Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Kol daymos7, oprócz wymiany wieżyczki na 2 wajchy trzeba wymienić wodzik z szerokim rowkiem na wąski rowek (tył-przód) i jeszcze zaspawać blachę z wycięciami do biegów tak żeby główna wajcha nie mogła przejść na wodzik tył-przód. Powodzenia.

 

Ja wymienilem tylko wierzyczke nic nie spawalem ani żadnych wodzików nie wymieniałem i dziala elegancko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Może któryś z Was robił ostatnio hamulce i kupował bębny???Interesuje mnie jak dużo mogą kosztować bębny bo okładzine(taśmy) nowe mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale pali na krótko, to na rozruszniku jest prąd, chyba będzie stacyjka:)

Pomiędzy stacyjką,a rozrusznikiem w oryginalnej instalacji powinien być przekażnik. można go ominąć ale cierpi stacyka.Sprawdz działanie elektromagnesu przy rozruszniku.Sprawdz blokadę. Nie powinien zapalić na biegu-jeżeli nie jest rozgrzebany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie.Może któryś z Was robił ostatnio hamulce i kupował bębny???Interesuje mnie jak dużo mogą kosztować bębny bo okładzine(taśmy) nowe mam.[/quote

Nie pamiętam dokladnie ale bardzo tanio. sprawdż cenę w internecie.Przy zakładaniu sprawdż jakość taśm.Powinny być z mosiężnymi nitami .Jeżeli masz stare oryginalne porównaj z twoimi .Nie zakładaj byle czego bo taśmy są też bardzo tanie .Dopasuj taśmy do bębnów przed złożeniem.Jeżeli bębny nie są zjechane nie trzeba wymieniać.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mi powie jak połączyć alternator, reg. napięcia i akumulator tak aby było ładowanie? Ciągle mam z tym problem, brak ładowania, chciałbym zrobić obejście aby było ładowania i zostawić na razie instalacje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się dostać do skrzyni biegów po zdjęciu tych blach i odkręceniu wieżyczki . Z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się dostać do skrzyni biegów po zdjęciu tych blach i odkręceniu wieżyczki . Z góry dzięki .

 

Należy zdemontować wszystkie przewody hydrauliczne,wałek lewego hamulca i śruby dekla skrzyni.Jutro zrobię parę fotek to opisze więcej.

 

Kol.wiarus!!! Kupiłem bębny po 38 zeta/szt,DZIĘKI ZA PORADĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol.Mozaden już pisałem że jutro zrobię kilka fotek i wyjaśnię co i jak,akurat mam zdjętą podłogę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Wymieniłem stacyjkę w moim Władku i dalej to samo, przekręcam kluczyk i nic sie nie dzieje, nawet nie drgnie, a na krótko pali, co może być jak nie stacyjka?

Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kol xxxskalpel114 pomiędzy stacyjką a rozrusznikiem jest przekaźnik, jak ktoś wcześniej zauważył, którego celem jest nie dopuścić do włączenia rozrusznika w trakcie pracy silnika. Jest pod deską po prawej stronie. Można go odkręcić i ominąć a przy stacyjce zamontować przycisk i przepiąć kable od stacyjki pod przycisk np. od zapłonu ciągnika C-360. Pod sam przycisk podkładamy nakrętkę od butelki po napoju, która chroni przed przypadkowym włączeniem guzika w trakcie pracy. Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie się kończy ten dekiel skrzyni?

 

Zdemontuj ścianę pionową za blokadą(tu na fotach zdemontowana)a zobaczysz http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61a598e9a91aefa

Proponuję demontaż lewego koła i podpory kabiny fot.3 poz B i wysunięćie wałka hamulca A

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a5e23c636c9592

 

oraz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6c9bd332c0e0a9a.html

zdemontuj przewody A,dzwignie blokady B wałek lewego hamulca C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie się kończy ten dekiel skrzyni?

 

Ile Ty masz Lat ? ,podejrzewam że jak staniesz przy ciągniku z boku to pokrywa skrzyni będzie na wysokości twoich oczu. Inicjatywy , inicjatywy trochę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie!

Wymieniłem stacyjkę w moim Władku i dalej to samo, przekręcam kluczyk i nic sie nie dzieje, nawet nie drgnie, a na krótko pali, co może być jak nie stacyjka?

Pomóżcie[/quote

Opiszę szczegółowo.Są możliwości.

1,Przekażnik.Ominąć przekażnik.Przeciągnąć przewód odpowiedniej grubości od stacyjki do wyłącznika elektromagnetycznego rozrusznika.

2.Elektromagnes.Jezeli są podejrzenia Odkręcić i założyć nowy. Jeżeli jest rozbieralny rozkręcić przeczyścić styk papierem sciernym.Można miedziane styki obócić na drugą stronę.

3.Blokada. Przy lewarku biegów jest wyłączik uniemożliwiający odpalenie przypadkowe na biegu. Sprawdzić działanie.

Powtarzam się gdyż prawdopodobnie zostałem żle zrozumiany.Przeważnie staram się pisać krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nic się nie stanie ale będziesz musiał czesto czyścic filtry paliwa bo tam będzie się zbierać woda bo ten filterek niezatrzyma tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki koledz za rady dotyczące lewarków zmiany biegów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem juz wszystkie przewody podkladki sruby i rurke tą co do baku idzie i dalej mi sie zapowietrza co moze byc przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odstojnik.

 

Panowie ma ktoś doświadczenie z takimi zestawami naprawczymi z allegro?

http://allegro.pl/item950398006_zestaw_naprawczy_t_25_t25_oryginal_ukraina.html

 

Mam wyciek pod tuleją zasuwa olej i poza tym zaczął mi chlipać oliwę i myślę żeby wymienić już całość ze starego typu na nowy bo ja mam jeszcze tłoki na 4 pierścienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź odstojnik.

 

Panowie ma ktoś doświadczenie z takimi zestawami naprawczymi z allegro?

http://allegro.pl/item950398006_zestaw_naprawczy_t_25_t25_oryginal_ukraina.html

 

Mam wyciek pod tuleją zasuwa olej i poza tym zaczął mi chlipać oliwę i myślę żeby wymienić już całość ze starego typu na nowy bo ja mam jeszcze tłoki na 4 pierścienie.

 

A jak go najlepiej sprawdzic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...