Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie coś na temat Tasomixu. U mnie zużycie 3 rzut pow 1.95, jakie u was i jaka jest cena startera gdzie indziej, tu 1130

 

 

To normalne, ceny mają zawsze oki , ale spożycia zależy co się doda , jeśli nic to lipa jak widać ...więc kombinuj chłopie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o poradę odnośnie wytwórni pasz

Cargill (spozycie tragiczne), czy ktos miał doświadczenie z Cargillem

Dosche

Piast

Co wybrac dla kurczaka i indyczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy coś u Was z ceną paszy sie dzieje. U mnie znów do góry idzie od przyszłego tygodnia +35zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Koledzy coś u Was z ceną paszy sie dzieje. U mnie znów do góry idzie od przyszłego tygodnia +35zł/t.
Napisz w której wytwórni znowu do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększył się popyt bo wszyscy zachęceni ceną walą maks obsady to i cenki idą do góry.Jakby mieli problem ze sprzedażą to by tak szybko nie dzwigali.Zboża to jedno popyt drugie.Prostsze niż budowa cepa.A wy wiążecie sobie kamień do szyi i skaczecie na głeboką wodę z pełną świadmością-ale to jak co roku w końcu sierpnia

Tera ci co wkładali w końcu sierpnia mogą mieć tak ze 3 rzuty może w porywach po 3brutto przy paszy po 1200 i pisklaku po 1.30 (tu też to samo-jest zbyt jest i cena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam "Wipasz", bo sam sprawdziłem. dwa rzuty kury miały ostrą biegunke i oczywiście to nie ich wina. Słabe wyniki . A o pieniądze to zaraz Dzwonią złodzieje. Syf robią a potem sprzedają. teraz brałem z innej wytwórni i nic takiego nie miało miejsca wyniki super. Znam inyych chodowców którzy uciekają z "wipaszu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ce have też biegunki , na provimi znajomy też ma sraczkę , wszędzie podobnie i mowa oczywiście że tylko u pana jest problem a gdzie indziej to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ce have też biegunki , na provimi znajomy też ma sraczkę , wszędzie podobnie i mowa oczywiście że tylko u pana jest problem a gdzie indziej to ok.

Panowie to jest temat stary jak świat.

Mamy teraz świeże zboże i jeszcze ok. miesiąca będą biegunki na każdej wytwórni.

Przypomnijcie sobie jak było w latach poprzednich.

Nie warto teraz wykonywać gwałtownych ruchów bo wszędzie jest mokro i wszędzie są podwyżki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alojz ma rację. Tak jest co roku.Tylko pytanie czy dadzą 20% świeżego i przykryją to enzymem czy więcej i bez enzymu? U mnie podobno zastosowali pierwszą opcję i było pogorszenie odchodów ale w nieznacznym stopniu a teraz praktycznie można powiedzieć że jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalna, ptaki 7 doba i dwa dni z wagą do tyłu, zawsze marzyłem o takim COBBie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosował ktoś Agrovit z Kolna? Niby to pasza specjalnie dla Cobba

OOOOOOOooooooo, ciekawe, ciekawe...... mam wrażenie, że to jest myk, tak jak na prowini Qatro comfort i Quatro Plus. Znajomi dają Agrovit też dla rosa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starter ma mniej d3 niz agromax wiec cos tu nie pasuje do cobba. temu pisze ze "niby"

Generalnie pasza typu provimi comfort i agrovit jest dla hodowców, u których kurczęta nie wykorzystują całego potencjału paszy, czyli dasz paszę słabszą a urosną tak samo (przy zużyciu do ceny paszy na takim poziomie lub lepszym). Napewno takiego typu pasze są bezpieczniejsze dla stad problematycznych. Znam osoby, które karmią comortem i agrovit (ale tu wynik za tydzień mogę podać). Osobiście mam wrażenie, że można zacząć paszą np. słabszą i po gr 1 zadecydować, czy watro podać paszę mocniejszą - a to już widać na kurniku.,

Jak sięgam pamięciom dawno dawno temu paszą w prowimi rekomendowaną dla coba byoł quatro (dawne quatro), więc podzielam Twoje obawy, że Agrovit nie powinien być paszą specjalnie dla cobba, choć jak wspomniałem wyżej przyrost masy ciała spokojniejszy będzie, czyli dla cobba bezpieczniejszy.

Tak na prawdę ross daje obecnie przyrosty bardzo zbliżone do cobba, więc nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś z Was współpracuje/współpracował z Golpaszem i może podrzucić jakieś wyniki? Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy ktoś z Was współpracuje/współpracował z Golpaszem i może podrzucić jakieś wyniki? Z góry dziękuję

 

 

Słyszałem że w Golpaszu mają teraz bardzo ciekawą ofertę ale jeśli kilka innych mieszalni ma 80 zł paszę droższą to dlatego kolego że w Golpaszu nie mają klientów, weż spróbuj zbić cenę i raz może zrobią tanio i dobrze ale czy na końcu nie będzie mokro to nie wiem a było wcześniej dość długo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie poznam opinię od karmiących paszą z Piasta - Gołańcz .

Miało być super i było do 4 tygodnia . Fajne przyrosty i suchutko . Później niestety już tak fajnie nie było . Zrobiło się mocno wilgotno i przyrosty przystopowały . Jak u innych .? Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczynam mieć problemy na HaGe (mokro- przyrosty w miarę dobre)chciałem się dowiedzieć jak u was czy to tylko u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...