Skocz do zawartości
Gość

Ciagniki New Holland

Rekomendowane odpowiedzi

mical26 i jak ci sie sprawuje nh

 

 

Maszynka super do tej pory nakręciłem 200mtg wymienili mi tylko kawałek blaszki od lift-o-matika bo się wygieła oczewiście na gwarancji i jeszcze poszła tylna szyba którą też nam wymienili na gwarancji, lecz początkowo zaśpiewali 470zł ale jakoś wyprosiliśmy no i jest

tak pozatym jest to pełna mechanika skrzynia 40km 12x12 okazała sie za szybka do sadzarki do warzyw na najniższych przełożeniach i będzie trzeba dołożyć reduktor tak ku informacji 1 w NH70TD (przy tych samych odrotach) odpowiada 3 terenowej w c-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nikt nic nie wie o T7000

bo piszą o nim że jest taki dobry i jaki lepszy od konkurencji

i mam zamiar kupić

więc jeszcze raz próbuję zapytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy new holland td bez spręzarki ma coś na en temat w dowodzie tzn, czy jest wpisane w dowodzie ze nie może ciągac przyczep z powodu braku pneumatyki, czy nie, bo mam przyczepy i tak bez chamulców, ale bardzo bym się bał w razie jakiejś kolizji, ze były by problemy z ubezpieczeniem czy odszkodowaniem, bo jesli jest w dowodzie coś wpisane to klops,

ps. ma ktoś td lub case jx bez sprężarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy new holland td bez spręzarki ma coś na en temat w dowodzie tzn, czy jest wpisane w dowodzie ze nie może ciągac przyczep z powodu braku pneumatyki, czy nie, bo mam przyczepy i tak bez chamulców, ale bardzo bym się bał w razie jakiejś kolizji, ze były by problemy z ubezpieczeniem czy odszkodowaniem, bo jesli jest w dowodzie coś wpisane to klops,

ps. ma ktoś td lub case jx bez sprężarki?

Ja pytałem dilera cnh na temat sprężarki to mnie zapewniał że w papierach nie będzie wzmianki o braku instalacji pneumatycznej. A co do problemów z odszkodowaniem to i tak będą, ponieważ całkowita masa przyczepy bez chamulców ma nieprzekroczyć 1500 kg a inna maszyna ma nie przekroczyć masy ciągnika. Niedajboże w razie kolizji to policja i ubezpieczyciel będą się tego niestety trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby w paperach, tzn w dowodzie rejestracyjnym nic nie było o tej pneumatyce, a tzn co ma byc, czyba tylko dopuszczalna masa całkowita cholowanej przyczepy? jeśli jest w dowodzie ta masa taka sama jak dla tego co ze sprężarką, to ok, bo ubespieczyciela nie obchodzi co tam w tym ciągniku jest czy nie najważniejsze uprawnienia żeby były (wiem że z rozrzutnikiem każdym moge na kategorie B jeżdzic) no i żeby w dód wyglądał tak samo jak ten ciągnika z pneumatyką. Puki co i tak w żadnej maszynie chamuclów pneumatycznych nie mam, więc po co mi ta sprężarka, a jak będzie mi potrzebna to i z przyczepą dokupie.

 

ps. czy ten new holland czy case jx to wogóle godne uwagi jak to już stary model i wychodzi z produkcji, pozatym podoba mi się td70d lub jx 70, ale chyba nikt na forum takiego nie ma, bo każdy woli dolożyc do jx80, a ten w 4rech garach już taki oszczędny nie jest.

 

jak to jest z częściami do td i jx naprawde tak strasznie drogie, np. każda szyba to ponad 1000pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nikt nie ma TD70D ja mam i narazie nie mam z nim problemów a co do szyb to się nie zgodze bo po 2 miesiącach od zakupu brat wybił tylną szybę w ciągniku i w serwicie zaśpiewali 470zł a w AGROGLASIE 300zł ale i tak wszystko poszło na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to nikt nie ma TD70D ja mam i narazie nie mam z nim problemów a co do szyb to się nie zgodze bo po 2 miesiącach od zakupu brat wybił tylną szybę w ciągniku i w serwicie zaśpiewali 470zł a w AGROGLASIE 300zł ale i tak wszystko poszło na gwarancje.

jak masz tdd to napisz o nim cos wiecej jakie prace wykonuje z jakimi maszynami pracuje ile masz mtg i oczywiscie ile pali bo to dosc wazne przy obecnych cenach paliw a i jeszcze ceny przegladow pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi wyjasni roznice pomiedzy Seria TDD a TLA i ile moglby kosztowac taki ciagniczek w podstawowej wersji o mocy 60 KM lub jak widze w serii TLA 72Km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam TD70D Plus pojemność 2,9l pojemności turbo

Zakupiłaem go w sierpniu wtedy dałem 102tyś jest to wersja podstawowa bez klimatyzacji i bez pneumatyki bo nie jest mi potrzebna ten ciągnik będzie mało pracował w transporcie

Podczepiliśmy do niego 3 obrotową kvernelanda i odziwo dawał sobie z nim rade ziemie mam słabe i przeważnie płaskie wię nie ma za ciężko

Do tej pory nakręciliśmy 200mtg i jak na razie nic nam się nie zepsuło tylko tylnia szyba poszła przez nieuwage mojego brata

Skrzynia to 12x12 40 km z rewersem mechanicznym leprzy by był elektrohydrauliczny no ale nie ma i trzeba se radzić z tym co jest

Ile pali? to jest dobre pytanie na które jescze dokładnie nie znam odpowiedzi ale na wiosne to już będe wiedział dokładnie jak na razie to tyle ile wlejesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie ile pali możesz odpowiedzieć jak mój znajomy. Uwaga cytuje : W sobote wlałem za stówke, w środe też za stówke i jeżdże do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pytanie ile pali możesz odpowiedzieć jak mój znajomy. Uwaga cytuje : W sobote wlałem za stówke, w środe też za stówke i jeżdże do tej pory.

 

 

Tyle że do TDD wlejesz tylko 92litry za jednym razem.

 

Co trzeba zrobić aby cytowany tekst był w ramkach tak jak to robią inni bo ja ni jak nie moge tego zrobić na AGRO FOTO to mi samo bieże w ramke a tu nie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle że do TDD wlejesz tylko 92litry za jednym razem.

 

Co trzeba zrobić aby cytowany tekst był w ramkach tak jak to robią inni bo ja ni jak nie moge tego zrobić na AGRO FOTO to mi samo bieże w ramke a tu nie dlaczego?

Nie wiem samo to sie jakos robi. A o mojego kumpla to taki żarcik był. Polewka z niego była chyba z miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że uciągnie 3 skiby(jakiej szerokości) to oczywiste ale czy podniósł bez problemu?

Jakie masz opony i jakie obciążenie z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że uciągnie 3 skiby(jakiej szerokości) to oczywiste ale czy podniósł bez problemu?

Jakie masz opony i jakie obciążenie z przodu?

 

Podnieść podnosi bez problemu pług 14 cali to około 35cm na korpus z zabezpieczeniem resorowym bo kamieni u nas co nie miara

opony mam 11,2R24 przód 16,9R30 tył

przydał by sie komplet opciażników na przód do zwiększenia uciągu bo jest 6x40kg a można 10x40kg

przód o dziwo nie podskakuje za mocno podniósł mi sie tylko raz jak przy drzewach orałem i zaczepiłem za korzeń chciałem podnieść pług a pobniósł mi sie przód ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić aby cytowany tekst był w ramkach tak jak to robią inni bo ja ni jak nie moge tego zrobić

 

Ustaw w swoim profilu " Zawsze włączaj BB Code: TAK"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić td70(lub jx70) i informacje od Ciebie są super.

Chcę go kupić z przednim tuzem.

Czy to prawda że najwolniejszy bieg-zakładam że masz skrzynie 12*12-jest

dośc szybki.Będę wdzięczny za dane z instrukcji-jaka prędkość minimalna.

Gdzieś słyszałem że 1 w nh to jak 3 w c360.

Czasem jeżdżę c360 z sadzarką na 1 polowej-np. przy sadzeniu cebuli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuję kupić td70(lub jx70) i informacje od Ciebie są super.

Chcę go kupić z przednim tuzem.

Czy to prawda że najwolniejszy bieg-zakładam że masz skrzynie 12*12-jest

dośc szybki.Będę wdzięczny za dane z instrukcji-jaka prędkość minimalna.

Gdzieś słyszałem że 1 w nh to jak 3 w c360.

Czasem jeżdżę c360 z sadzarką na 1 polowej-np. przy sadzeniu cebuli .

 

Oj nie wiem czy TDD da się wyposażyć w przedni TUZ

 

Musze ci powiedzieć że przy skrzyni 12x12 1 bieg jest szybki i tak jak wcześniej napisałem odpowiada 3 w c-360 na tych samych obrotach tyle że w new hollandzieTDD obroty sąnastawione na 800 wię do pięciu można zejść tylko na pompie trzeba śróbeczke od ogranicznika odkręcić troszeczke może troche zwolni ale to juz po gwarancji bo serwis kazał nie dotykać bo gwarancja zostanie anulowana

 

jak chcesz do wolnych prac to odrazu zamawiaj u dilera 20x12 bo później może być kłopot z załozeniem wolniejszej skrzyni do juz kupionego ciągnika

 

Ja nie wziołem 20x12 i chyba będzie problem bo serwisant który przyjeżdzał zmieniać olej po 50 mtg powiedzaił ze sie nieda a jeśli już to trzeba całą skrzynie wymienić a to już koszty dokładnie nie wiem ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość minimalna według instrukcji dla TDD70 przy (maksymalnej mocy ciagnika- nie wiem co to znaczy) i przekładni 12x12 40km/h i oponach 14,9-30 wynosi 2,1km/h a dla 30km/h i tych samych oponach wynosi 1,7km/h

 

dla przekładni 20x12 i 30km/h prędkość minimalna 0,3 km/h a dla 40km/h prędkość minimalna 0,4km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dane.

Przedni tuz wg.dilera orginalny z Austri cena ok.8000 i nie kupujesz wtedy

przednich obciążników.

Czy kupiłbyś go jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za dane.

Przedni tuz wg.dilera orginalny z Austri cena ok.8000 i nie kupujesz wtedy

przednich obciążników.

Czy kupiłbyś go jeszcze raz?

 

Kupiłbym ale nie TDD tylko TL albo TS tylko teraz chyba T6000

Przydałby sie rewers elektrochydrauliczny ale i bez tego sie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam informacji na temat wersji T 6020 Plus . Czy ktoś takowy posiada i jaką ma o nim opinię bo przymierzam się do zakupu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam instrukcje obsługi do większości ciągników zachodnich NEW HOLLAND 8670, 8770, 8870, 8970, DEUTZ-FAHR, CASE, JOHN DEERE, MF, FENDT i wiele innych. Wszystkie instrukcje są w języku niemieckim

 

 

Mój e-mail: rkrystian@interia.eu lub gg 10024523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...