Skocz do zawartości
Pietko

Czy warto przechodzić na VAT dla rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Pamiętajmy, że jeśli Urząd Skarbowy znajdzie nam dwie faktury na to samo z różnymi numerami albo coś co będzie wskazywało na duplikację faktur to nie ma prawa odliczeń od żadnej z tych faktur!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem drugi rok na wacie i dzis jakaś z US dzwoniła do mnie bo sie dopatrzyła w fakturze jakiś płyn wc i proszek czy tego nie można watu odliczać ? a może rolnik sie myć nie musi jest jakas strona co pisze co może rolnik odliczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafią się tego czepić. Moga chcieć żebyś udowodnił, ze użyłeś tego do gospodarstwa, a nie do domu. Ja nie mam takich problemów bo gospodarstwo, biuro i pomieszczenia socjalne dla pracowników mam w zupełnie innym miejscu niż dom. wtedy wszystkie wydatki "gospodarcze" bez problemu idą do skarbowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatek vat to jeden z tematów, ktory sprawia podatnikom wiele trudności

- obowiązki podatkowe

- obowiązki formalne

- prawo do do odliczenia

- miejsce opodatkowania

- wnt, wdt

itd

 

z mojej wieloletniej praktyki wynika, że samodzielne rozliczanie podatku vat przez podatnika bardzo często jest nieprawidłowe i w konsekwencji bardzo bolesne w przypadku kontrolii

 

Stąd zachęcam do skorzystania z pomocy doradcy podatkowego/prawnika, który nie tylko prawidłowo rozliczy podatek ,ale także doradzi i pomoże w sprawach podatkowych i prawnych

 

Słupsk ul.Kopernika 15

Ustka, ul. Akacjowa 3

tel.608 582 578

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mozna czy trzeba rozliczac faktury dopiero po zaplacie. A jak to jest z fakturami np z cukrowni ktore sie oplaca dopiero po oddaniu burakow czyli niekiedy po 6 miesiciacach. Czy fakture za nasiona z marca bede mogl rozliczyc dopiero w pazdzierniku. Czy tak jak teraz bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę niebawem wystartować z gospodarstwem agroturystycznym. Planuję zakup po(słowo zostało usunięte)dającego gospodarstwa i jego rewitalizację. Tutaj chyba od razu powinienem być VATowcem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś wersje VAT 7 (13) do edycji przez komputer (która obowiazuje juz za styczeń), prosił bym o wrzucenie linku lub na @. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chcę niebawem wystartować z gospodarstwem agroturystycznym. Planuję zakup po(słowo zostało usunięte)dającego gospodarstwa i jego rewitalizację. Tutaj chyba od razu powinienem być VATowcem ?

 

Nie koniecznie, ale zakres duży od razy dobre biuro bierz, żeby nie korygować swoich błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jestem na wacie do rolników i pożyczyłem 50tys bratu dwa lata temu teraz jak mi oddał to w us sie dopatrzyły tego na koncie bo chciały wyciągi przy sprawdzaniu mnie i chcą 2% z tego . Do mnie to jest nie normalne pozyczyłem mu z własnej oszczędności bez umowy tylko na słowo bo brat a ty sępy chcą za nic coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy można odliczyć od nowego qłada vat sprzedawcy piszą że tak a moja księgowa mówi że tylko 50 % nie orientujecie sie jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jest w homologacji. Są takie że rejestrujesz je w wydziale komunikacji jako ciągnik i po sprawie. Wtedy oczywiście cały vat odliczasz. A kiedy połowę? nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W homologacji ma samochód osobowy inny kiedyś kupowało sie do niego jakiś płużek i można było uzasadnić odgarnianiem śniegu teraz "podobno" sie to skończyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może mi dać linka do informacji albo napisać z czego mogę odliczyć podatek będąc na zasadach ogólnych? Proszę o szczegółowe informacje bo że paliwo, nawozy, części do maszyn to wiem tylko chodzi mi o te inne rzeczy spożywcze, meble, benzyna do osobowego, woda, gaz, odzież, itp

 

Proszę o pilną pomoc pozdrawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Vat odliczyć możesz tylko od zakupów, które bezpośrednio związane są z ponoszonymi kosztami związanymi z prowadzona produkcją rolną. Woda, gaz - jeśli umowę masz na gospodarstwo i jest to przeznaczone do pojenia zwierząt lub nawadniania upraw lub ogrzewania obiektów inwentarskich. Od benzyny nie odliczysz, od obrań tak ale tylko roboczych. Mam nadzieję, że to wystarczy :_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od benzyny da rade, ja na fakturze mialem ze do karnistrów a dopisałem jeszcze do kosy spalinowej. Miałem tego 2 x po 20l, nic sie nie przyczepili w czasie kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa - zgadza się tylko ile tego odpisałeś ? Przecież wiadomo, że pytanie dotyczyło samochodu. Ile w US pokażesz, że zużyłeś benzyny do kosy spalinowej czy do ciągniczka do koszenia trawy ? Jest to nie więcej jak 60 - 80 litrów w roku. Oczywiście jeszcze trzeba posiadać takowy sprzęt.

 

Pzdr i wszystkiego dobrego na Święta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wszysko w granicach rozsądku, wiadomo że bedzie sie ciężko wytłumaczyć z 1000l benzyny. U mnie akurat zawsze jak kupowałem karnister benzyny to w ten sam dzień kupowałem olej do mieszanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa potrzebne dokumenty w US zeby przejsc na vat , czy REGON takze jest potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...