Skocz do zawartości
Gość

Ciagniki New Holland

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś w ciągnikach nh stosuje w skrzyni inne oleje niż multi g?? ja się przymierzam do wymiany i nie wiem na co a multi jest drogi , co myślicie o agrolu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuja mnie opinie na temat TD80d. Czy sa do niego jakies ladowacze New Holland, bo diler zaproponowa mi do niego tura 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o te oleje to jak kupiłem rozrzutnik tytana 10 to on był zalany agrolem. nie zauważyłem tego i wymieszałem go z tym multi G. z całą zawartościa w ciągniku. Było coś tam ok. 2-4 litrów... bo tylko taśma była zalana olejem a zasuwy nie. i tak chodzi do dziś. nie ma żadnych problemów jakiś usterek czy tego podobnych... przy przedlądzie oglądałem filtr olejowy - żadnych zmian. nie mam naprawdę czegokolwiek do zasugerowania negatywnie na ten temat. Tylko fakt - mieszać olei nie bardzo jest to wskazane, ale jak już tak wszyło.... to nic na to nie poradzę.

U mnie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś w ciągnikach nh stosuje w skrzyni inne oleje niż multi g?? ja się przymierzam do wymiany i nie wiem na co a multi jest drogi , co myślicie o agrolu??

Od kilku lat mam zalane NH Agrolem U i jest ok. Agrol spełnia parametry NH ale tych bez skomplikowanej skrzyni(TM itp.) Tam musi iść coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za odpowiedz,

lisek tur 6 jest chyba odpowiedni, oczywiście jesli cię stać to polecam quicka czy jakoś tak, ja juz 2 lata nie mogę się dorobić własnego ładowacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedną prośbę. Mój sąsiad ma dylemat i szuka porady!!!

Chce on kupić nowy ciągnik John Deera 6630 (chyba 130km) lub New Hollanda T6070(158km). John deer ma skrzynie power quad i jest droższy od New Hollanda o 30tyś. Co lepiej kupić słabszego i droższego Johna czy tańszego i mocniejszego New Hollanda??? Proszę z jego imieniu o pomoc. Dziękuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli sa to nowe ciagniki to niech poczeka n spadek euro bo jd to teraz nikt nie upuje po takim kursie, na dzien dzisiajszy to nh a od strony technicznej to sam jestem ciekaw bo sam kupuje na dniach nh7060 i nie wiem czego moge sie po nim spodziewac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że sąsiad ma cenę na Johna z tamtego roku.... Najprawdopodobniej jednak padnie na Johna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli sa to nowe ciagniki to niech poczeka n spadek euro bo jd to teraz nikt nie upuje po takim kursie, rydzek a na jakiej osi bierzesz tego NH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH jest bez miekkiej przedniej osi. Zawsze mozna negocjowac cene tym bardziej ze muj jesszcze jest z 2008 teraz ten sam ciagnik jest 10% droższy...

Wogóle słyszalem ze nh bardzo dobrze sie teraz sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z NH TM135 brak świateł awaryjnych, sygnału. Przy zaciągnięciu hamulca ręcznego kontrolka od hamulca się świeci a gdy włącze awaryjne kontrolka zanika. Bezpieczniki są dobre, co może być przyczyną usterki????

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnich538 - ja pisałem już o choince w światłach wcześniej. przejrzyj ten temat dokładnie. pewnie u ciebie też jest to samo. może tylko w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z NH 8340 nie działa skrzynia to znaczy nie mogę jej skalibrować

Swego czasu ktoś na forum napisał że posiada kody błędów do takiego Nh i morze je udostępnić proszę o kontakt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jakie ma wady i jakie zalety New Holland L85? Oraz czy możliwe jest aby ten ciągnik był z 2001 rocznika? Proszę o opinie osób użytkujących taki ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym prosić o poradę jaki model wybrać TD5050 czy T5050.Chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice między tymi modelami i który jest lepszy I ile skibowy pług można do takiego ciągnika podpiąć.Pytam bo zamierzam złożyć wniosek na modernizację i proszę o radę. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się dowiedzieć jakie ma wady i jakie zalety New Holland L85? Oraz czy możliwe jest aby ten ciągnik był z 2001 rocznika? Proszę o opinie osób użytkujących taki ciągnik.

mój sąsiad sobie taki sprzęt kupił z 1997 roku ogólnie fajny, on tam ma reduktor(żółw) włączany pod obciążeniem. padło mu sprzęgło i docisk na sprzęgle, no i teraz coś mówił że mu ten reduktor się nie włącza, mechanik mu powiedział że prawdopodobnie jakiś simering (chyba) no i że trzeba rozpoławiać, ale nic dokładnie wiecej nie wiem. a i jeszcze turbine regenerował. troche mu kopci przy ciężkiej robocie, i wspominał że troche bierze oleju. ale ogólnie jest zadowolony z niego,ma go dopiero rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć w którym roku wyprodukowano ciągnik New Holland L85 DT o numerze fabrycznym 001096818 (Czy jest możliwe aby ten ciągnik był wyprodukowany w 2001 roku?) z góry dziękuję za szybką odpowiedź!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam L-85 z 1998 roku i ma numer vin 0011......... czyli późniejszy. Chba nie jest możliwe żeby młodszy miał wcześniejszy numer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to nie jest jedna liczba, tylko np pierwsze cztery cyfry oznaczają co innego, jakąś serie albo coś w tym stylu a dopiero kolejne numer egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne numery też mam niższe. Następne dwie cyfry prawie o połowę i następne trzy tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam L-85 z 1998 roku i ma numer vin 0011......... czyli późniejszy. Chba nie jest możliwe żeby młodszy miał wcześniejszy numer

 

A jak ci się sprawuje ten ciągnik? Jakieś wady zalety? Dawno go kupiłeś? Coś się może popsuło? No i ile ma motogodzin? Ile pali? itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od nowości, sprawuje się bardzo dobrze, ale nie pracuje za ciężko. Używam go do siewu siewnikiem 3m famarolu, nawożenia Amazonem i oprysku zawieszanym 800 l opryskiwaczem. Oprócz tego transport ale tylko na terenie gospodarstwa 2-3 km. Ma zwykłą skrzynie 30 km/h bez żółwia. Pali sporo mniej niż np.TL-100 który ma niewiele większą moc. Nawet w transporcie przy takim samym obciążeniu spali 30% mniej niż TL mimo że ten jeździ do 40km/h.

Polecam do mniejszych gospodarstw albo do lżejszych prac w większych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się dowiedzieć jakie ma wady i jakie zalety New Holland L85? Oraz czy możliwe jest aby ten ciągnik był z 2001 rocznika? Proszę o opinie osób użytkujących taki ciągnik.

 

NH TD5050 ma ciut inaczej wyposazoną kabine niz T5050 dzwignie sprzęgła I chamulcy są od góry wciskane. powiem Ci jedno ciągnik super ale w zimie jest mały problem z zapalaniem i części strasznie drogie np gościowi poszła misa olejowa w silniku i musiał10 000zł wyciągnąć a i silniki IVECO raczej marny w porównaniu np do PERKINSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Chciałbym prosić o poradę jaki model wybrać TD5050 czy T5050.Chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice między tymi modelami i który jest lepszy I ile skibowy pług można do takiego ciągnika podpiąć.Pytam bo zamierzam złożyć wniosek na modernizację i proszę o radę. Z góry dzięki i pozdrawiam.

ciągniki z serii t i td są całkowicie inne, jedyne co je łączy to kolor,

TD5050 jest następcą ciągnika tdd, czyli najprostszy grat

T5050 jest następcą serii tl-a, na pewno wybrał bym tego jeśli było by mnie stać na to, ja mam tego tdd i pewnie drugi raz bym go nie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...