Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

luki21 nie denerwuj się, bo nie ma potrzeby, ja mam dopiero 15 lat i nie wiem za dużo o władimircu,a forum zostało stworzone chyba dlatego żeby doświadczeni użytkownicy tego właśnie ciągnika pomogli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zwrotnica ciężko chodzi to podnieś przodek, żeby się zwrotnice odkleiły i pompuj smar kręcąc kierownicą.Jeśli brak efektu to trzeba wyjąć zwrotnicę ,oczyścić i umyć w ropie. Smarować najlepiej smarem rozrobionym z olejem. Przy okazji można wymienić łożyska oporowe na dole zwrotnicy, jeśli jeszcze są. Ja smaruję zwrotnice co dwa miesiące i nie mam kłopotów. Hej. - tak napisał jeden z użytkowników , więc dlatego pytałem jak rozebrać zwrotnice i czy to coś da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowniczkę (kalamitkę) wystaje od strony koła jak popatrzysz z góry na zwrotnicę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co mi da to że wymienię smarowniczkę ?

Da Ci to, że jak ta wkręcona w zwrotnicę jest nie drożna, to nowa kalamitka nie będzie blokować dopływu smaru do zwrotnicy! Oczywiście tylko w momencie smarowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Którą smarowniczkę ?

Nie odpisuję gdyż koledzy dobrze radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem tu nowy bo zakupiłem t25 pozdrawiam spoko sprzęt bo po odnowie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie:)

Muszę się pochwalić, bo dziś z kolegą zrobiliśmy rozrusznik(ten który wychodził oryginalnie) w T25, wymieniliśmy szczotki, przeczyszczone zostały wszystkie styki, elektromagnesy i kręci rewelacyjnie:) A co do układu kierowniczego to podniosłem przód, odkręciłem przegub i przyczyną tego ze się ciężko kręci jest kolumna kierownicza, co tam się mogło stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest,myślę ze trochę mało ale jest, ale jak kręcę to coś rzęzi tak jak by pociera, mogło łożysko polecieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to wylej ten syf i nalej nowego oleju,jak nie pomoże to trzeba rozbierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła się zatrzeć rolka w wale. Zwróć uwagę że łożyska stożkowe są częściowe tz. są w obudowie bieżnie zewnętrzne, koszyczek z wałeczkami a bieżnia wewnętrzna łożyska jest wytoczona bezpośrednio na ślimaku. Bardzo często na bieżni ślimaka są spore wżery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś z was gdzie moge dostać oryginalną uszczelke do przedniej szyby bo nigdzie nie moge znalezc u mnie w okolicy w zadnym sklepie moze ma ktoś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogła się zatrzeć rolka w wale. Zwróć uwagę że łożyska stożkowe są częściowe tz. są w obudowie bieżnie zewnętrzne, koszyczek z wałeczkami a bieżnia wewnętrzna łożyska jest wytoczona bezpośrednio na ślimaku. Bardzo często na bieżni ślimaka są spore wżery.

 

nie mam schematu ale jak nie można ukręcić kołem kierownicy to najpierw spróbuj poluzować nakretke łozyska bo może ci sie sama dokręciła (wiem bo miałem taki przypadek) a znajduje się ona pod kołem kierownicy na samym szczycie kolumny bodajże na klucz 30 lub 32 powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowę przekładni kierowniczej według producenta wchodzi 0,75 l oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paffa mam do ciebie pytanie, jak u ciebie chodzi teraz kierownica po skróceniu ramienia ?(w sensie czy lżej) Nie ograniczyło ci to skrętu? bo jak ja u siebie nic nie wymyśle z tym układem kierowniczym to chyba też tak zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownicą teraz kręci się sporo lżej. Tak jak pisałem wcześniej, promień skrętu się nie zmniejszył. Wszystko jest ok, jeżdzę tak już spory czas i jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcia układu kierowniczego. Trochę nie miałem czasu , trochę internetu ale dziś wieczorem może się uda tu coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...