Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem sobie dziś obudowę dzwigni zmiany biegów na tą z dwiema dzwigniami fajna sprawa szkoda że szybciej się na to nie zdecydowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w korpusie podnośnika są jakieś punkty smarne żeby przesmarować ten poziomy sworzeń na którym pracują ramiona. ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jakie jest ciśnienie na wtrysku we władku bo wymienilem koncówki i fachura niewiedzial cisnienia tylko jakoś na pałe ustawił , czy trafił niewiem bo jeszcze nie zakladałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna sprawa, mam jakies 700 mg od wymiany cylindrów i pierscieni a teraz ściagnołem głowice i niewiem czy jak tyle rozgrzebane to wrzucić nowe pierscienie czy niema sensu, ile macie przejechane bez roboty na cylindrach o pierscieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedna sprawa, mam jakies 700 mg od wymiany cylindrów i pierscieni a teraz ściagnołem głowice i niewiem czy jak tyle rozgrzebane to wrzucić nowe pierscienie czy niema sensu, ile macie przejechane bez roboty na cylindrach o pierscieniach ?

Pierścienie w T 25 wymieniamy gdy silnik "bierze "olej.Przy okazji weryfikujemy i wymieniamy w miarę potrzeby odkręcone części.Najczęściej wymienia się same pierścienie .Przy okazji sprawdzić stan rowków tłoka i panewki w główce korbowodu.Można wymienić w miarę potrzeby panewki na korbowodach na nominalne.Tuleje natomiast przy prawidłowej eksploatacji są nie do zdarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie czy jest możliwość zamontowania w lampach przednich w T25 żarówek z serii H? Jeśli tak to jaka moc, żeby świeciły dobrze a jednocześnie nie pobierały dużo mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) mam problem a mianowicie leje mi się olej z pod pompy paliwowej, i chciałem wymienić uszczelkę osadzając ją na silikonie i mam pytanie czy jak zaznaczę sobie zapłon i odkręcę pompę razem z całym wałkiem i założę uszczelkę to trzeba pompę jakoś regulować po odkręceniu ? czy tylko wystarczy podkładki miedziane nowe i zakręcić z powrotem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xxxsalpel114 W którym miejscu cieknie paliwo z pompy? Na połączeniu kołnierza ustalającego a korpusem pompy? Na kołnierzu jest osadzone koło zębate napędzające poprzez sprzęgło (służące do ustawiania początku wtrysku) wałek pompy.Wewnątrz kołnierza jest symering, a na styku kołnierza z korpusem pompy uszczelka.Jak chcesz zobaczyć napęd pompy to odkręć wlew oleju do silnika, tylko trzy nakrętki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie cieknie paliwo tylko olej. Leje się on na połączeniu kołnierza ustalającego a korpusem pompy. Nie chce zobaczyć napędu pompy tylko chciałem wymienić uszczelkę i czy jak odkręcę pompę te cztery śruby, to czy muszę potem regulować pompę? Krótko mówiąc czy coś się stanie, rozreguluje się albo coś? Leje mi się olej ponieważ w zimie oddawałem pompę do regulacji bo nie równo chodził ciągnik, i wujek pomagał mi składać, założył uszczelkę na farbie i cieknie olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xxxsklapel114. Cieknie olej z tego miejsca gdyż jest źle uszczelnione. Na kołnierzu ustalającym jest osadzony na panewce trybek napędzający poprzez sprzęgło pompę wtryskową.Trybek jest smarowany pod ciśnieniem.W uszczelce w większości przypadków korkowej jest małe wycięcie na kanałek olejowy. Jestem zdania że uszczelnienie na silikon się nie sprawdzi.Po wyjęciu pompy spadnie trybek napędzający i będziesz musiał na nowo ustawić początek wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Macie może założone do władka opony na tył 12.4 x 28. Jak one się sprawują czy może kupic 11.2 x 28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Macie może założone do władka opony na tył 12.4 x 28. Jak one się sprawują czy może kupic 11.2 x 28.

 

 

kup 12.4 x 28 lepiej sobie radzą nie kopie sie tak jak na 11.2 x 28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj padł mi wskaźnik temp i kupiłem nowy, zamontowałem go włączam masę i na zimnym silniku pokazuje 70 stopni. Jeszcze mam pytanie, czy ten zacisk z nakrętką z literką T jest tylko do żarówki podświetlającej i czy musi też być podłączony? Bo u mnie jest odłączony i dlatego mam 70 stopni na zimnym oleju? Gdy silnik rozgrzeję to wchodzi poza czerwone pole. Kupiłem też drugi czujnik temp i jest to samo, także nowy i stare czujniki są git.

 

http://images32.fotosik.pl/10/ab6635de39d1e0a7.jpg

http://images33.fotosik.pl/10/93452eb5b1eb97e1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie wziołem sie za rozbieranie przedniego napędu w massey3645 czy ktoś wie czy zeby wyjąć wałek trzeba demontować obie półośki czy da sie bez tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wczoraj padł mi wskaźnik temp i kupiłem nowy, zamontowałem go włączam masę i na zimnym silniku pokazuje 70 stopni. Jeszcze mam pytanie, czy ten zacisk z nakrętką z literką T jest tylko do żarówki podświetlającej i czy musi też być podłączony? Bo u mnie jest odłączony i dlatego mam 70 stopni na zimnym oleju? Gdy silnik rozgrzeję to wchodzi poza czerwone pole. Kupiłem też drugi czujnik temp i jest to samo, także nowy i stare czujniki są git.

 

Do tej śrubki oznaczonej t musi być bezwzględnie podłączona masa ponieważ obudowa wskaźnika jest plastikowa a ta stara była metalowa . Tak jak patrzysz na wskaźnik od tyłu to po lewej ( tam gdzie litera ruska B) ma być plus z akumulatora ( kabel fioletowy ) a po prawej ( gdzie ruskie D) kabel z czujnika koloru niebieskiego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady wskaźnik w końcu zaczął kontaktować. Bronowałem dziś 2 hektary pola po zasiewie i na starym zegarze (jak był jeszcze dobry) była zawsze temp 80-90 stopni. Na nowym wskaźniku dochodzi ledwo do 50. Od razu po zakończeniu bronowania dotknąłem ręką miskę olejową i od razu parzyło w dłoń a obudowa wirówki filtra oleju (tam gdzie jest czujnik) też była parzyła, ale można było dłużej trzymać. I teraz nie wiem, czy stary zegar był dobry, czy ten nowy. Jak u was z tym jest. Tak na marginesie, ten wskaźnik jest chyba do mtz-ta (tak się w sklepie dowiedziałem) ale do t-25 też się nadają. Te nowe od starych chyba niczym w środku się nie różnią, po za plastikową obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bronowaniu 2h olej nie rozgrzeje się do 90 stopni, no może z 60 będzie złapie.

Co Ty tak późno siałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak stary wskaźnik zawyżał temperaturę. Do tej pory była susza jak w Kambodży, teraz troszkę deszczem siurnęło to wziąłem się za sianie. Chciałem wcześniej siać, ale jak mój sąsiad poobrywał śruby w pługu, to mi sie odechciało. U nas dopiero ludzie z siewnikami w pole jadą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, coś mi się wydawało, że stary wskaźnik zawyża...

U mnie też sucho, ale ja zaraz po żniwach randapowałem, trzy tygodnie później zaorałem, wtedy jeszcze nie było tak sucho i około 20 września zasiałem.

 

Sąsiad zamiast wtedy orać, to łaził h...j wie za czym, do tej pory jeszcze nie zaorał... teraz to już chyba zasieje, ale na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...