Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie ta cena mnie przeraża... o tych od c 330 też słyszałem a nie orientuje się ktos jakie przeróbki trzebaby zastosować żeby taka założyć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamulce sie reguluje dokrecając nakretke gdzie spiete sa okladziny , u gory zwolnicy jest taki dekiel na 4 sruby zdejmujesz go i dokrecasz sprawdzajac jednoczesnie pedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doradzcie jakiej firmy akumulatory kupić bo wlasnie szukam ''centry'' czy moze inne, jakie macie doswiadczenie mam centry 9 rok ale juz nie trzymaja nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak się obniża tył na zwolnicach wystarczy odkręcić zwolnice czy trzeba zdejmować całość z obudową hamulców.

 

A i czy trzeba przy obniżeniu zmieniać jakieś zimmeringi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie pompy wtryskowej mieleckiej -nic nie trzeba przerabiać tylko odpowiednio podgiąć przewody paliwowe.

w temacie obniżania ciągnika- wystarczy odkręcić zwolnice od pochwy, w kołnierzu pochwy są otwory w które wkręca się śruby działające jak ściągacz. wysunąć zwolnicę ze szpilkami na tyle by można byłą ją obrócić, ustawić na żądaną pozycję zakręcić nakrętki na szpilkach. Aby zmienić uszczelniacze to trzeba ścigać pochwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie kupilem nowa pompe do wladka cilnik rowno pracuje ale nie da sie go zgnic gazem bo ma za duze obroty i tez nie wkreca sie na maksymalne atak chodzi bez zarzutu pali na dotyk . Czy to wina moze jej ustawienia na tych czterech srubach ktore sie popuszcza ?? I do tys obrotow wkrecaja sie wasze maszyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek 1990 co do zatrzymania silnika to wyreguluj cięgło gazu.Popuszczanie tych czterech śrub nic nie pomoże, moment wtrysku ustala się na sprzęgle napędu pompy wtryskowej.Mój T25 rozpędza się maksymalnie według wskazań obrotomierza do 2000 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piotrek 1990 co do zatrzymania silnika to wyreguluj cięgło gazu.Popuszczanie tych czterech śrub nic nie pomoże, moment wtrysku ustala się na sprzęgle napędu pompy wtryskowej.Mój T25 rozpędza się maksymalnie według wskazań obrotomierza do 2000 obr.

 

A to co sie reguluje poprzez popuszczenie tych czterech srub??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, które masz na myśli pewnie chodzi Ci o regulację kąta wtrysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego ze kąt wtrysku jest ustawiony prawidłowa . Poszedłem do sklepu zapytac co mam teraz zrobić bo przeciez to przez tą nową pompe nie ma siły .Facet powiedział mi ze pewnie trzeba coś przestawic na gorze pompy .Chyba chodziło mu o te dwie srubki pod plastikiem . Ale co ma teraz z nimi zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Podpowiedzcie koledzy jaka może być przyczyna nagłego wzrostu temperatury do 120 stopni . Dzisiaj przekopałem dosłownie sześć rządek (po około 70m) ziemniaków z postojami na wolnych obrotach i temperatura skoczyła do 120. Układ chłodzenia sprawny, czujnik podmieniłem na inny i pokazywał taka samą temperaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek 1990. Te śrubki pod plastikiem służą do ustawiania kąta obrotu dźwigni i ustalenia obrotów maksymalnych oraz obrotów do wyłączenia pompy. Prawdopodobnie masz źle ustawioną dawkę paliwa. Postaraj się o wymianę pompy na inny egzemplarz, tą powinien się pobawić pompiarz na stole probierczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś orałem swoim władkiem 4,5 godziny zegarowej, miałem temp oleju miałem ok 90 stopni, w międzyczasie zrobiłem sobie przerwę i założyłem owiewek na cylindry z lewej i temp jest taka sama a gdy silnik pochodzi ok 2 minuty bez obciążenia na wolnych obrotach to spada do 80 a jak znów zaczynam orać to z powrotem skacze do 90. Jak u was jest? Dla ciekawości napiszę, że spaliłem 9 litrów ropy co przez podzielenie przez 4,5 daje 2 litry/ godzinę. Ogólnie wszystko git tylko mam problem z tą temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Panowie mam problem z pompą podnośnika, a mianowicie nie trzyma mi, np jak naleje do opryskiwacza wody to leci w dół, nie tak bardzo szybko no ale spada w dół. Jak temu zaradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam:)

Panowie mam problem z pompą podnośnika, a mianowicie nie trzyma mi, np jak naleje do opryskiwacza wody to leci w dół, nie tak bardzo szybko no ale spada w dół. Jak temu zaradzić ?

Dwie rzeczy

1. Rozdzielacz hydrauliczny przepuszcza olej, wyrobione suwaki i gniazda.

2. Siłownik ma wewnętrzne przecieki, olej spod tłoka przedostaje sie nad tłok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz jeszcze wskaznik .

Wskaźnik sprawdziłem jest ok

Z czujnikiem i wskaźnikiem wszystko ok A temperatura nadal szybko rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też temp szybko leci w górę do 80 to moment i potem zatrzymuje się na 90, może jak by jeszcze dłużej robił to może doszłaby do 110, nie wiem czy ten owiewek założyć czy jeździć bez niego, bo czy z nim ,czy bez to nie odczułem różnicy. Mam jeszcze takie pytanie: jakie powinno być ciśnienie sprężania w władymircowskim silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz jeszcze wskaznik .

Wskaźnik sprawdziłem jest ok

Z czujnikiem i wskaźnikiem wszystko ok A temperatura nadal szybko rośnie

 

Możesz jeszcze spróbować podłączyć czujnik i zegar na krótko dłuższym przewodem. ale jak w elektryką jest ok. to temp i tak będzie rosła. W niedalekiej przyszłości wybieram się na Ukrainę (dokładniej Włodzimierz Wołyński), mój znajomy jedzie po części do t-25 to może i ja zakupię parę gadzetów. Wiadomo u nich to taniej jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest tylko brak masy na wskaźniku. Miałem to samo i nowy czujnik i wskaźnik i to samo. Podłączyć masę dodatkowym kabelkiem do obudowy i przykręcić mocno śrubką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś wybierał jakimś kombajnem ziemniaki T-25 jak sobie radzi ,kiedys wybierałem 60 tka teraz sprzedałem i kupiłem większy i szkoda dusić ziemniaki ,ja mam mniejszego Karlika to powinien sobie poradzić i mam tylko 30 arów ,jedyna wada to myślę że brak biegu odpowiedniego myslę że zostanie pełzać się na 2 polowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...