Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie chce nic mówić ale kiedyś to był koudijs - często czytany mylnie jako Kał-dajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedliście na ten reiffpol. czy jak tam sie nazywa. a co powiecie o firmie GOLPASZ, terminowość? wielkość granulki dla jednodniówek indyczych? czyli tzw. prestarter... twardość granulki lub też jej sypkość. Jednak provimi bije ich na łeb bez dwóch zdań. A także interesuje mnie opinia Merki z A (umlau) z niemiec.Ponoć kierowcy, bo to też ważne, nie okradają na wysypie paszy do silosa. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agunia moge powiedziec o golpaszu ze jest ok ale to moje zdanie czyli gesiarza i platnosc gotowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de heus to dawna hima ze spytkowic kolo krakowa.afilie mieli gdzies na mazurach.a na chwile rzeczywiscie nazywali sie koudiais czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o mieszalni pasz w złotowie, warto od nich brać paszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was hoduje na Golpaszu. Robie trzeci rzut na ich paszy i o ile pierwszy wyszedl dobrze to dwa nastepne pozostawiaja wiele do zyczenia. Oczywiscie twierdza ze wszyscy inni hodowcy maja dobre wyniki tylko u mnie cos nie tak jest. Stado robi sie po 2 tygodniu zroznicowane, na kurnikach mimo wentylacji na full mokro, wyciagane po 30-40 sztuk z kurnika 25 tys., zuzycie porazajace. Co sie u was dzieje na paszy golpaszowskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja współpracuję z GOLPASZ SA od 7-u lat. NIc złego o nich nie powiem. 4000m2 powierzchni pod produkcją indyka - pasza od 7-u lat tylko z Golpasz. Oczywiście że czasami jest lepiej, a czasami gorzej - jednak ja nie szukam innego dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez uwazam ze golpasz jest ok i to nie tylko nie tylko pod wzgledem jakosci ale i ceny -ludzie nie macie porownania ta firma zasluguje na uznanie bo jest jeszcze nasza a wygrywa z tymi wszystkimi (słowo zostało usunięte)dasami prowami i animexykami najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje informacji na temat paszy z Piasta ex Spomis z Gołańcza...jakie wyniki,jakosc czy nie ma biegunki itp...
Tak się składa,że już kilka lat biorę od nich paszę i naprawdę jestem zadowolony- polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez uwazam ze golpasz jest ok i to nie tylko nie tylko pod wzgledem jakosci ale i ceny -ludzie nie macie porownania ta firma zasluguje na uznanie bo jest jeszcze nasza a wygrywa z tymi wszystkimi (słowo zostało usunięte)dasami prowami i animexykami najbardziej

 

Myślisz, ze ktoś z hodowców zwraca uwagę na to czy jest to firma polska?? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asiu co to za firma Dossche?Gdzie ma siedzibę?Ja tez chętnie zmienię paszę.Aktualnie biorę z Piasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasza z Doshe jest tania ale słaba.To trochę tak jak marka ARO z Makro.Ale cena czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasza z Doshe jest tania ale słaba.To trochę tak jak marka ARO z Makro.Ale cena czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dossche ma siedzibę w Kaliszu, tel 062 753 87 00, przedtem brałam z Agrocentrum-Kolno. Dobra ale droga. Jakie wyjdzie spożycie poinformuję za 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
asiu co to za firma Dossche?Gdzie ma siedzibę?Ja tez chętnie zmienię paszę.Aktualnie biorę z Piasta.

witaj

co mozesz bardziej szczegołowo powiedzec o paszy z piasta..??byla u mnie przedstawcielka z piasta z oferta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dossche ma słabą pasze-przyrosty takie sobie a zużycie powyżej 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIPASZ -tez niema sie czym pochwalic wczoraj sprzedalam ptaki w 46 dobie waga-2.52kg ,ale zuzycie 2.01kg reszte to juz sami mozecie sobie dopowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WIPASZ -tez niema sie czym pochwalic wczoraj sprzedalam ptaki w 46 dobie waga-2.52kg ,ale zuzycie 2.01kg reszte to juz sami mozecie sobie dopowiedziec.

 

muszę bronić wipasz bo zużycie miałem dokładnie to samo a waga 3,01 przy dużych upadkach 6,6%(większość w 4-6tyg) a zdałem w ostatnim dniu 7tyg.

obsada 14szt m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WIPASZ -tez niema sie czym pochwalic wczoraj sprzedalam ptaki w 46 dobie waga-2.52kg ,ale zuzycie 2.01kg reszte to juz sami mozecie sobie dopowiedziec.

 

muszę bronić wipasz bo zużycie miałem dokładnie to samo a waga 3,01 przy dużych upadkach 6,6%(większość w 4-6tyg) a zdałem w ostatnim dniu 7tyg.

obsada 14szt m2

Sorry farciarz , ale nawet przy wadze 3,01 zużycie 2 kg jest nie do przyjęcia . Tym bardziej , że miałeś małą obsadę więc dla ptaków fantastyczne warunki do wzrostu . Byc może problemy zdrowotne , które wystąpiłny na końcu tuczy były powodem sporego spożycia paszy , ale te problemy mogły też być spowodowane jakością paszy . Co do wagi to 3kg na koniec 7 tygodnia staje się normą i jak wszystko zagra to tak po prostu musi byc . Tylko spozycie paszy nie powinno przekraczać 1,90 .

Poza tym ocenianie wytwórni pasz po jednostkowym rzucie mija się z celem ponieważ sami wiecie , że na sukces konwersyjny składa się wiele czynników . Często jest tak , że u dwóch hodowców z zupełnie innego regionu np.Kaszub wyniki na pisklakach i paszach od tych samych dostawców są bardzo różne . Oceniajmy więc wytwórnie pasz przez pryzmat chociaż 10-15 rzutów . Dla mnie opinia musi być poparta wielomiesięczną praktyką bo tylko wtedy będzie wiarygodna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosshe robi kiepską pasze, ale w tej chwili jest jedną z najtańszych , w tej chcwili biore z de heusa, jest zaje...cie droga, ale wyniki 2,50 przy zużyciu 1,82 to norma, policzcie sobie i zdecydujcie co wam się bardziej opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dosshe robi kiepską pasze, ale w tej chwili jest jedną z najtańszych , w tej chcwili biore z de heusa, jest zaje...cie droga, ale wyniki 2,50 przy zużyciu 1,82 to norma, policzcie sobie i zdecydujcie co wam się bardziej opłaca
Wynik dobry ale nie odosobniony.Spróbuj qatro z Provimi.Jest tańsza i nie trzeba 7 dni wcześniej zamawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...