Skocz do zawartości
Gees

Jak to się robi w USA

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie wiem co bardziej laguny, czy monkultury kukurydzy i soji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My staramy im dorównać . W mojej okolicy każdy coś trzymał , teraz jest kilka dużych obór i kilka chlewni . Widać coraz większą koncentrację produkcji a to nie wpływa dobrze na środowisko . Jeszcze pół biedy jak za wzrostem obsady idzie wzrost powierzchni . Niestety ziemi jest tyle ile jest a obsada na ha. ciągle rośnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Tragedia.Chodzi o caloksztalt rolnictwa.Powinin takie rzeczy w tv puszczac i w gazetach o tym pisac! A dla wielu osb usa to wymarzony, cudowny kraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez tak jest nietylko w USA ogladalem na kanale Planete program o rolnictwie przemyslowym mówili o soji GMO która uprawia sie wbrazyli w ciaga 25 lat wycieli tam kawal lasu trop. o pow równej Francji i portugali bo jeden metr kw. lasu kosztuje tam 1 centa(!!!) a wszyscy mówia ze klimat sie zmienia!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda tzw. wolny rynek. Najpierw państwo ładuje pięniądze po to by produkcję unowocześnić czyt. bardziej skoncentrować ( czyli zniszczyć środowisko) potem się wali forsę by te środowisko sztucznie od nowa odtwarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za nowoczesnoscia...ale powinny byc jakies limity produkcyjne ograniczenia itd. Zakaz przemyslowych farm typu 10 tys tucznikow itd.Zywnosci starczy Ps. Produkujac wiecej , zwiekszajac produkcje...tak naprawde sami sie wykanczamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas już są pierwsze objawy uprzemysłowienia rolnictwa , prawie wyginały wróble , najpopularniejsze ptaki Polski Nieumiejętne stosowanie oprysków powoduje uodparnianie szkodników co pociąga za sobą zwiększenie dawek i tak koło sie zamyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze dystrybucja zywnosci jest zle prowadzona i zamiast sprzedawac ja do afryki czy azji tam gzdie ludzie gina z glodu mamy nadwyzki produkcji w krajach w których i tak jest jej duzo.

Pozatym coraz nowsze technologie coraz bardziej srubują rachunek ekonomiczny -czyli jak najwiecej jak najtaniej

To sie cholernie odbija na srodowisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki już jest ten lajf. Wielkie głowy mówią, iż nie ma co walczyć z trendem, tylko jakim kosztem?? Poza tym gdybyśmy zamienili się z afrykanami miejscem zamieszkania oni tak samo nie chcieliby nas wpuścić na swój rynek, każdy chce przeżyć. Poza tym mówcie co chcecie, ale nie chciałabym jeść za wielu produktów z tamtego regionu, w którym działania z zakresu zoohigieny i ochrony środowiska są na niewygórowanym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale coś poplątałaś . Chodzi o wysyłanie nadwyżek do państw głodujących w celu zdjęcia z naszego rynku nadmiaru żywności , oni chętnie wezmą tylko nie ma kto zapłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym napisałam. Tylko w tej całej filozofii o pomocy państwom Trzeciego Świata nie powinno chodzić o to żeby pełniły w gospodarce funkcję konsumentów. Mają być producentami, a do tego żywność unijna im nie jest potrzebna. Nikt nie zrobi czegoś takiego, że zapłaci za towar jak za mercedesa (patrz UE), kiedy może zapłacić za niego jak za skodę (patrz chociażby Ameryka Łacińska). Osoby z dużą kasą z tamtych rejonów nigdy nie wezmą się za tego typu sponsoring. Poza tym nie wiem czy chciałbyś żeby antyrolnicy unijny mówili, że chłop wiejski jest zbyt często finansowany (patrz dodatkowe dopłaty do eksportu poza UE) i należy mu coś oDebra1ć, bo wtedy także w moim jak i w twoim garnuszku będzie trochę mniej strawy. Taka jest moja opinia, dlatego wdzięczna jestem losowi, że się tam nie urodziłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim powiecie są trzy przemysłowe fermy Animex-u (Smithfield'a) - jednak z ostatnich pogłosek wynika, że zamykają dwie z nich. Jest nadzieja, że zrezygnują całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...