Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

do tego typu silnika niema lepszego oleju,część ciepła też odprowadza olej a superol to robi dobrze.Przecież jak raz w roku się wymieni olej to się nie zbankrutuje,napewno nie lać syntetyków....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak naleje ropy do skrzyni czy mi poleci też do zwolnic i siłownika czy tylko zostanie w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwolnica i hydraulika to całkiem inna bajka...skrzynia to 10 l.oleju najlepiej Hipol,jak i inne przekładnie.zwolnica 2x1,5 l. a do hydrauliki 7,5 l. hydraulicznego.A ropa zostanie w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na superolu gorzej chodził duza poprawa była na lotosie mineralnym a teraz smigam na orlenie mineralnym i jestem zadowolony. Silnik sie nie grzeje juz tak jak na superolu lepsza elastyka silnika i reakcjia na pedał gazu. A co do skrzyni to nie polecał bym lania ropy bo wszystko z dna co jest w skrzyni poleci na łozyska. Polecał bym lepiej zeby nie odkrecac dekla to zalac rozpuszczalnika i po dniu lub dwoch spuscic i zalac oleju i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek http://img41.imageshack.us/img41/1331/blokadap.jpg ta blokada Ci chodzi ze wyciaga ten bolec i chodzi on do góry i na dół ? nie wiem czemu chcesz sciagac dekiel kiedy chyba ta blokada tu u góry nie chodzi. Bo u mnie zardzewiała i nie chodziła i rozebranie i wyczyszczenie pomogło. Ja musiałem i tak pozniej sciagac dekiel bo mi wałek posredni pekł w skrzyni wiec odkrecenie mechanizmu blokady tez trzeba było zrobic ale sprawdz czy na deklu działa Ci ta blokada. Odkrecenie wałka od hamulców i sciagniecie u mnie złe nie było jak odkrecenie dekla a dokładnie 5 srub z tyłu[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trilowiec albo spytaj sie w lepszym sklepie motoryzacyjnym lub w zaopatrzeniu warsztatow o zmywacz (otłuszczacz) on wyczysci wtedy dno skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie nie wiem ktoś kiedyś coś tu pisał żę na superolu mu silnik źle chodził, tak się pytam bo już kupiłem 10 l

 

 

Do skrzyni jednym z tańszych bedzie hipol bo to jest olej przekladniowy

A do silnika to bym nie polecal sam superolu Bo jak napisal Miras na innym nie bedzie się tak grzał lepsza praca będzie i lepszy rozruch w zimie .

Sam teraz mam jeszcze superol ale mam juz kupiony turdus ale wymienie go dopiero na wiosnę. Moj sąsiad mam turdus i jest duza roznica niz na superolu . No ale ja o silniku pisałem a Ty pytałes sie o skrzynię więc nie wiem jak będzie sie zachowywał superol w skrzyni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie nie wiem ktoś kiedyś coś tu pisał żę na superolu mu silnik źle chodził, tak się pytam bo już kupiłem 10 l

 

 

Do skrzyni jednym z tańszych bedzie hipol bo to jest olej przekladniowy

A do silnika to bym nie polecal sam superolu Bo jak napisal Miras na innym nie bedzie się tak grzał lepsza praca będzie i lepszy rozruch w zimie .

Sam teraz mam jeszcze superol ale mam juz kupiony turdus ale wymienie go dopiero na wiosnę. Moj sąsiad mam turdus i jest duza roznica niz na superolu . No ale ja o silniku pisałem a Ty pytałes sie o skrzynię więc nie wiem jak będzie sie zachowywał superol w skrzyni .

 

SUPEROL do skrzyni??????????????? OD KIEDY????TO OLEJ SILNIKOWY!!!!!DO SKRZYNI HIPOL 15 LUB 15F a do silnika czy to lotos czy milwus czy też superol(a to jeden i ten sam........)byle 15W/40 z grup oleju CC lub CD....a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolec ten od blokady lekko chodzi i dalej nie dziala i zaraz bede sciągał pokrywe skrzyni i tam zobacze co jest zrobione . Tylko nie magę dalej wyciągnąć tego wałka od hamulców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie widzę na tych zdjęciach. Czym ty je robisz? Komórka?

 

Miras odpuść sobie wymianę sekcji na własną rękę bo i tak pompę trzeba oddać do regeneracji. Ona pracuje tak zegar taktowany 0 1, którego takt wystawia wałek ten właśnie zanurzony w oleju. Jak wyciągniesz sekcję to wszystko się poprzestawia. I nie będzie podawać paliwa w odpowiednim cyklu do położenia cylindrów. Przerabiałem już to. Skończyło się na tym że i tak dałem do zakładu. I jeszcze wyłapałem zjebkę od kolesia że się zabieram za to czego nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nic nie widzę na tych zdjęciach. Czym ty je robisz? Komórka?

 

Miras odpuść sobie wymianę sekcji na własną rękę bo i tak pompę trzeba oddać do regeneracji. Ona pracuje tak zegar taktowany 0 1, którego takt wystawia wałek ten właśnie zanurzony w oleju. Jak wyciągniesz sekcję to wszystko się poprzestawia. I nie będzie podawać paliwa w odpowiednim cyklu do położenia cylindrów. Przerabiałem już to. Skończyło się na tym że i tak dałem do zakładu. I jeszcze wyłapałem zjebkę od kolesia że się zabieram za to czego nie trzeba

 

Tak telefonem aparatu chwilowo nie posiadam .

Tu masz zaznaczone i teraz nie wiem co z tym zrobić zeby dzialala ta blokada ?Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić działóanie blokady to trzeba podnieść tylne koło.jeśli pociągniesz zaznaczoną strzałkami dzwignię do góry, to powinna zadziałać blokada.bardzo często przyczyną niedziałającej blokady jest ścięcia śrub na wiencu blokady.jeśli masz magnes na "patyku" to możesz przeszukać nim dno skrzyni i miejsce pod blokadą.jesli moja diagnoza jest trafna to znajdziesz na dnie resztki zabezpieczeń od śrub....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby sprawdzić działóanie blokady to trzeba podnieść tylne koło.jeśli pociągniesz zaznaczoną strzałkami dzwignię do góry, to powinna zadziałać blokada.bardzo często przyczyną niedziałającej blokady jest ścięcia śrub na wiencu blokady.jeśli masz magnes na "patyku" to możesz przeszukać nim dno skrzyni i miejsce pod blokadą.jesli moja diagnoza jest trafna to znajdziesz na dnie resztki zabezpieczeń od śrub....

 

Jesli jest ta sruba scięta to ile moze to kosztować ?? I w którym miejscu sie to znajduje czy trudna jest wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby sprawdzić działóanie blokady to trzeba podnieść tylne koło.jeśli pociągniesz zaznaczoną strzałkami dzwignię do góry, to powinna zadziałać blokada.bardzo często przyczyną niedziałającej blokady jest ścięcia śrub na wiencu blokady.jeśli masz magnes na "patyku" to możesz przeszukać nim dno skrzyni i miejsce pod blokadą.jesli moja diagnoza jest trafna to znajdziesz na dnie resztki zabezpieczeń od śrub....

 

Jesli jest ta sruba scięta to ile moze to kosztować ?? I w którym miejscu sie to znajduje czy trudna jest wymiana

 

 

A CZY W OGÓLE JEST TRYB BLOKADY NA PÓŁOSI????PODNIEŚ TEN WAŁEK OD WŁANCZANIA BLOKADY DO GÓRY NA MAKSA???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby sprawdzić działóanie blokady to trzeba podnieść tylne koło.jeśli pociągniesz zaznaczoną strzałkami dzwignię do góry, to powinna zadziałać blokada.bardzo często przyczyną niedziałającej blokady jest ścięcia śrub na wiencu blokady.jeśli masz magnes na "patyku" to możesz przeszukać nim dno skrzyni i miejsce pod blokadą.jesli moja diagnoza jest trafna to znajdziesz na dnie resztki zabezpieczeń od śrub....

 

Jesli jest ta sruba scięta to ile moze to kosztować ?? I w którym miejscu sie to znajduje czy trudna jest wymiana

 

 

A CZY W OGÓLE JEST TRYB BLOKADY NA PÓŁOSI????PODNIEŚ TEN WAŁEK OD WŁANCZANIA BLOKADY DO GÓRY NA MAKSA???

 

 

I jak podnise i to co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego piotrek1990 to zobaczysz czy coś suwa się po półośce w widełkach blokady???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwolnica i hydraulika to całkiem inna bajka...skrzynia to 10 l.oleju najlepiej Hipol,jak i inne przekładnie.zwolnica 2x1,5 l. a do hydrauliki 7,5 l. hydraulicznego.A ropa zostanie w skrzyni.

 

No ok do silnika kupiłem superol do skrzyni mam hipol ale nie wiem co do hydrauliki jaki olej czy może to być też superol, a co do skrzyni to pierw przepukam ją jak Miras mówił rozpuszczalnikiem i wtedy naleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być,dobrze jest by nie był za gęsty???lub hydrauliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...