Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat współpracuję z Wipaszem i muszę powiedzieć, że wyniki wagowe i zużycie paszy jest zgodne z najnowszymi normami. Firma poza tym jest bardzo elastyczna, można zamówić pasze pro albo wzmocnione. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam poprzedniczkę. Na WIPASZ-u bardzo dobre wyniki. ostatni 2,73 / 1,81 kg na 43 dobę. Zero biegunek, dostawy na czas, pasza elegnacka. Bardzo elastyczni jeżeli chodzi o płatności za paszę. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze Wipasz calkiem przyzwoicie juz trzeci rzut dobre zuzycia, dobre wagi a co najwazniejsze sucho i bez smrodu! POLECAM.

Przestrzegam natomiast jesli ktos ma AGROPOL MOTYCZ u sasiad narobili strasznego balaganu, biegunka, smrod i niedowagi. Podobno nie u jednego spieprzyli stado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie doswiadczenia z HaGe Głobino??? Jezeli kupujecie jak jest dzisiaj ze zuzyciem , mokro-sucho , obsługa ulegla poprawie czy dalej olewają hodowcow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie doswiadczenia z HaGe Głobino??? Jezeli kupujecie jak jest dzisiaj ze zuzyciem , mokro-sucho , obsługa ulegla poprawie czy dalej olewają hodowcow?[/quot]

 

osobieście nie wierzę żeby coś się zmieniło na lepsze! zmiana technologa czy nawet przedstawiciela, kierownika nie zmieni całej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAGE masakra. 1 raz (i ostatni) spróbowałem 2 rzuty temu. Wyniki z kosmosu. Zuzycie 2,10kg , średnia waga 2,44 na 44 dobę. na drugim identycznym kurniku ptaki z tej samej wylęgarni karmione na Wipasz i zrobiłem wynik 1,81 na 2,62kg na 45 dobę. Polecam. A HaGe ma zakaz wjazdu na ferme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytwórnię pasz mam dość blisko i tak na prawdę to bylo super rozwiazanie . Współpracowalem z nimi do sierpnia zeszlego roku . Wczesniejsze wyniki ogolnie bardzo dobre . Średnio z 20 roznych wstawień waga okolo 2,70 przy zuzyciu 1,86-1,89 . A trafil sie wynik 1,70 na 2,60 !!!Chociaż musze przyznać , że wczesniej kiedy funkcjonowali jak RAJFFPOL było chyba jeszcze lepiej .

Nie bedę się wypowiadal na temat przedstawicielki , ktora mnie obslugiwala bo to wstyd i hańba dla firmy .

W sierpniu zeszlego roku zrobilem wynik z przekarmieniem do wczesniejszych o okolo 12 ton . Mokro , mokro i jeszcze raz mokro . Przez dwa tygodnie duze ptaki przybraly na wadze 700gram!!! Czyli dokladnie połowę tego co powinny . No i uslyszalem od szefostwa , że zrobilem fenomenalny wynik bo raz , ze trzymalem dlugo , dwa wysoka srednia , a trzy to inne wytwornie tez maja problemy . Nie ustosunkowano się do niskich przyrostow bo po prostu brakowalo argumentow . Rozumiem , że nie chcieli przyznać sie do zanizania kosztow stosujac zbyt duzo świeżych zboż no bo jakby wszyscy hodowcy dowiedzieli sie , że zrekompensowali jednemu to im tez . Uważam , ze tak powinno byc . Jak mamy przez kiepska paszę gnoj i odgnioty co skutkuje dodatkowymi konfiskatami w uboju to ubojni nie obchodzi , że wytwornia zawalila i ostr odlicza. jak wiec wytwornia sprzedala nam towar kiepski to niech ponosi odpowiedzialność finansowa . Ale u nas nie .Jak jest problem paszowy to paszarnie mowią środowisko , albo kiepski pisklak . Jak jest problem pisklakowy to wylegarnie mowia pasza albo środowisko . I Nawet robiąc rozne badania potwierdzajace jakieś gnioty paszarni czy wylegarni zawsze slyszymy , że oni tez robili badania i u nich jest o.k. Normalnie rece opadaja .

Podobnie bylo w moim przypadku z HaGe . Nie widzieli swojej winy wiec zagryzlem zeby i przyrzeklem sobie , ze dopóki w HaGe bedą rzadzić kobiety , dopoty paszy kupować tam nie bede .

Firma zeszla na przyslowiowe psy , a obsluga terenowa za wyjatkiem sympatycznej A. to tragedia .

Szanowna koleżanko A. uciekaj z tej firmy . Ze swoja wiedzą , doświadczeniem i podejściem do hodowcow bez problemu znajdziesz sobie prace . Zostaw ten grajdoł i pseudokolezeństwo bo nie zaslugują na Ciebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest pasza z Cehave?? bo chcialbym zmienic pasze wlasnie z tej wytworni?? jakies opinie rady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto karmi ptaki na Cargillu? może jakieś opinie.

Jak chcesz mieć problemy to weż od nich, zobaczysz jak na tym wyjdziesz, cygany. a słodki seba tak cie wypierniczy że będziesz kloł że hej!Duże zużycie i złej jakości pasza, nie polecam, na śląsku już ich nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim rzucie na 42 dzień miałem wagę 2,65 kg, spożycie 1,8. Rzut wcześniej bardzo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat biorę paszę z Tasomixu i tak średnio na 42 dzień pomiędzy 2,4 do 2,6

zużycie na poziomie 1,80 1,90 ale zdarzają się wpadki .Polecam paszę pro choć jest o 0,20 droższa od normalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie ze współpracy z wytwórnią PIAST. Jakie zużycia w ostatnim okresie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie ze współpracy z wytwórnią PIAST. Jakie zużycia w ostatnim okresie ?

 

Nie wiem jak u innych, ale u siebie od roku obserwuję pogorszenie zużycia paszy, mimo ciągłych zapewnień przedstawiciela wytwórni pasz, że już jakość jest lepsza i będzie poprawa.

Ostatnie wstawienie: średnia waga 2,88; śr. ilość dni tuczu 44; zużycie paszy 1,91.

Wcześniejsze wstawienia o podobnych parametrach: zużycia paszy 1,82; 1,83. Piast Lewkowiec - współpracuję z nimi ponad 3 lata. Jedyny niezaprzeczalny plus to brak problemów za ściółką, zawsze jest sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam 0 problemów ze ściółką na Piaście, przyrosty znakomite, natomiast takiego zuzycia paszy, tj. powyżej 2 kg to od lat nie pamiętam...Po 1 rzucie wróciłam do Wipaszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak współpracowałem z Piastem (oddział Płońsk) no niestety totalne dno. Zużycia na 3 rzutach zawsze powyżej 2,00kg. Rekord zużycia 2,20kg na 45 dobę. MORKO. Chociaż przedstawiciel zapewniał że co dostawe dorzucają "coś" Kurczaki ok.2,35-2,50kg. Wróciłem więc do Wipaszu i jak ręką odjął. Zużycie wróciło do normy (1,72-1,80kg), sucho, dostawy na czas i odpukać cenowo również elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może sie podzielić uwagami zużycia paszy z Wytwórni PIAST Gołańcz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może sie podzielić uwagami zużycia paszy z Wytwórni PIAST Gołańcz ?Ja biorę z Gołańczy zawsze było względnie a ostatnio porażka (2,15) cena też kosmos.jeżeli możecie to podawajcie ceny pasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Prosze o opinie na temat paszy z DOSSCHE. czy warto z nimi handlować........Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie indyka jestem bardzo zadowolony. Kupuję z Rychlik i jest sucho a przyrosty nie gorsze jak u konkurencji przy troszkę lepszej cenie. Spożycia także na przyzwoitym poziomie. Za każdym razem pasza powtarzalna i bez przykrych niespodzianek. Chętnie spróbowałbym na kurczaku ale obecnie nie planuję wstawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę lat już biorę z wipaszu ,wyniki mam takie że nie muszę zmieniać firmy, chociaż rzut sprzedany w lutym trochę mnie zszokował może ktoś też ma takie doświadczenie na wipaszu? a co do dossche to ja podziękuje i za hage też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również od wielu lat współpracuję z Wipaszem. Nie wiem konkretnie, co Kolega ma na myśli mówiąc o lutowym rzucie, ale mój lutowy rzut okazał się porażką: kury słabo urosły,a zużycie 1,93 kg na 43 dobę. Jak dla mnie fatalny wynik. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...