Skocz do zawartości
Bartosz69

Limousine 100%- kto właściwie zapłaci za to mięso?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem we Francji 70 krów +2 byki 3 lata temu, stado dobrze się prowadzi i obecnie chciałbym zacząć sprzedawać - część na mięso, kilka jałówek i byczków do hodowli.

Gdzie można zaoferować bydlaczki, aby uzyskać godziwe ceny?

Znacie skupujących, czy ubojnie, które interesują się, że to limousine a nie krowa pomleczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duze krowy mozesz dostac w niektorych ubojniach jak to byk miesny czysty a nie pomleczny 5,50-6 zl za kilo.ale lepiej na eksportprzez zwiazek hodowcow lu b jakiegos posrednika obecna cena na odsadki do 300kg to max 9,50zl a za krowy to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem we Francji 70 krów +2 byki 3 lata temu, stado dobrze się prowadzi i obecnie chciałbym zacząć sprzedawać - część na mięso, kilka jałówek i byczków do hodowli.

Gdzie można zaoferować bydlaczki, aby uzyskać godziwe ceny?

Znacie skupujących, czy ubojnie, które interesują się, że to limousine a nie krowa pomleczna?

Z takim stadem nie masz co szukać zbytu w kraju Jak napisał Błażej powinieneś szukać kontaktu ze związkiem . Nie polecam pośredników , oni za dużo na nas zarabiają

http://www.bydlo.com.pl/

Ps. Wymyśliłeś fajne słowo pomleczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku przedzial wagowy 250-300 kg to placa 2,46 euro minus 3 %marza zwiazku ale za czystorasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sie oplaci sprzedawac w wadze 700-800kg? I po ile placa za takie sztuki oczywiscie czysto resowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no placa za czystorasowe powyzej 500 kg 5,50-6zl za kg raczej sie nie oplaca bo za odsadka 300 kg dostaniesz przeszlo 9 zl to sobie policz ze wyjdzie to samo nie ?a czas i pasza?to odsadki sie lepiej oplacaja wedlug mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko według ciebie . Niedawno czytałem wyliczenie opłacalności chowu bydła i wynik był jednoznaczny : do 380 kg. jest największa opłacalność i to urodzone w zimie . Od 600 kg. to już strata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0. dziękuję Błażejowi za namiary.

 

1. Jałówki ca 350 kg , 100% limousine sprzedałem po 5600/5800 zł/szt. + mój transport 15 km i na razie więcej nie sprzedaję.

 

2. teraz jestem na sprzedaży do uboju 3 byczków 350 kg (jeden co prawda po selekcji, ale nogi mu się krzywią) i jednej krowy ok. 650. Faktycznie lokalnie w ubojni dostałem ofertę za byczka 5 zł/kg, krowa- 3,50 i skontaktowałem się ze związkiem, gdzie cena jak w postach, ale trzeba zaczekać, co niniejszym czynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morze wreszcie w polskim rolnictwie zacznie się dziać normalnie

Morze dzięki związkowi będziemy dostawać godziwą cenę za swoją pracę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morliny na WBC płacą w granicach 8,5 - 10 zł/kg "mięcha" więc za byka, którego latem sprzedawałem (hf x piemontese) dostałem 3800 zł - szacunkowa waga żywego ok. 700 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie BŁAZEJOWI i ROBERNOWI za wiadomosci

Nie lubie DOIC krow mlecznych mysle i mam wielkie checi przezucic sie na miesne MAMKI jak myslicie jest to dobry cel oplacalnosci??? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny w pochopnym likwidowaniu krów mlecznych Trzeba pamiętać że dochód z bydła mięsnego jest nierównomiernie rozłożony w czasie . Jedną krowę mleczną trzeba zastąpić trzema mamkami , żeby uzyskać porównywalny dochód . No i odpowiednia powierzchnia pastwisk , aby zwiększyć rentowność produkcji . Proponował bym stopniową zmianę kierunku produkcji , a w międzyczasie trzeba się rozejrzeć za zbytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...