Skocz do zawartości
Gość

Ciagniki New Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do płynu hamulcowego..... cóż poradzisz, jest jak jest..

 

Co do schematu instalacji to by trzeba było do jakiegoś mechanika od serwisu dryndnąć.. bo w instrukcji nie ma

Ale jeśli Ci wariują światła to masz pewnie gdzieś rozłączony kabelek od świateł bo tam są złączki bardzo gęsto. U mnie była choinka w światłach to pisałem o tym wcześniej. A jak masz TUR-a to raczej napewno to będzie. A jak nie to bezpieczniki sprawdź jakimś "woltomierzem" czy nie popalone. Cóż jeśli chodzi o schemat to nie pomogę bo nie mam jak.

to nie jest takie proste jak mówisz, myślałem że to włącznik ale niestety nie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już problem rozwiązany, a przyczyną takiego stanu było przetarcie 2 przewodów w wiązce kabli dochodzącej do bezpieczników, chyba z tydzień spać nie mogłem przez tego grata, ale teraz jest już ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialby ktos jakis sposob na ustawienie sprzegla w ts 115 lub ksiazke napraw to bym bardzo prosil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jle powinien palić NH TD 5050?

Przy pługu wziął mi 10 litrów na godzinę. Nie za dużo?

Pług 4 skiby, Bieg II i 2 dosyć głęboka orka, obroty ok 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam awarię półbiegów w New Hollandzie, półbieg został na "żółwiu" i nie che się przełaczyć na "zająca" pomóżcie

Napisz jaki to NH. Być może padł reduktor i wtedy zostaje tylko żółw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wymieniał ktoś uszczelnienie pompy paliwa w tdd, to na dźwigni od strony silnika

może ktoś wie jak i co z tym trzeba zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos tej dzwigni i pokrywki u mnie leciało bo pękła mozna zamienić ją zwykłą płaską bez tej dzwigni elektrozaworu zrobiłem 200 mth i śmiga zobaczymy jak zimą ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a apropo spalania wiadomo najlepiej jak by nic nie palił ale wydaje mi sie ze 20 litrów przy głebokiej orce na hektar to dobry wynik a nie zadużo

ja jade z 3 skibowym tylko szybciej i wychodzi podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apropos tej dzwigni i pokrywki u mnie leciało bo pękła mozna zamienić ją zwykłą płaską bez tej dzwigni elektrozaworu zrobiłem 200 mth i śmiga zobaczymy jak zimą ,

to poczekam i zobaczymy czy nie będziesz miał problemów z zapalaniem

nie wiedziałem nawet me można taki tuning zrobić

co do spalania to u mnie w podorywce wychodziło jakieś 12 l na ha pługiem 5x40 cm , na 3 biegu

orząc 10 ha nigdy nie spalił mi więcej niż zbiornik i 50 litrów, nawet jeśli wsadzałem pług dość głęboko i orałem na 4 skiby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od dwóch lat jestem posiadaczem New Hollanda TD80D

przy 50 mtg miał zrobiony pierwszy przegląd, wymieniony olej silnikowy i filtr oleju i paliwa.

Teraz po dwóch latach ma na liczniku 330 mtg i należy mu się następny przegląd

 

Z tego co wyczytałem z książki to należy

1) wymienić filtry:

a) oleju silnikowego

B) wspomagania układu kierowniczego

c) oleju hydraulicznego

d) paliwa

2) wymienić olej silnikowy

3) uzupełnić olej: (Ambra Supergold SAE 15W-40, NH 330G)

a) w głównych przekładniach redukcyjnych (Ambra Multi G, NH410B)

B) tylnej przekładni napędowej (Ambra Multi G, NH410B)

c) korpusie osi przedniej (Ambra Multi G, NH410B)

d) piastach redukcyjnych osi przedniej (Ambra Multi G, NH410B)

Natomiast z powodu upływu tych dwóch lat bez względu na przebieg zaleca się aby wymienić :

a) olej w korpusie osi przedniej (Ambra Multi G, NH410B)

B) olej w przekładni głównej piast osi przedniej (Ambra Multi G, NH410B)

c) płyn w chłodnicy (Ambra Agriflu NH-900A)

d) olej hydrauliczny i w przekładni napędowej (Ambra Multi G, NH410B)

e) olej głównej przekładni redukcyjnej (Ambra Multi G, NH410B)

 

 

- Czy można przy tak małym przebiegu wymienić w/w filtry, olej silnikowy, a olej przekładniowy Multi G tylko uzupełnić?

- Czy można użyć zamienników olejów i filtrów? Jeśli tak to jakich?

W lokalnym sklepie mi proponowano:

do silnika - PLATINUM CH-4 15W40

a do skrzyni - ORLEN OIL AGRO UTTO 10W-30

Filtry natomiast proponują firmy SF.

Co myślicie o tych zamiennikach? Można ich użyć do tego ciągnika

 

.

Z góry dziękuję za opinię i podpowiedź

pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ponad 900 motogodzin i z tego co pamiętam to po 300 motogodzinach wymienia się tylko olej w silniku i filtr silnikowy, ja obecnie stosuje turdusa,

filtr hydrauliczny, i jeden z filtrów paliwa i olej we wspomaganiu, tam niema filtra tylko taka siatka którą możesz wyciągnąć i wyczyścić.

pozostałe oleje wymienia się dopiero po 1200 motogodzinach, i do tego ten drugi filtr paliwa.

co do oleju do skrzyni, ja multi g mieszam z innym włoskim olejem o wiele tańszym, podobno to to samo, sprawdzałem rozlewnia ta sama, niestety nazwy nie pamiętam, jeśli Ci zależy to mogę jutro zajrzeć do garażu.

za około rok myślę wymienić olej na agrol 10w30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
)

co do spalania to u mnie w podorywce wychodziło jakieś 12 l na ha pługiem 5x40 cm , na 3 biegu

orząc 10 ha nigdy nie spalił mi więcej niż zbiornik i 50 litrów, nawet jeśli wsadzałem pług dość głęboko i orałem na 4 skiby

 

Widać twoje dość głęboko jest inne od mojego, ba nawet na 2 biegu w niektórych miejscach musiałem leko podnosić pług. TD 80 d jest chyba o kilka koni słabszy od td 5050, sprawdzałęś może spalanie na godzinę zegarową? Bo 140 litrów na 10 hektarów to ciężko mi utrzymać nawet przy podorywce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
)

co do spalania to u mnie w podorywce wychodziło jakieś 12 l na ha pługiem 5x40 cm , na 3 biegu

orząc 10 ha nigdy nie spalił mi więcej niż zbiornik i 50 litrów, nawet jeśli wsadzałem pług dość głęboko i orałem na 4 skiby

 

Widać twoje dość głęboko jest inne od mojego, ba nawet na 2 biegu w niektórych miejscach musiałem leko podnosić pług. TD 80 d jest chyba o kilka koni słabszy od td 5050, sprawdzałęś może spalanie na godzinę zegarową? Bo 140 litrów na 10 hektarów to ciężko mi utrzymać nawet przy podorywce.

ja mam 15 koni więcej od ciebie, ale pewnie inne ziemie, u mnie 3a to max, a zazwyczaj to 3b-4a i gorzej.

sprawdzałem przy prasie to mi wyszło niewiele więcej niż 5 litrów na godzinę , burzo też jeździłem w transporcie było około 11-12, ale tutaj obroty rzadko schodziły poniżej 2200, w orce pewnie podobnie, ale z obrotami trzeba uważać, 2200 to max, później zaczyna okropnie szybko ze zbiornika ubywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam TD95D mam lekkie ziemie i przy orce pali 11-12 litrów na godzinę ale nie mozna przekraczać 2000 obrotów. Max 13 l/h. Ja jestem bardzo zadowolony bo przez 10 godzin moge zaorać 9 ha. Ale ogólnie uważam że mało nie pali nawet przy małym obciążeniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Widać, że taka jest u nich norma. Zbiornik na cały dzień nie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapomniałem dodać ze moj zanomy ma John Deera 105 KM

i przy orce pali mu 18 l/h ito nie może przekraczać 2000 obr bo wtedy to dopiero pali.

Podobno najekonomiczniejsze obroty to 1750.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasze td przy 1750 to nawet z miejsca się nie ruszą, niestety łapią moment obrotowy bardzo wysoko i trzeba go kręcić do tych 2000 obr bo inaczej nie ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD 5050 maksymalny moment obtotowy 390 Nm przy 1300 obrotach. Poniżej tych obrotów jest słaby ale przy 1500 idzie całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Włączę się do dyskusji na temat spalania.Mam ZT300(100KM)(wprawdzie to nie NH)ale jest jakieś porównanie.W ubiegłym roku na działce 3ha.(po peluszce) spalił 45 litrów,a tym roku(po pszenicy) 55 litrów.Pług 5 skibowy grudziącki +brona.Ustawienia i czas pracy(ok.4,5 godz.),podobne.Ale i tego roku orka szła ciężej,ziemia bardziej zleżała(wynik mokrego roku) a i przedplon swoje też robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam nh td5030. Mozecie mi cos o nim powiedziec co moze sie w nim popsuc co jest w nim naj-deliktniejsze. Na co zwrucic uwage, jak mam nim jezdzic by za duzo nie pił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam nh td5030. Mozecie mi cos o nim powiedziec co moze sie w nim popsuc co jest w nim naj-deliktniejsze. Na co zwrucic uwage, jak mam nim jezdzic by za duzo nie pił

uważaj na skrzynię, jest chyba najdelikatniejsza, silnik jest nie do zajechania, pompy leją ale na to nie masz wpływu, chyba że regulacja tego dzyndzla z tyły gdy ciągnik jeszcze nowy, jeśli chcesz aby dużo nie palił to z obrotami ostrożnie i dobrze będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...