Skocz do zawartości
Gość

Ciagniki New Holland

Rekomendowane odpowiedzi

@Buchaj

Wiesz tutaj najlepiej podpytać dilera NH co on sądzi bo ja nie wiem jakie masz warunki polowe konkretnie. Jak dla mnie to troche za duży pług. Nie chodzi mi o uciąg bo tutaj myśle sobie jakoś poradzi na upartego. Wiesz Tl-a/T5000 jest krótka i dosyć zwarta. Obawiam się, że będzie Ci bardziej przód podrywało czy to po dziurach na jezdni czy chociażby przy nawrotach na uwrociu. I czy niekonieczne stałoby się wywalenie 10 tys netto zł na przedni TUZ i jakiś dodatkowy balast. Nie pamietam standardowo jest chyba 450 kg przedniego obciążenia. Ja bym pozostał przy 3x45, ale tak jak mówię niech diler New Holland doradzi albo ktoś bardziej kompetenty. W moim regionie to tylko 3x45 obracana.

 

@dejmond sam w dolinie

Bardzo dobry wybór. Seria T6000 jest naprawde dopracowana. Przeglady co 600 mth i jeszcze daja na to gwarancje (co chcieć wiecej). Ten silnik jest bez Common Raila więc ryzyko dodatkowych kosztów przy awarii pompy paliwowej są o około 60 % niższe. Z tym pługiem spokojnie sobie da radę nawet przy standardowych oponach 420 przód 520 tył. Sugerowałbym dopłacenie za HTS w wersji PLUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega szopen myślę już całkowicie dopowiedział. Myślę, że można już "kreskę nad ź" postawić hehehe.

 

@Szopen Teraz to ja faktycznie mało konkretnie powiedziałem. Miałem i mam cały czas na myśli Tl-a a nie TL. Tej starszej wersji nie znam kompletnie. Nikt w okolicy nie ma. Pracują tylko TL-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sie też zastanowic nad modelem T5060 106km, miałem go na testach i musze powiedziec że naprawde niezły ciągnik

spokojnie ciągnął i podnosił agregat uprawowo siewny z którym normalnie chodzi u mnie claas 6 cylindrowy 125km

 

to prawda że te ciągniki maja za lekkie przody, przejrzałem instrukcję obsługi i podają tam że rozłozenie mas wynosi 35%-przód, 65%-tył

ale ogólnie fajny sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@użytkownikNHTsa-dealera pytałem i móziwł, że z Agroluxem 4*40 spokojnie pójdzie, ale dealer jak to dealer-powie wszystko co kupujący zechce usłyszeć byle tylko sprzedać.

W taki razie nie pozostaje mi chyba nic innego jak rozejrzeć się za innym ciągnikiem, bo tu mam podaną dość dużą rozpiętość mocy. A szkoda, bo T5050 kusi ceną

@zonk-ile u Ciebie dealer woła za T5060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buchaj Decyzja należy do ciebie. Za te pieniądze, za które jest New Holland ciężko coś kupić lepszego. DF Agrofarm, Farmer, Landini, McCormick, Zetor czy Pronar oferują uważam niższy standard od T5050.

 

Sugerowałbym przepchanie na PROW wersji T5060 i przygotowanie się emocjonalne na doplacenie 10 tyz za przedni TUZ i 800 kg obciążnik.

 

Najlepszym ciągnikiem o mocy 90-100 jest Fendt 309 Vario ale tutaj już ceny spokojnie od 200 tys netto mogą się zaczynać zwłaszcza przy tym EURo i że to Poznianiaki więc cięte na grosz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ zonk

mówisz o serii T5000 ale tam wsystkie sprzęty posiadają jedynie 4 cylindrowe jednostki i mają niższy standard niż T6000

ile u was wołają za ten egzemplarz T5060??

tak dla waszej orientacji u nasz tj. "Agros strzelce Wielkie"- Wrońscy

za model T6030 jakieś 3 miesiące temu 203000zł na czysto już z wszelkiego rodzaju "negocjacjami";))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5060 chodził u mnie z aresem(wał packer)+siewnik polonez

to był model pokazowy, miał 90 mth, full wypas i chcieli za niego tylko 162 brutto

za całkiem nowe raitech brzoza woła teraz 145 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co sądzicie o ciagniku TM135. Mam takiego na oku. Sprawdzałem na stronie konedata i widze ze ma sporą pojemność silnika. Martwie sie o zużycie paliwa. Rozglądam sie bardziej za JD6600-6900. NH jest sporo tańszy i troszke młodszy. Czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użytkownikNHTsa

widzę że znasz się troszkę na NH powiedz mi w czym ułatwia życie system HTS i czy warto dołożyć na system SuperSteer"??

 

HTS to programator wszystkich funcji przy nawrotach np. pług wciskasz guzik i sam Ci podnosi obraca cofa itd. Mam oś Super skrętną i coś fantastycznego. zwrotność i precyzja jest lepsza niż moim mniejszym MF 255 ;d.

 

203 tys brutto powiadasz za T6030 PLUS ?? ale z jakim konretnie wyposażeniem chyba bez active'u do electro commandu? Jak ten 6030 u wrońskich jest z supersteerem od razu domawiaj ładowacz czołowy STOLL. Ja niestety nie mam i bardzo żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy co sądzicie o ciagniku TM135. Mam takiego na oku. Sprawdzałem na stronie konedata i widze ze ma sporą pojemność silnika. Martwie sie o zużycie paliwa. Rozglądam sie bardziej za JD6600-6900. NH jest sporo tańszy i troszke młodszy. Czy warto?

 

Mi trudno się wypowiadać. Na używkach się nie znam. Nie jestem fanem TMów. Chyba lepiej JD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem 2 słowa do tych pługów i ciągniczków.

Z tego co jest mi wiadomo i jest mi znane zapotrzebowanie na moc w pługach zagonowych to jest ok. 20KM na korpus. Natomiast przy obracalnych już idzie 25KM na korpus. Niektórzy opierają się na 25-30KM na korpus przy obracalnych, W zależności od ustawienia szerokości skiby.

Moim skromynm zdaniem 4 obracalna do ciągnika 100KM jest za duża. Bedzie szła ta orka ale będzie się ten ciągnik męczył a przecież nie o to chodzi.

Jak wynika z praw matematyki 4x20=80Km (zagonowy) a 4x25-30=100-120KM (obrotowy). 3skibowa obrotówka - ja bym bezwzględnie tak doradził. Orka będzie szybka i w miarę pracezyjna. Natomiast 4 obrotowa to jak nie parzyć min. 100KM a nie do 100 (tak jak ma np. TL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój TM190 targa kvernelanda obracanego 4+1 z packomatem i muszę przyznać, że nie ma zbyt dużego zapasu mocy choć przesypuję tylko piach na V i VI klasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktos mi podpowie jaka byla by rozsadna cena za NH TD75D z 2003 roku bez przedniego napedu.Stoi taki w komisie ale dopiero jutro sie zapytam o cene, dlatego tak dla orientacji chcialbym wiedziec bo na allego nic nie znalazlem i czy mi nie powiedza jakiejs ceny z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części zamiennych do maszyn rolniczych marki:

 

NEW HOLLAND, FIAT, FORD, FIATAGRI

 

Każdy katalog zawiera szczegółowy rysunek danego podzespołu, numer katalogowy, opis części, ilości zastosowane.

 

 

Katalogi są w niemieckiej lub angielskiej wersji językowej a do niektórych maszyn New Holland, Case, Fiat, Ford, Heston opis większości części jest po polsku.

 

Wszystkie katalogi są dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Mogę wysłać przykładowe strony do wglądu.

 

@mail katalogi_maszyn@interia.pl

 

TEL 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem nawego ciągnika New holland. Mam do wyboru nową wersję T6050 delta z pełna elektroniką itp. z 2008r i TM120 z półbiegami z 2007r. Obydwa są w podobnej cenie i są u tego samego dilera. Moje gospodarstwo ma ok. 40ha. Jaki ciągnik powinienem wybrać? Licze na Wasze rady i opinie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem zainteresowany kupnem nawego ciągnika New holland. Mam do wyboru nową wersję T6050 delta z pełna elektroniką itp. z 2008r i TM120 z półbiegami z 2007r. Obydwa są w podobnej cenie i są u tego samego dilera. Moje gospodarstwo ma ok. 40ha. Jaki ciągnik powinienem wybrać? Licze na Wasze rady i opinie. Z góry dzięki.

 

120KM jest na te 40 ha?? nie przepracuje sie ten traktor. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega Adrian jest bogaty Ja jakbym miał wybierac new hollanda na 40ha to bym wybrał model 5060. Chyba że miałbym maszyny pod ciągnik 120KM to wtedy model 6030 Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kolega Adrian prowadzi gospodarstwo uprawowe czy posiada jakąś obsadę??

wiadomo że do gospodarstwa z hodowlą potrzebne są maszynki o troszkę większej mocy... zdecydowanie TM120....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy silniki iweco to lipa i smoki na paliwo ? wedle pow. od iw eco to spie ....daleko! niech mnie kto uspokoi ze tak niejest
wcale tak nie jest posiadam ciągnik fiatagri 180-90 DT mam go 5lat ma śilnik iveko i jeste zniego bardzo zadowolony i wcale dużo nie pali mysle że przy orce zetor 16245 spali wiencej polecam ten ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w ciągnikach ale w samochodach ciężarowych, spalanie nie było duże, a powiedzonko jest chyba od tych "wspaniałych" rozwiązań stosowanych w samochodach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mógł by Mi ktoś napisać coś na temat ciągnika new holland seri G np.Czy som awaryjne i czy dużo palom poniewarz mam zamiar taki kupić G190 lub G210 zgóry dzienkuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...