi dostawaly biegonki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś z was też zauwarzył pogarszające się wyniki na provimi?

 

PROVIMI ROBI TESTY NA HODOWCACH!!!! STOSUJĄ SOCJITECHNO

WYSYŁAJĄ" DOBRYCH "OPIEKÓNÓW I ZNIKAJĄ BO" PANI BASIU MAM OSOBISTY PROBLEM "I OPIEKUN ZNIKA NA KWARTAŁ A HODOWCA ZAUROCZONY .....ZAMAWIA PRODUKT....ZNACZY SIĘ ... PASZĘ .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś z was też zauwarzył pogarszające się wyniki na provimi?

 

 

Od dwóch lat na paszy Provimi Bieganów wyniki stabilne i porównywalne

Moje ostatnie wyniki na paszy "Trio" , bez prestarteru , :

40 dni tuczu - śr. waga żywca na ubojni 2,62 kg , zużycie paszy 1,77 kg/1kg żywca ; 39,5 dni tuczu - śr. waga żywca 2,63 kg ,zużycie paszy 1,77 kg/1kg żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś z was też zauwarzył pogarszające się wyniki na provimi?

Jeżeli tak uważasz to se zmień na inną wytwórnię na cykl czy dwa a potem wyniki na provimi się poprawia..... Zresztą mam wrażenie, że tak jest z każdą wytwórnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ładni piszecie że macie taki i takie spożycie na tyle i tyle masy ciała kuraka ....a przy jakiej obsadzie jeśli raczycie to napiszcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardezo trafna uwaga. Jeśli już ktoś na ochotę podzielić się wynikami to prośba aby uczynił to kompleksowo, tzn. wiek, waga śr., FCR, obsada. Dopiero na tej podstawie można analizować czy jest to dobry wynik, czy przeciętny i myśleć jak w razie czego zrobić w przyszłości lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię dotyczące firmy paszowej Cargill - pasza dla indyczek. Czy warto w to wchodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden wielki badziew, już nie masz gdzie szukać tylko Cargill ??

Jeśli lubelskie, to Vipasz, Provimi, Golpasz będą wozić Ci paszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cargill i pasza dla indyków to raczej gra nie warta świeczki. Radziłbym podobnie jak Jaro z tym że z Golpaszem to na razie bym nie próbował bo ostatnio słabe wyniki. I pytanie dlaczego sama indyczka? Nie rozumiem kompletnie tych którzy trzymają same panienki. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to nieuzasadnione. Jeśli nie możesz skredytować indorka lub jeśli się go boisz to lepiej hodować kurczaka i mieć spokojną głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Jakie wyniki mać na Vipaszu. Prosze o dane...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...