Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

ja brałem ostatnio pasze dla brojlerów z De Heusa. Wyniki 1,82 zużycie paszy i średnia waga 2,58 w 45 dniu, upadki 3,4%.

 

Zrobiłem rzut na paszy z Agri Plus. Zużycie 1,69, waga 2,7 w 44 dniu. Upadki 1,9%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczone i podliczone wstawienia Wipasz vs Dossche: Wipasz 2,86 na 42 dzien tuczu spożycie paszy 1,61; ( przedstawiciel twierdzi ze to wynik na 41,5 dzien - nie wiem jak to liczy ale niech mu będzie ) Dossche srednia waga na 42 dzien 2,81 zuzycie 1,64 przy czym wiecej bylo upadkow na kurniku Dossche bo dalem ciala i nie podalem leku na czas. Wyniki podobne a przepasc cenowa bardzo duuuuza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Dossch bardzo mocno się podciągnoł, współpracuję z nimi 4 wstaw pomimo wcześniejszych wojen z moim tatą którego drugą żoną jest Wipasz nie dopuszczał myśli żeby na jedną budę wpuścić konkurencję teraz rozważamy aby całość żywiło Dossche. Wyniki są dobre, cena mocno konkurencyjna. PS może polecicie dobrą wylęgarnię, która nie miesza ptaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale masz tajemnice z cena paszy zamiast to oglosic publicznie to w prv sie bawic chcesz .Jakie to zalosne jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj swoje ceny. Nie wiem czy obslugujacy moje gospodarstwo chcialby zebym upublicznial ceny.

 

Nie no ale masz tajemnice z cena paszy zamiast to oglosic publicznie to w prv sie bawic chcesz .Jakie to zalosne jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że jak ktoś robi super paszę, w swietnych cenach,to powinno mu zależeć na reklamie,a tobie zakazali chwalić się ceną.Jeśli będziemy wymieniać się takimi informacjami ,to sie okaże że, sąsiad może ma 3.dychy taniej.Tanio dla ciebie, to może być drogo dla innych............ To info.nie jest dla ciebie 1260 netto na termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam,że należy propagować POLSKIE wytwórnie,typu Tasomix czy Ekoplon,nawet gdyby im zdarzały się wpadki częściej niż wielkim (choć ostatnio akurat obserwuje się odwrotną tendencję !!! ).Bo co zostało,po przejęciu przez Cargilla Doscha ? Dwie wielkie wytwórnie Cargill i Deheus.Jak padną nasze wytwórnie ,to podzielą rynek między siebie i podyktują takie ceny,że się zdziwicie.

Zrobicie sami wtedy?Część może i tak,ale oni już to wiedzą i fabryki koncentratów są prawie gotowe,a ich ceny też będą odpowiednie.

Dopóki istnieje konkurencja ,tak się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z medox pod tym wzgledem ze powinna byc duza konkurencja bo wtedy numb hodowcom lepiwj sie negocjuje ceny i wytwornie sie staraja. jeżeli chodzi o te polskie firmy to niewiem kolego wiesz ale w większości to tylko polskie nazwy i zarzadach siedza pokacy jako slupy a kasa idzie do zagranicznego wlasciciela. dla mnie nie ma znaczenia czy kupuje od ruska niemca czy innej narodowości dla mnie liczy się jakość i cena. kiedyś za dawnych czasów miałem taką sytuacje że udusił mi się caly kurniki ptakow nie miałem po prostu pieniędzy żeby zapłacić całości do paszarni nadmienie polskiej.traktowali mnie jak złodzieja pomimo moich tłumaczeń . dlatego też nie mam sentymentow czy to polskie czy zagraniczne ale wtedy wyciągnęła do mnie rękę firma z kapitałem zagranicznym a polacy się odwrócili wysłali pismo do sądu.

A ja uważam,że należy propagować POLSKIE wytwórnie,typu Tasomix czy Ekoplon,nawet gdyby im zdarzały się wpadki częściej niż wielkim (choć ostatnio akurat obserwuje się odwrotną tendencję !!! ).Bo co zostało,po przejęciu przez Cargilla Doscha ? Dwie wielkie wytwórnie Cargill i Deheus.Jak padną nasze wytwórnie ,to podzielą rynek między siebie i podyktują takie ceny,że się zdziwicie.

Zrobicie sami wtedy?Część może i tak,ale oni już to wiedzą i fabryki koncentratów są prawie gotowe,a ich ceny też będą odpowiednie.

Dopóki istnieje konkurencja ,tak się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą,różnie bywa.Ja mówię tylko ,żeby wziąść tą sytuację pod uwagę,bo już zaczyna się robić niebezpiecznie

A Tasomix czy Ekoplon to chyba całkiem Polskie wytwórnie,nie słyszałem ,żeby mieli cokolwiek wspólnego z zagranicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym sie glosno nie mowi:) apropos ekoplonu mam zle wspomnienia i moim zdaniem nie robis dobrych pasz. Tasomixmam za daleko i ceny ekstremalne:)

Zgadzam się z Tobą,różnie bywa.Ja mówię tylko ,żeby wziąść tą sytuację pod uwagę,bo już zaczyna się robić niebezpiecznie

A Tasomix czy Ekoplon to chyba całkiem Polskie wytwórnie,nie słyszałem ,żeby mieli cokolwiek wspólnego z zagranicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,Tasomix miał normalne ceny dość ,paszę robił dobrą,Ekoplon miał parę wpadek,ale teraz robią naprawdę bardzo dobry towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy ekoplon takie dobre wyniki robi, u kuzyna w regionie kilku dobrych hodowcow porobilo 1.83 zuzycia:) jak kogos takie wyniki satysfakcjonuja to prosze bardzo. Mam rozeznanie w wynikach i cenach bo licze kazda zlotowke:)

No nie wiem,Tasomix miał normalne ceny dość ,paszę robił dobrą,Ekoplon miał parę wpadek,ale teraz robią naprawdę bardzo dobry towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tasixa to lepiej dac sobie spokoj z ta ich jakoscia, co dostawa to inna pasza inny zapach kolor eh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ,to dziwne ,bo mam zupełnie przeciwne informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie ekoplon u dobrych hodowcow mial przyslowiowe 5 minut czyt. 1 rzut i pochwalili sie spozyciami na poziomie 1.8 a przedstawiciel wielce oburzony ze to dobry wynik. Biora od nich co co musza czyli zadluzeni po uszy.

hmm ,to dziwne ,bo mam zupełnie przeciwne informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lat temu piętnaście, wydawało się że firmy typu Cargill, Provimi, Rolimpex wszystkich nakryją kasą. Dziś dwóch firm z wymienionych nie ma. Natomiast dobrze się mają firmy- Tasomix, Golpasz, Piast, Agrocentrum, Wipasz, EkoPlon- które mają polskich właścicieli. Cargill aby rosnąć musiał kupić sobie rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie ze Cargill kupil rynek bo sami jako firma jakos nie daja rady ogarniac wzrostow sprzedazy. Dodatkowe wytwornie nie sa im potrzebne bo te co maja dzialaja na pol gwizdka. Piast chyba nie ma sie dobrze skoro jest wystawiony na sprzedaz gak samo jak golpasz..

Lat temu piętnaście, wydawało się że firmy typu Cargill, Provimi, Rolimpex wszystkich nakryją kasą. Dziś dwóch firm z wymienionych nie ma. Natomiast dobrze się mają firmy- Tasomix, Golpasz, Piast, Agrocentrum, Wipasz, EkoPlon- które mają polskich właścicieli. Cargill aby rosnąć musiał kupić sobie rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gówn...ną " paszę robili to i gównia.no skończyli albo skończą . Jezeli poziom spozycia nie mieści się w przedziale 1,6-1,7 / z przewagą blizej 1,6 lub nawet nizej ! / to wytwórnia działa tylko i wyłacznie w oparciu o kredytowanie hodowców bez kasy i szantaż typu" damy ci rekompensatę w nastepnym rzucie jak weziesz dalej paszę ' . Nawet niskie / cokolwiek to oznacza / ceny paszy w porównaniu do konkurencji nie są już zadnym argumentem bo z reguły z wysokimi spożyciami idą w parze problemy zdrowotne. Chciałbym jeszcze żeby hodowcy zaczęli "dusić" tych "dobrych" w temacie obnizek cen bo zarobki mają baaaardzo dobre . W porównaniu do cen żywca i dochodów drobiarzy wręcz nieprzyzwoicie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...