Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przy załączonej blokadzie jest problem z skręceniem w bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego piotrek 1990 najlepiej wjedź władkiem w jakąś zaspę,ciągnik zacznie się kopać,bez włączonej blokady będzie się kopać jedno koło.Śniegu chyba

nie brak na sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada zrobiona to w poniedzialek trzeba zabrac sie za hamulec czyli za wymiane taśmy . Czy trzeba odkrecac zwolnice od pochwy i od skrzyni czy wyjmnie sie jak bedzie przykrecona zwolnica do pochwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i od razu proszę o wyrozumiałość bo jestem tu nowy (konto założyłem z powodu mojego problemu) mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji jak przyspieszyć ruska... chodzi mi o obroty... nie chce niczego sam się czepiać bez upewnienia się... stąd tez prosiłbym o wytłumaczenie tego. jeśli nie w tym miejscu proszę o przeniesienie. jeśli już było proszę o link i usunięcie. z góry dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blokada zrobiona to w poniedzialek trzeba zabrac sie za hamulec czyli za wymiane taśmy . Czy trzeba odkrecac zwolnice od pochwy i od skrzyni czy wyjmnie sie jak bedzie przykrecona zwolnica do pochwy

 

wiadomo ze od skrzyni tak jak w każdym ciągniku wyjdzie ci cała pochwa z półosią od środka zobaczysz bęben i taśme nic trudnego pewnie sobie poradzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blokada zrobiona to w poniedzialek trzeba zabrac sie za hamulec czyli za wymiane taśmy . Czy trzeba odkrecac zwolnice od pochwy i od skrzyni czy wyjmnie sie jak bedzie przykrecona zwolnica do pochwy

 

wiadomo ze od skrzyni tak jak w każdym ciągniku wyjdzie ci cała pochwa z półosią od środka zobaczysz bęben i taśme nic trudnego pewnie sobie poradzisz[/quote

 

zapomniałem dopisać abyś przy okazji podłubał głębiej i odkręcił pochwe od zwolnicy i wymienił uszczelniacz w zwolnicy i w moście bo może się okazać że za troche któryś ci puści i pujdzie olej na hamulce i będziesz musiał od nowa rozkręcać a ich koszt to groszowe sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blokada zrobiona to w poniedzialek trzeba zabrac sie za hamulec czyli za wymiane taśmy . Czy trzeba odkrecac zwolnice od pochwy i od skrzyni czy wyjmnie sie jak bedzie przykrecona zwolnica do pochwy

 

wiadomo ze od skrzyni tak jak w każdym ciągniku wyjdzie ci cała pochwa z półosią od środka zobaczysz bęben i taśme nic trudnego pewnie sobie poradzisz[/quote

 

zapomniałem dopisać abyś przy okazji podłubał głębiej i odkręcił pochwe od zwolnicy i wymienił uszczelniacz w zwolnicy i w moście bo może się okazać że za troche któryś ci puści i pujdzie olej na hamulce i będziesz musiał od nowa rozkręcać a ich koszt to groszowe sprawy

Uszczelniacze były wymieniane pół roku temu więc myślę że nie ma potrzeby ich wymieniać . To jak wyjmę taśmę bez problemu bez odkręcania zwolnicy? I czy jak wyjmę pół os to nic mi się nie rozledci tam od blokady na co mam zwracać uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już swojego poskładałem, ale nie mogę go odpalić rozrusznik za słabo kręci, ładowałem akumlatory i nic nie pomogło. Podłączyłem nawet takie urządzenie zasilające akumlatory na siłę to kopci się aż z rozrusznika a dziad wolno obraca, grzałem olej i też nic. Ktoś ma jakiś pomysł na odpalenie pomijając na pycha bo mie śniegiem zasypało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem o takim patencie na wałek odbioru mocy. zakłada sie przegub z korbą i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Trilowiec-czy jak złożyłeś wał i tłoki to ten układ obracał się bez oporu?Czy może był wyczuwalny opór(czuć było hamowanie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już co robić zdiołem przednie koło i podeszłem tam z silnikiem elektrycznym dużej mocy na siłe, zaczołem go palić z rozrusznika i wspomagałem silnikiem i (słowo zostało usunięte) blada dalej wolno obraca silnikiem. Nie wiem dlaczego normalnie jak założyłem pasek klinowy to rękami przez pasek obracałem całym wałem. Wszystko jest ok paliwo podaje z komina lekko kopci , wał się obraca stozunkowo lekko, smarowanie jest (podaje na klawiature), ciśnienie oleju na samym kręceniu dochodzi do 3. Czy to że tłoki pierścienie i tuleje są nowe to by tak słabo kręcił?> Może rozrusznik jest do kitu coś się z niego kopci cały czas. Widziałem na allegro nowe rozruszniki z przekładnią takie szybkoobrotowe może trzeba mu taki sam nie wiem jak ktoś coś wie to niech pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Trilowiec-czy jak złożyłeś wał i tłoki to ten układ obracał się bez oporu?Czy może był wyczuwalny opór(czuć było hamowanie)?

 

Nie no opór był ale jak się dobrze zaparłem to rękami za koło pasowe obracałem wałem w końcu wszystko nowe tłoki ,pierścienie, tuleje i głowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz nadpalony rozrusznik skoro dym z niego idzie...sprawdz jeszcze dokładnie "masę"....a rozrusznik daj najlepiej komus do zakładu el.do sprawdzenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Też uważam że masz uszkodzony rozrusznik.Pytałem się o ten opór bo zakładałeś nowe podzespoły a z tym pasowaniem części to może być różnie.Jeżeli przy montażu nie żałowałeś oleju,to wał powinien się lekko kręcić.Opór trochę wzrasta po założeniu tłoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A palisz na odrezniku ? czy nawet bez niego niechce krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić rozrusznik ale nie wiem jaki na czeskiego magnetona mie niestać są za drogie. Nie wiem czy litewskie Jubana są to dobre rozruszniki, są jeszcze niemieckiej firmy Granit. Jak byłem w sklepie to gość mówił że ma pełno reklamacji na chińskie podróby magnetona te najtańsze. Jaki tu kupić?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:chcę do t-25 założyć obciążniki na tył.Koledzy

poradźcie jakie byłyby najlepsze,jaka masa i jak zamontować?

 

Kolego trilowiec ja mam magnetony we władku i w c360.

Odpukać na razie są zajebiste.Znajomy ma jubane we

władku i też sobie chwali.Chinole omiń dalekim łukiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego hdsfh12 świetnie do władka pasują obciązniki z czterdziestki,ja np zamontowałem z pralki automata polara starej jeszcze z czasów PRLu.teraz wyrzuciłem bo mi jest niepotrzebne i kumpel zamontował,

 

Kolego trilowiec co do rozrusznika to jakiś miesiąc temu kupiłem słowacki za 270zeta z przesyłką z czarnej białostockiej i jestem zadowolony.znajomy kupił w sklepie Ukraiński i zapłacił 360zeta,więc poszukaj i zdecyduj sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można maksymalnie założyć takich obciążników?A co z

montażem?Jak to zamontować by zbytniego bicia nie miało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te litewskie jubana to prawda że zakręci nawet z akumlatora od malucha, czy to popelina?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem może by i palił U siebie mam akumulator coś ok. 100 Ah i zeszłej zimy nie było problemów, ale miałem lepszy olej. Teraz mam superol a ten akumulator ma już chyba 4 lata , wiec na zimnym to już nie pali. Jesienią miałem ten rozrusznik wstawiony do koparko-spycharki białoruś i na jednym akumulatorze 120 Ah paliła , a ny oryginalnym rozruszniku nie chciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lecie zakreci ale w zime potrzebuje napewno lepszego kopa i te 72 Ah to dobrze było by miec.

 

Co do obciazniczków polecam z 40

20080404005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny traktorek kolego miras.Jak zamontowałeś środek od tych obciążników?

Proszę byś mi to opisał dokładnie.Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jest mocowany srodek na trzech srubach na lewej feldze przy piascie widac dwie z nich. Przed nakretkami sa rurki uciete pod katem by dopasowac sie do felgi i prosto do nakretki. A do srodka juz normalnie sa talerze przykrecone.

 

20080404004.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...