Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wynik indyczki tuczonej na Wipaszu: wiek 15 tyg. i 2 dni, waga: 9,93: zużycie 2,43, upadki 3,5 % Jest to wynik z lutego, a wiadomo, że letnie wyniki są nieco słabsze ze względu na spadek spożycia paszy wraz ze wzrostem temp. i duże dobowe wahania temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

HaGe-wysoka cena i coraz gorsza jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram , Brojlera kurzego, to co pisze..... nie kupywać szkoda kasy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie chowam drobiu, ale przez swoje "życie" przerobiłem kilka wytwórni pasz dla bydła.

ZAWSZE co jakiś czas wytwórnie mają wpadki.

Tak miałem z Cargillem, tak miałem z Wipaszem, tak miałem z Dossche. Z innymi już nie próbuję. Zostało na tym, że sam robię sobie paszę dla krów na moich zbożach, soi, rzepaku i dodatkach mineralnych z różnych firm.

Dla 1 grupy mam Joserę, dla 2 grupy mam Ekoplon, dla zasuszonych Polmass.

Dla cieląt jadę teraz na mleku Ekoplonu ale starter mam z DeHeusa.

I jakoś się kręci. Mleka średnio pod 7500, praktycznie na własnych kiszonkach z kukurydzy i traw, kiszonych wysłodkach ( w rękawie) i zbożu (w rękawie).

Pasza treściwa mnie kosztuje koło 500zł a nie prawie 700 jak chcą mieszalnie pasz. Wiadomo, one też muszą zarobić.

W drobiu co się orientuję tak nie da rady. Trzeba komuś zaufać.

To może brać próbki pasz i co jakiś czas dać do kontroli ( a wtedy gdy coś się zaczyna dziać napewno) , szczególnie na mykotoksyny.

Ostatnio na naszym terenie z powodzeniem chodzi DeHeus (znajomy robi latem gęsi i na nich jedzie z poczętku, bo potem robi paszę sam i nie narzeka).

Jak ktoś jest z okolic Morąga to ponoć w Zalewie jest mieszalnia co robi ekspandera na drób. A w samym Zalewie jest ubojnia drobiu ( a może tylko indyka?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie naszym temacie !

Owszem różne wytwórnie mają wpadki . Tego się nikt nie ustrzeże , ale problem polega na tym , żeby umieć przyznać się do błędu . Jak ja oddam kiepskiego ptaka do ubojni to nikogo nie obchodzi , że biegunka była spowodowana złej jakości paszą tylko walą odpisy jak moga i ile mogą . Jak więc wytwórnia spieprzy oaszę to niech ponosi tego konsekwencje . Tylko jak zgłaszamy jakieś roszczenia zawsze słyszymy; "ty tylko u Pan inni nie narzekają" . Jak zaczynam dzwonić do innych hodowców okazuje się , że na kurnikach mokro , spożycia ogromne itd . Piszesz badać paszę . No wielokrotnie to robiłem , ale problem polega na tym żeby konkretnie badania ukierunkować . Jak tego nie zrobisz / no bo nie wiesz dokładnie co masz badać / to nie jesteś w stanie nic określić . Owszem badanie podstawowe typu białko sól......... , ale czego dalej szukać?

Wystarczy źle zbilansowana pasza / czego nie jesteśmy tak naprawdę w stanie sprawdzić / , świeże zboże i już jest pozamiatane .

W wytwórniach paszy myślą , że hodowcy to idioci i usiłują wciskać nam kit . Ale to hodowca jest codziennie na kurniku , patrzy na ptaki , widzi jakie są kupy , jak zachowują się kurczaki i absolutnie jest w stanie wychwycić moment kiedy zaczyna się coś dziać , kiedy przyrosty drastycznie spadają , kiedy robi się wilgotno itd. Ptaki są stałą kontrolą weterynaryjną i dobry lekarz w mig wyłapie problemy żywieniowe . Hodowca także to potrafi tym bardziej , że z reguły problemy pojawiają się po konkretnych dostawach .

W moim przypadku z HaGe ptaki do 6 tygodnia w zasadzie rosły bezproblemowo . Waga w 6 tygodniu 2,56 jak leci . Ponieważ ubojnie zaczynały cenę obniżać , a ja miałem sporo czasu więc cześć ptaszków przetrzymałem . Miałem do 7 tygodnia , ale z różnych względów był to 8 tydzień . I co się okazało? Że przez dwa tygodnie ptaki urosły 750gram!!!!!!!!!!!!!!! Powinny około 1200-1300 . Na kurniku dość wilgotno nawet przy małej obsadzie . Ale cóż żniwa i tanie zboże więc wytwórnia tnąc koszty zapewne dodawała świeże zboże . Zresztą ten problem dotyczył nie tylko mnie . Spożycie paszy jak nigdy dotąd 2,08 na 2,85 .

Średni do tej pory przy średniej wadze 2,9-3,0 miewałem poniżej 1,9 . Tak więc wytwórnia dała ciała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HaGe raczej ostatnio coraz słabiej. Myślę o zmianie na Dossche albo De Heus. Jakie macie doświadczenia z tymi wytwórniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup po raz pierwszy paszy z Dosshe dla kurczaków. Proszę przejmie forumowiczów o opinie o tej wytwórni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór dostawcy paszy zależy od tego, jakich konkretny klient spodziewa się wyników, czyli jakie go zadowalają. Tak dla jednych spożycie paszy przy wadze kurczaka 2,5 kg może wynosić 1,7kg, a dla innych 1,89. Dla niektórych ta różnica to przepaść, a dla innych norma. Jedno jest pewne, że dostawca paszy, robiący wyższe spożycia robi sobie dobry interes, sprzedając po prostu więcej ton. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Była Gama Quatro i teraz cos tam nowego przedstawicielka zachwalala. "malo jedza duzo rosna i taniej niz u konkurencji " czyli tak jak zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Była Gama Quatro i teraz cos tam nowego przedstawicielka zachwalala. "malo jedza duzo rosna i taniej niz u konkurencji " czyli tak jak zawsze

teraz są trzy comfort, quatro plus , pro.

comfort - skład procentowy parametrów jak np agrocentrum

qatro plus - niby stare qatro

qatro pro - dość drogie, niby dla wybranych klientów za zgodą zarządu (jeśli przypadkiem to wybierzesz to proszę napisz jak to na prawdę jest). pasza dość dobra, ale trudno określić czy zasługuje na tak wysoką cenę i w zasadzie jeszcze na niej wyniku nie zrobił bo to nowość. Wziąłem na trzy hale po każdej z tych trzech linii pasz i zobaczę (wstawiam w poniedziałek).

a tak nawiasem mówiąc połowa sukcesu to pisklaki.

aha generalnie qatro plus i pro gwarantuje wagę na 7 pełnych dniu życia pow. 210g. (sprawdziłem to u siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jedna hale biore z kolna a na 2 sprobuje ten nowy ichny wynalazek. Za zgoda zarzadu hehe a co to za nowa polityka zeby zarzad decydowal czy sprzedac komus pasze? Fakt prestarter to Provimi na mocny. Daje kopa na poczatek. 190-200 g to spokojnie sie uzyskuje po tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jedna hale biore z kolna a na 2 sprobuje ten nowy ichny wynalazek. Za zgoda zarzadu hehe a co to za nowa polityka zeby zarzad decydowal czy sprzedac komus pasze? Fakt prestarter to Provimi na mocny. Daje kopa na poczatek. 190-200 g to spokojnie sie uzyskuje po tygodniu.

chciaż i na kolnie miałem zwykle powyżej 200g.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli czodzi o doshe to nie wim czy mają dobra pasze ale to ludzie bez skrupułów jak coś nie wyjdzie to po trupach a odzyskają swoje pieniądze typu podjeżdżanie zbirów w czarnym samochodzie żadnych układów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jedna hale biore z kolna a na 2 sprobuje ten nowy ichny wynalazek. Za zgoda zarzadu hehe a co to za nowa polityka zeby zarzad decydowal czy sprzedac komus pasze? Fakt prestarter to Provimi na mocny. Daje kopa na poczatek. 190-200 g to spokojnie sie uzyskuje po tygodniu.

pochwalisz się cennikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Była Gama Quatro i teraz cos tam nowego przedstawicielka zachwalala. "malo jedza duzo rosna i taniej niz u konkurencji " czyli tak jak zawsze

teraz są trzy comfort, quatro plus , pro.

comfort - skład procentowy parametrów jak np agrocentrum

qatro plus - niby stare qatro

qatro pro - dość drogie, niby dla wybranych klientów za zgodą zarządu (jeśli przypadkiem to wybierzesz to proszę napisz jak to na prawdę jest). pasza dość dobra, ale trudno określić czy zasługuje na tak wysoką cenę i w zasadzie jeszcze na niej wyniku nie zrobił bo to nowość. Wziąłem na trzy hale po każdej z tych trzech linii pasz i zobaczę (wstawiam w poniedziałek).

a tak nawiasem mówiąc połowa sukcesu to pisklaki.

aha generalnie qatro plus i pro gwarantuje wagę na 7 pełnych dniu życia pow. 210g. (sprawdziłem to u siebie)

 

Po ile masz te pasze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grower 2 980netto comfort, 1010netto plus, 1030netto pro

kolno było droższe - 1010 gr2 netto

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HaGe raczej ostatnio coraz słabiej. Myślę o zmianie na Dossche albo De Heus. Jakie macie doświadczenia z tymi wytwórniami?

 

jesteś z ostródy to napewno indyk

dossche na indyka jest nie bardzo

a ohage to lepiej nie wspominaj

nawet po objazdach dyr.nic się nie zmieniło cena w stosunku do jakości z kosmosu a o zużycie nie pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dowiedziałem sie ze dla Indykpol S.A pasze usługowo robi Agrocentrum.

Czyżby to początek wchłonięcia przez tego giganta tej wytwórni.Podobno maja tam w kolnie swoja kadre i technologa i pasza jest sporo tansza od Agrocentrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Indykpolu pasze robi kilka wytwórni, w tym również GOLPASZ i Agrocentrum, co wcale nie oznacza, że Indykpol wchłonie te dwie wytwórnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla Indykpolu pasze robi kilka wytwórni, w tym również GOLPASZ i Agrocentrum, co wcale nie oznacza, że Indykpol wchłonie te dwie wytwórnie.

Ale słyszałem pogłoski że Indykpol wykupił część udziałów Agrocentrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tadek za podpowiedź paszową. Co do Indykpolu i Agrocentrum to nie mam wiadomości ale wykupienie udziałów jest wielce prawdopodobne, gdyż Kolno miało pewne kłopoty finansowe a dla Indykpolu to z pewnością dobry interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...