Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie pompy hydraulicznej.Chodzi konkretnie o to że pompa napędzana jest przez tryb wałka, który idzie od sprzęgła do skrzyni.Czy te tryby pd wałka i przy pompie ten większy pownny chodzić w oleju?Czy ten olej trzeba gdzieś nalać, bo jak sciągałem pompe to wyleciał olej i nie wiem teraz co zrobić.z góry dzięk za odpowiedź

Tak powinien być olej najlepiej przekładniowy w ilości 300 ml. Wlewasz po odkręceniu korka od góry obok mechanizmu załanczania pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko odnośnie blokady, a więc jak kupiłem ruskiego to nie było blokady, rozebrałem podłogę i tam jest taki kapturek jak by zaślepka, czy jest możliwe że blokada była tylko została rozebrana?? I czy można dokupić stopkę i zamontować, jeśli tak to jak? Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanko odnośnie blokady, a więc jak kupiłem ruskiego to nie było blokady, rozebrałem podłogę i tam jest taki kapturek jak by zaślepka, czy jest możliwe że blokada była tylko została rozebrana?? I czy można dokupić stopkę i zamontować, jeśli tak to jak? Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Zrób zdjęcie to zobaczymy bo tak to raczej nikt nie wie jak to wyglada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wystaje to jest drążek blokady ,ma on w koło frez za który to dźwignia podciąga go do góry i wtedy blokuje .Musisz go obruszać aby lekko chodził (sprężyna wewnątrz wciąga w dół ,do tej pozycji jak na zd.).Pewnie będziesz musiał odkręcić te trzy śruby aby to ruszyć. Brakującą dźwignie jak nie dokupisz to dorób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Chodziło mi o to, czy to jest jakaś zaślepka od blokady??? Czy można zamontować blokadę ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f9b917e063642b1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ddef1df07591cd0d.html

Jak chcesz się zabrać za blokadę,to radzę na początek zaznajomić się z katalogiem od t 25 żeby poznać części składowe i ich budowę.(katalog można ściągnąć z internetu).Następnie trzeba ściągnąć pokrywę skrzyni by sprawdzić w jakim stanie są części składowe blokady wewnątrz skrzyni.Na pewno nie była odłączona bez powodu.Jest trochę roboty, ale co jest wart ciągnik rolniczy bez blokady.Przy okazji gdyby wyszła grubsza robota,to warto zrobić również np .hamulce-gdyby trzeba było ściągać pochwę.Teraz w zimie jest na to czas. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, a mianowicie gdy cofam t25 często wyskakują biegi, co może być tego przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy mam prośbę, ma ktoś z was rozebraną podłogę w T25 i mógłby mi zrobić zdjęcie jak ta blokada ma wyglądać? Był bym ogromnie wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem, a mianowicie gdy cofam t25 często wyskakują biegi, co może być tego przyczyną [/quot

Poszukaj w moich postach. Kilka razy opisywałem temat wyskakiwania biegów.Nie ma znaczenia który bieg wyskakuje, przyczyna jest podobna,rozregulowana dzwignia blokady.Zwracaj uwagę by pedał sprzęgła wracał do górnego położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale biegi wyskakuja TYLKO do tylu...do przodu nawet przy najwiekszym obciażeniu nic nie wyskakuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z ciekawości:) Ile takie T25 biegów mają?:) Bo czytam ten temat i się zastanawiam czemu co chwile ktoś coś o skrzyni pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gustlik 14 - 8 do przodu,6 do tyłu

Kolego skalpel - sitko w baku,odstojnik i dwa filtry do paliwa,

filtr oleju do podnośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale biegi wyskakuja TYLKO do tylu...do przodu nawet przy najwiekszym obciażeniu nic nie wyskakuje..

Na to nie ma reguły który bieg.Trzeba stosować te same procedury.Zwróć uwagę na luzy na dzwigniach .Powstają podczas normalnej eksploatacji.Dopiero po ich usunięciu można dokonywać regulacji dżwigniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w sprawie filtrów.Nie zadawajcie dziecinnych pytań

W XXIw takich pytań się nie zadaje. Jeżeli się użytkuje jakiś ciągnik(lub jakiś inny sprzęt) trzeba poczytać instrukcję obsługi.W innym przypadku można coś zepsuć.Myślę że to forum powinno służyć do rozwiązywania rzeczywistych problemów które zawsze mogą wystąpić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem tego forum jest brak aktywnego moderatora ,który czuwałby nad porządkiem .W gąszczu postów trudno znaleźć potrzebne zaganianie.

 

Filtr hydrauliki znajduje się po lewej stronie za górnymi ramionami podnośnika ,zwieszchu ma duży korek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakup rozrusznika do Władka . Oczywiście szukam tych nowszych , nie wiem czy słusznie , nazywanych planetarnymi . Całą NAJTAŃSZĄ chińszczyznę nie biorę zupełnie pod uwagę , ale interesująca cenowo jest oferta litewskiej firmy "JUBANA" . I stąd moje pytanie o Wasze doświadczenie ( złe lub dobre ) z tymi rozrusznikami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście mam magnetona.jubane ma znajomy,na razie chwali go sobie

 

Tylko ze jubana kosztuje u mnie od 250 zl- 300zl a magneton 400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...