Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

ja również obenie współpracuję z WIPASZ-em. Wyniki rzeczywiście gorsze (styczeń 1,95kg zużycie / 2,58kg waga na 44 dobę) ale na kolejnym obiekcie już zdecydowana poprawa (marzec 1,83kg zużycie / waga 2,61kg na 43 dobę). miałem w ostatnim roku i Piast-a i Dossche i Cedrob ale na Wipaszu najlepiej. koledzy a jak cenowo pasza. słyszeliście cos o obniżkach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik na Wipaszu w lutym 2,86 na 1,95 na 46dzień. a ceny bez zmian.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłam rzut indyków na Wipaszu, z wyniku produkcyjnego jestem zadowolona. Obecnie kupuję paszę na brojlera kurzego i jestem zaniepokojona gorszymi wynikami zgłaszanymi na forum, bardzo proszę o więcej szczegółów na temat paszy z Wipaszu.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodiło mi o bardzo fatalny wynik, a wyglądał on tak że r kur wyszła 2.20 a zużycie 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój rzut wyglądał śr kurczaków wyszła 2.20 a zużycie 2.09 poprostu tragedia sprzedawałem pod koniec lutego, kurnik małem dobrze wygrzany, nie chorowały , ogolnie bez żadnych problemów. jestem z nimi już 6 lat, i zawsze wyniki okolo kg różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dniem 31.03.2010 wytwórnia pasz HEGe zakład w Głobinie zaprzestaje produkcji paszy - o czym poinformowała dyrektor sprzedazy pasz .

 

Stało się to co miało stać- g.owniane rzady , lekceważenie hodowców, robienie od około pół roku tragicznej jakościowo paszy , odejście prawie wszystkich stałych odbiorców skutkuje tym , że wytwórnia nie ma dla kogo produkować .

Ponoć oficjalny powód jest inny , ale ......

P.dyrektor życzę powrotu do "swojego" świata - dyrektorskie progi po prostu są zaaaaaaaaaaaaaaaa wysokie . I to bardzo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie od pół roku tylko kiedy raffpol stał się hage

to pasza była coraz gorsza

szczyt niedbałości to ostatnie pare miesięcy

hodowców wprowadzili w długi a teraz ich oddają podobnierz do sądu

tylko nie biorąpod uwagie ze z ich winy mieli po kilkanaście ton więcej zużycia na rzut a gdzie utracone zyski za nie urośnięci drobiu kto im za to zapłaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko u Ciebie choć pewnie naganiacze notorycznie zapewniają że wszędzie jest super. Stara śpiewka. Kiedyś jeszcze mówili że jak dobrze rosną to musi być mokro-gówno prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co słychać na de heus przypadkiem nie wzrosło u was spożycie?bo u mnie wzrosło ostatnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co słychać na de heus przypadkiem nie wzrosło u was spożycie?bo u mnie wzrosło ostatnio

 

ostatnio znajomy z kalisza wspominał o wpadce tej firmy , FCR podskoczył mu do 1,96; wcześniej miał ok 1,82 , trudno mi powiedzieć jaka była przyczyna ale zaliczył dokładke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co słychać na de heus przypadkiem nie wzrosło u was spożycie?bo u mnie wzrosło ostatnio

 

ostatnio znajomy z kalisza wspominał o wpadce tej firmy , FCR podskoczył mu do 1,96; wcześniej miał ok 1,82 , trudno mi powiedzieć jaka była przyczyna ale zaliczył dokładke

 

Znajomy ma na Deheusie i jedzie w okolicach 2,0-2,05 na zużyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie podsumowałem zużycia na obu wspomnianych niżej firmach ( Wipasz i De heus) spożycia 1,93 i 1,95 przy wadze 2,4 kg i mokro !!!! I proszę co niektórych nie piszcie że "Zużycie wróciło do normy (1,72-1,80kg)" a po 6 dniach nagle post że styczeń to 1,95 następne 1,83 bo pachnie to naganiactwem.... Ja po takich wynikach na części fermy mam zamiar wrócić do starego dostawcy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na mysli de heus-spytkowice czy ktos z Was bierze od nich i czy w ostatnich kilku miesiacach nie nastopiło pogorszenie chodzi o zużycia paszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba na rzeczy z tym De-Heus , bo wszędzie słychać o często dość znacznym pogorszeniu wyników na ich paszach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś na forum co ma pasze z niejakiej wytwórni w miechowie; silomix;

bo słyszałem że wielkie zmiany tam nastąpiły , jeśli tak to bardzo proszę o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest ktoś na forum co ma pasze z niejakiej wytwórni w miechowie; silomix;

bo słyszałem że wielkie zmiany tam nastąpiły , jeśli tak to bardzo proszę o informacje

Drogi Baco ja jadę na silomix'ie Co prawda właściciel się zmienił to chyba zmiany są na gorsze gdyż wcześniej pasze miałeś z dziś na jutro a teraz trzeba co najmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem. I za starego zarządu nie ponaglali tak z płatnościami mogłeś nawet płacić po 3 tyg. A teraz pracuje tam niejaki prokurent i dzwonią albo tego samego dnia lub dzień po terminie o kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda terminowość dostaw pozostawia wiele do życzenia tzn długie oczekiwanie zaś dostawy to cała doba (0-24)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie na temat wytwórni,bo coś ostatnio zużycie co rzut większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o opinie na temat wytwórni,bo coś ostatnio zużycie co rzut większe

 

 

Tasomix tak jak i inne mieszalnie umie zrobić pasze , ale na pierwszy rzut, później jest prawie zawsze gorzej, poczytaj posty poniżej, liczy się kasa a nie hodowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...