Skocz do zawartości
Gość

Ciagniki New Holland

Rekomendowane odpowiedzi

kubi TL90A kosztuje od ok 151 tys PLN brutto, ciagnik bardzo przyjemny szczególnie wlasnie nowa seria ...A z nowymi silnikami, bo na pierwsze TL-ki ludzie narzekali ze sa strasznie slabe i mulowate i faktycznie tak bylo. Dosc dobrze wykonane, wygodna kabina, jak w wiekszosci nowych ciagnikow . Awaryjnosc bardzo niska, nie slyszalem zeby cos psulo sie w nich bardzo czesta, opinie new hollanda popsula seria TD ktora jest awaryjna szczegolnie elektryka i ciagle przecieki. kubi a z jakiego rejonu polski jestes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom ja z dolnego śląska

Opinie o Td-kach słyszałem.Dosłownie przez bramę u mojego sąsiada(użycza parkingu kuzynowi który handluje sprzętem) stoi jeden z 2000r i jak na razie nie ma na niego chętnych.powiem wam że nie mam doświadczenia z zachodnimi markami,na razie operuję na Ursusach.I tak czytałem sobie te opinie o ciągnikach i jeszcze bardziej nie wiem na co się zdecydować.Najchętniej to kupiłbym właśnie jakiegoś z zagranicy,ale boję się kosztów napraw itp.Na razie też jestem ryczałtowcem i nie wiem czy mi się opłaca przechodzić na VAT.

Ale jestem chyba najbardziej nastawiony na Nh albo coś z Same..tylko nie wiem ile pali taki tl90a,gdzie jest najbliższy diler....i nie chcem też za dużo elektroniki.Ogólnie ciągnik do orki,uprawy i siewu kukurydzy(+tur).A poza sezonem to wyprzątnięcie obornika z obory i przewożenie balotów od quadranta.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opinii Pawla 45-żeby tak jeszcze mniej palił-to bije na głowę inne w tym przedziale cenowym (ale inne też nieźle żłopią-wg.testów właśnie TL-ka jest rekordzistą).Ostatnio wsiadłem w Śniadowie w najnowszego Agrotrona K-niby taki super a wszystko w nim drży ,dźwignia rewersu jakaś taka delikatna,plastiki pochodzą chyba z opakowań po jogurtach (zaraz pewnie odezwie się frakcja SDF )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przychylam się do opinii Pawla 45-żeby tak jeszcze mniej palił-to bije na głowę inne w tym przedziale cenowym (ale inne też nieźle żłopią-wg.testów właśnie TL-ka jest rekordzistą).
To może ktoś w końcu powie,obiektywnie,co najlepiej się opłaca do 90km,żeby mało się psuł i palił.Oprócz Fendta i JD??Jaro skąd masz te wyniki testów???

Aha za tego Td-ka 80km wołał jakieś 2 miesiące temu 95tysięcy.Dużo IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro moim zdaniem spalanie ciagnikow glownie zalezy od sposobu jazdy, wsadz głąba na najbardziej oszczedny ciagnik to tez mu duzo spali, kilka dni temu bylem przy badaniu NH TL100A na hamowni bo rolnik twierdzil ze za duzo pali, ciagnik 70mth wiec nie dotarty, uzyskal 71 kW mocy max. i spalanie przy maksymalnym obciazeniu 270g/kWh a przy obrotach roboczych 1900obr/min pod obciazeniem niecale 240 g/kWh. mysle ze sa to przyzwoite wyniki. moj sasiad ma TL100 i tez nazeka na spalanie ale jezdzi non stop 2500 obr/min, wiec wiekszosc zalezy od traktorzysty i sprawnego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przychylam się do opinii Pawla 45-żeby tak jeszcze mniej palił-to bije na głowę inne w tym przedziale cenowym (ale inne też nieźle żłopią-wg.testów właśnie TL-ka jest rekordzistą).
To może ktoś w końcu powie,obiektywnie,co najlepiej się opłaca do 90km,żeby mało się psuł i palił.Oprócz Fendta i JD??Jaro skąd masz te wyniki testów???

Aha za tego Td-ka 80km wołał jakieś 2 miesiące temu 95tysięcy.Dużo IMO

to nowego mozna kupic za 110tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro skąd jesteś bo cos patrze, że nie daleko mnie:!: Ja jednak chyba rezygnuje z JD na rzecz Valtry zaoferowali mi ciągnik o praktycznie takim samym wyposażeniu z oryginalnym turem za 160 tyś. tyle samo co za jd z polskim turem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Z szeroko rozumianych okolic Grajewa

@ przem -w pełni się z Tobą zgadzam ale ja akurat jeżdżę naprawdę z wyczuciem a już napewno nie piłuję silnika (zresztą po co ?)

@kubi -http://www.fat.admin.ch/d/publi/tbon/tbon2005.html - a

JD-mój własny badany na hamowni P.Pliszki

@ Wszyscy-ja naprawdę nie staram się zareklamować jakiejś marki-jakiś czas temu też o tym pisałem-szukałem ciągnika o mocy 80km-i przejrzałem wszystko co było dostępne na rynku (oprócz Kuboty i paru wynalazków typu Farmtrac czy inny Farmer ).Na placu boju pozostał Fendt (cena !odległość do serwisu) ,Valtra (niestety zbyt mała kabina i paskudnie głośna) i właśnie JD (paliwożerny) był jeszcze Case ale serdecznie się uśmiałem gdy usłyszałem cenę.W każdym bądź razie JD był z nich najbardziej komfortowy i chyba najcichszy .No i ma ramę (może jakiś Tur za jakiś czas) i skrzynię biegów z innej bajki w porównaniu z w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciężką noge można powiedzieć że nawet bardzo ciążką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New Holland'owi mówie nie. Popatrzyłem na TD 80 D u kuzyna to aż żal dupe ściska. Myslałem, że ursus nie dba o jakość! A tu proszę roczny ciągnik a tu już pompa paliwa była zmieniana bo przeciekała , jajko od ramion podnośnika wyskoczyło. Ogólnie materiał kijowy. Takiej rdzy na ramionach TUZ nawet w 20 letnim mf 255 nie ma. Sczerze wolę 5714 teraz jest z tą lepszą kabiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej jakości to tak postępuje większość lepszych firm przeciez mieszkamy w polsce to zrozumiałe. tylko na wystawach wszystko tak ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimi olejami zastapic w NH do 100KM oleje w skrzyn lub ostatecznie w silniku co niejest to taki koszt ze wzgledu na ilość po 1-szym przegladzie zalany jest orginał AMBRA SUPER GOLD w cenie 10L=150,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że jak sie ma ciągnik za 100 tys zł, to lepiej stosować dobry, markowy olej(chyba cie na taki stać? ), jak za dwa lata remontować maszyne, z powodu oszczędności 300-400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wróciłem z wystawy w Szepietowie (strasznie skąpa) i nawet zasiadłem za kierownicą NH TL90A-i dalej podtrzymuję swoje gdzieś kiedyś wygłoszone zdanie ,że NH buduje jakieś takie plastikowe ciągniki-i do tego ten plastik jest marnej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam szyby tylniej do NH TD95 moze kto dorabia orginał kupe kosztuje

 

W top agrar widziałem ogłoszenie firmy która sprzedaje zamienniki szyb do wszystkich typów ciągników moze tam warto zadzwonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy silniki iweco to lipa i smoki na paliwo ? wedle pow. od iweco to spie ....daleko! niech mnie kto uspokoi ze tak niejest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOIM ZDANIEM CIAGNIKI NEW HOLLAND TO JEDNA WIELKA TANDETA...I BADZIEWIE PRUBUJA ZROBIC Z SIEBIE EKSTRA MARKE ALE NEWET DO GLUPIEGO ZETORA IM DALEKO A CENY KOSMOS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MOIM ZDANIEM CIAGNIKI NEW HOLLAND TO JEDNA WIELKA TANDETA...I BADZIEWIE PRUBUJA ZROBIC Z SIEBIE EKSTRA MARKE ALE NEWET DO GLUPIEGO ZETORA IM DALEKO A CENY KOSMOS...

misiek_rolnik

ja mam 28ha i sprzęt:

ursus 1014(2001)

ursus 330(1983)

bizon z056(1985)

plug atlas 4skiby

plug grudziadz 2skiby

kultywator 3,5m

brony cieżkie 5

brony lekkie 5

siewnik poznaniak 3m

przyczepa 4,5t

rozrzutnik 3,5t

ladowacz troll

prasa sipma z224(1997)

opryskiwacz pilmet 400l

kosiarka rotacyjna

rozsiewacz do nawozu kos

dwokolka do slomy

kopaczka elewatorowa

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Majac nie całe 30 hektarków, parę Ursusików i takie "maszyny" co ty możesz wiedzieć o New Hollandzie. To że chłopczyku widziałeś na targach i nie dali ci posiedzieć w środku i że nasłuchałeś jakiś głupot to nie znaczy, że możesz pisać brednie i bzdury. Radzę się przenieść do tematu odnośnie Ursusów i tam tworzyć swoje wizje i poezje. Tutaj sobie lepiej odpuść. Jak nie masz maszyn NH (podejrzewam, że nie stać cię), nie pracujesz więc nie znasz New Hollanda. Spadaj leszczu z tego tematu.

P.S. Jeździłem nowym Zetorem Forterrą - dramat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...