Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Spróbuj porównać napięcie na rozruszniku w momencie zapalania.Czy jest duża różnica w napięciu?Wtedy będzie ci łatwiej zdiagnozować czy wina leży po stronie elektryki,czy mechaniki.Według instrukcji na biegu jałowym powinno być na rozruszniku 11volt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem ostatnio podczas siania żyta coś stuknęło w skrzyni i teraz jak wsadzę bieg i puszczę sprzęgło to cała skrzynia wyje jak szalona i jedzie powoli.Dodam jeszcze że biegi wsteczne działają normalnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem ostatnio podczas siania żyta coś stuknęło w skrzyni i teraz jak wsadzę bieg i puszczę sprzęgło to cała skrzynia wyje jak szalona i jedzie powoli.Dodam jeszcze że biegi wsteczne działają normalnie!
A inne biegi jak działają?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają tylko biegi wsteczne żaden do przodu nie działa tylko jak wrzucisz jakiś bieg do przodu to huczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet wolnobieżne nie idą???napewno nie obejdzie się bez rozebrania skrzyni najprawdopodobnierz poszedł tryb kierunku przedniego(talerzowy) na wale pośrednim ,bez otwarcia skrzyni nie da się zgadnąć [/u][/code]

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jak wrzucę np. bieg 3 to jedzie z prędkośćia tego wolnobieżnego czyjakoś tak on się nazywa i strasznie wyje skrzynia.Wrzucę bieg i się powoli toczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie jak wrzucę np. bieg 3 to jedzie z prędkośćia tego wolnobieżnego czyjakoś tak on się nazywa i strasznie wyje skrzynia.Wrzucę bieg i się powoli toczy
Szanowny kolego tak naprawdę to nie da się określić co jest uszkodzone???może być tak że pękło zabezpieczenie talerzy kierunku i trzeba tylko to wymienić?Ale cokolwiek chcąc robić musisz otworzyć skrzynie bo inaczej jej nie prześwietlisz??bez otwarcia skrzuni trudno stwierdzić co zostało uszkodzone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może kiedyś słyszał aby do władka założyć turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie troche głupie pytanie, czy odstojnik paliwa od innego ciągnika będzie pasował do władymirca, np. od C360, zetora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do Was takie pytanie odnośnie wałka sprzęgłowego.

Jakiś czas temu (kilka lat) miałem awarię we Władku.

Jadąc z podczepioną przyczepą chciałem zmienić bieg na wyższy,więc sprzegło-wyższy bieg-puszczenie sprzęgła i ...Władek nie jedzie.Potoczył się kawałek(siła rozpędu) i staną.Chodził normalnie ale nie można było jechać.

Po rozbiórce okazało się że wałek sprzegłowy został normalnie (tak jakby żyletką) przecięty.

Teraz mam pytanie co spowodowało przecięcie owego wałka?

Jaka była przyczyna?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja miałem też taką sytuację w "Bizonie".Wał odrzutnika tak pękł,i to w momencie nawracania.Jedyne sensowne wytłumaczenie jak dla mnie to wibracja i zmęczenie(wada) materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie . Jak zrobic dolny zaczep do wladka ?
jak będzie czas to zrobię zdjęcie własnej konstrukcji i wrzucę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem ostatnio podczas siania żyta coś stuknęło w skrzyni i teraz jak wsadzę bieg i puszczę sprzęgło to cała skrzynia wyje jak szalona i jedzie powoli.Dodam jeszcze że biegi wsteczne działają normalnie!

 

Wałek posredni poszedł rozbieraj skrzynie bo to jest sensowne stwierdzenie nikt tu bogiem nie jest...

 

Wałek który pekł na skos tez nikt bogiem nie jest by stwierdzic ale wiele rzeczy na to sie składa ja tez miałem taki przypadek... u mnie było przyczyna kiedys palenie na zaciag po czym skrzynia wyła a pozniej przy orce odmówiła posłuszenstwa...

 

Odstojnik mozesz zamontowac jaki chcesz tylko pytanie po co kiedy jest oryginalny...

 

Turbo we władku mozna załozyc zaden to problem kiedys wzucałem fotki uturbionego c330...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko sprawdz od akumulatorów zaczynając kabel prądowy wszystkie klamry żeby luzu na nich nie było a na rozruszniku kończąc, dalej mase musi być dobra masa między rozrusznikiem a ciągnikiem i tak samo miedzy akumulatorem wyłącznikiem masy i ciągnikiem, zerknij na wyłacznik masy czy nie nadpalone styki, na próbe podłącz bezpośrednio bez wyłącznika może w nim tkwić problem

 

Dzisiaj przy temp -6 nie mogl juz nawet przekrecic na odprezniku /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podaj jaką masz gęstość elektrolitu w poszczególnych celach akumulatora przed ładowaniem,i po ładowaniu(odczekaj żeby odparował).Barwę elektrolitu.Napięcie na poszczególnych akumulatorach.Ewentualnie zawież akumulatory na warsztat gdzie mają amperomierz oporowy żeby zmierzyli sprawność akumulatorów.Jak będą sprawne to pozostaje do sprawdzenia rozrusznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innym akumulatorem to samo nie kreci A bez stacyjki rozrusznik tez nie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innym akumulatorem to samo nie kreci A bez stacyjki rozrusznik tez nie kreci

 

Czyli jak bez stacyjki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Piotrek1990-zrób tak jak ci napisałem.Stacyjka tutaj nie jest winna skoro jest napięcie podane na elektromagnes.Wystarczy że jedną cele w akumulatorze będziesz miał uszkodzoną i już jesteś"ugotowany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewien akumulatorów to pozostaje jeszcze rozrusznik:czy jesteś pewien sprawności(stan komutatora,szczotki,sprężyny szczotek,izolacja szczotkotrzymacza,opalenie styków włącznika rozrusznika(elektromagnesu))?Jeżeli to wszystko masz sprawne ,to ja się podaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale juz sprawdzalem i we wszystkich celach jest prawidłowa gęstość

 

gestosc to nie wszysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale juz sprawdzalem i we wszystkich celach jest prawidłowa gęstość

 

gestosc to nie wszysko

 

 

A co jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...