Skocz do zawartości
Pietko

Czy warto przechodzić na VAT dla rolników

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie - kupiłem ziemie notariusz skasował 22 % VAT od umowy- czy notariusz moze wystawić fa vat ????tak żebym to rozliczył ????

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi moze pow-czy moge sobie liczyc do dochodu- swiadczenie usług swoim ciągnikiem np orka u kogos albo praca z ładowaczem -turem? itp????

 

A po co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do korsarz. Po to żeby osiągnąc dochód 20tysi w ciągu roku....... ze sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz do znajomego vatovca niech ci wystawi fakture RR że kupił od ciebie zboże wilk będzie syty i owca cała, Niewiem czy niebędziesz musiał założyć działalnośćci roliczej żeby świadczyć usługi wiem że do jakiejś kwoty można robić to na umowe zlecenie ale niewiem do jakiej. powiedz mi jeszcze po co ci 20tyś dochodu rocznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie - kupiłem ziemie notariusz skasował 22 % VAT od umowy- czy notariusz moze wystawić fa vat ????tak żebym to rozliczył ????

pzdr.

 

Ależ owszem, oczywiście i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawiozłem papiery do US.Nawet nie pytali o obrót 20 tys ani o prowadzenie rachunków na 3mce do tyłu.Ksiegowa zalatwiłem za 100 za miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś zawiozłem papiery do US.Nawet nie pytali o obrót 20 tys ani o prowadzenie rachunków na 3mce do tyłu.Ksiegowa zalatwiłem za 100 za miesiąc

 

Bo z tym obrotem kolega poniżej trochę przesadził. Już od dawna nie jest to wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mam taką sytuacje- planuje zakupic maszyny do gospodarstwa za 200tys zł i opłacałoby mi sie nprzejscie na vat. Ale jest taki problem- ze mam mała sprzedaz z gospodarstwa - trzoda chlewna i rzepak to by było gdzies na jakies 12tys rocznie. I dlatego pytam bo ponoc żeby byc na vacie trzeba miec tą sprzedaz na te 20 tys rocznie a u mnie narazie z tym problem. Wiec mysle jakby tu dokombinowac, do tej wymaganej kwoty sprzedaży????????? Ma ktoś jakiś pomysł????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to o co chodzi z tymi 20 tys????????? to co wystarczy ta moja sprzedaż powiedzmy na tą kwote 12 tys??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 20 tys to był jeden z kilku wymogów który nalezało spełnic aby przejsc na vat.I to nie co roku tylko jesli przechodzisz w tym roku na vat to miales udokumenowac sprzedaz z zeszłego roku.Jesli US wymaga w tym roku tej kwoty to poczekaj do stycznia wtedy nie beda chcieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to od nowego 2011r zmieniaja sie przepisy? i nie trzeba miec tej sprzedaży już na okresloną kwote? i nie bede też musiał sie wykazywac sprzedażą z 2010 r?????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tomek85 po co ty przechodzisz na VAT jeżeli nie możesz uzyskać 20tyś na fakturach w roku,chyba że masz dużą rodzinę i wszyscy pracują gdzieś poza gospodarstwem i co miesiąc mają pensje i chcą dokładać do gospodarstwa w innym przypadku zginiesz Na VAT-cie opłaca się być jak zamierza się inwestować w gospodarstwo budynki,maszyny żeby odzyskiwać VAT a nie go dopłacać do US A co do odliczeń licznik prądu na gospodarstwo najlepiej zamontować odliczamy 22%VAT tel.dom 22%VAT tel.kom.22%VAT jeden pokój przeznaczyć na biuro kupić komputer,drukarkę,meble,i wszystkie rzeczy biurowe 22%VAT samochód jeszcze można do końca 2010roku wziąć w lising od raty odliczamy 22%VAT w 2011roku już nie i najlepiej jak trzy gospodarstwa zbierają na ciebie faktury to zyskujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile procent musze zapłacic US ze sprzedazy swoich produktów jesli byłbym na Vacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ŁOWICZAK . Po to chce przechodzić na vat bo zamierzam kupic sprzęty rolnicze za ponad 200tys także samego vatu- do zwrotu bym miał 46tys. A sprzedaż trzeba miec - mam nadzieje że zaspokoiłem Twoją ciekawość!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek a napewno za więcej niż 12 tyś niesprzedajesz przecież taka kwota to na dom niewystarczy a gdzie inwestycje itd? Może za 120 tyś masz sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek a napewno za więcej niż 12 tyś niesprzedajesz przecież taka kwota to na dom niewystarczy a gdzie inwestycje itd? Może za 120 tyś masz sprzedaż

 

Ja ze swojego gospodarstwa sprzedaje tylko trzode i zboża a własciwie tylko rzepak- mam 10ha także za dużo nie nawojuje. zboża zjadają świnie . inwestycje to idą na PROW - 60% zwrotu do tedo wziołem 75tys na "Młodego rolnika" i jakby od tego wszystkiego co zakupie odjąc vat wychodze praktycznie na tyle ze ok 5tys musiałbym ze swojej kieszeni dołożyc, Mam nadzieje , że tym wyjaśniłem co niektórych , zdziwienie czemu ja majac tak mała sprzedaż chce przejść na vst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na vacie będzie się opłaciło być nawet jakbyś sprzedaż zrobił za 1000zł bo od tego zapłacisz okolo 30zl vatu a jak kupisz sobie za 1000zł ropy to zwrotu dostanieszokoło 220zł vatu dopuki placimy mniej vatu niż odbieramy to będzie ok, ale ty masz mały obrót kasy jak na gospodarstwo i to może dziwić niektorych jak wiążesz koniec z koncem. Ale niewnikajmy jak to robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile procent musze zapłacic US ze sprzedazy swoich produktów jesli byłbym na Vacie??

 

Nie ma jeszcze rozporządzenia, jak będzie to wyglądało od 2011r. Najpierw pojawiły się projekty MF aby była to stawka 8% ale z tego co wiem wycofali się z tego i teraz mówi się o 5% bądź 7%. Trzeba czekać, jak zawsze w tym kraju wszystkiego dowiemy sie 01 stycznia 2011r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek85 ja ci tylko radzę bo jak ty mówisz że nie masz faktur na 20tyś to gdzie ty te świnie sprzedajesz( kalkulacja 40świń po 500zł za 1szt. to już masz 20tyś) a ty mówisz że masz tylko 12tyś z całego roku!!! jeżeli chodzi o gospodarstwo to ja posiadam też 10h. i nie mówię że mi nie zostaje ale trzeba inwestować i jeszcze raz inwestować i kombinować oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ryczałtowcem wiec za bardzo nie jestem w temacie...ale jesli dobrze kombinuje to im mniejsza sprzedaz tym chyba lepiej???..Ktos ma sprzedaz za 200 tys..a ktos za 20 tys....i oboje nie inwestuja....to temu z mniejsza iloscia sprzedazy lepiej by sie opłaciło przejsc na Vat????..a moze zle mysle???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle myślisz kolego, źle, gdyby tak się dało to wszyscy byliby na Vac-ie, a budżet państwa wyłożył by się już w pierwszym roku Vat-u w rolnictwie.

Raz podskoczysz a potem US zrobi Ci dobrze na wieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam odwrotnie, ponieważ jeżeli każdy by był na vacie to bo znikneła szara strefa, przedaż bez faktur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...