Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie czy bez problemu dokupię dekielki na wałki od wodzików.
nie wiem, a co się stało, bo to raczej się nie psuje

Jak kupujesz podłogę i kabinę, to moze poszukaj całego Władka do remontu, bo raczej podłoga i kabina się nie psuje cena może się specjalnie nie różnić, a magazyn części będziesz miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie czy bez problemu dokupię dekielki na wałki od wodzików. Te co są po obu bokach skrzyni, które trzeba odkręcić jak się biegi zblokują.

 

Nie wiem czy to dostaniesz wszedzie! ale napewno da sie dostać! Jak ja potrzebowałem wałek do skrzyni biegów i zadzwoniłem do centrali agromy to do władka mają tylko węże te z tyłu i filtry paliwa! Ale znam gościa który ma troche części i jest o nim mowa wcześniej! Ci którzy mieszkają bliżej granicy wschodniej podobno nie mają problemu z cześciami do Władka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co wy nato jak by silnik odrzutowy do władka

 

Ty to zielony jesteś jak napisałeś wcześniej i nierozważny Załóż silnik z Mecedesa klasy s To poczujesz moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do ciebie paffa to fest skruciłeś tą kierownice! U mnie nie jest tak żle bo mam wyżej siedzenie niż u ciebie dlatego byłem zaskoczony że skruciłeś ją! Kierownica też fajna ale nie zkorzystam z skracania drążka i zmiany kierownicy bo nie chce przy orce lub sianiu tyle kręcić kierownicą! Ale pomysły godne polecenia, gdy ktoś ma taką kabine jak ty! I nie robi wszystkiego jednym ciągnikiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paffa pokaż jeszcze jakie zaczepy masz u siebie! Bo to nie którym pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale u mnie te dekielki mają oberwane mocowanie.

Chyba poprzedniemu właścicielowi biegi wyskakiwały.

Jak kupiłem ciągnik to biegi były zblokowane, jeden dekielek leżał w skrzynce a drugi był przykręcony na jedną śrubę Teraz spod nich mi się olej wydostaje

 

Zaczepy mam takie sobie.

Nie wiem czemu na fotkach są dwie takie same Jedna z nich to miałbyć ciągnik (widok z tyłu)

Już fotki nie wstawię- choć wydaje mi się, że lepiej jak jest fotka niż link!

 

http://img379.imageshack.us/img379/6442/obraz560yt4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do paffa. ty piszesz chyba o dekielkach ktore znajduja sie z obu stron skrzyni(widac pod nimi konce wodzikow).sprezyny znajduja sie natomiast pod dekielkiem na gogze skrzyni(jest tylko jeden).jak patrzysz na skrzynie z gory to jest on po prawej stronie z przodu skrzyni.sa tam sprezyny , ktore przytrzymuja zatrzaski wodzikow.doraznie mozna je troche rozciagnac, z tym ze to pomaga na krotko.lepiej wymienic -kosz okolo 10PLN.z tym ze moga byc roznej srednicy(w starych typach sa troche wiekszej srednicy).na te boczne dekielko dorob uszczelke ze zwyklego kartonu i wez na silikon.napewno bedie trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! chodzi mi o dekielki z boku skrzyni pod, którymi widać końce "listwy" wodzików.

Silikon i uszczelki nic nie dadzą ponieważ nie ma czym tego przykręcić w obu dekielkach są urwane kawałki odlewu w których są otwory do przykręcania. Trzymają się tylko na jednej stronie

Więc chyba nie ominie mnie kupowanie nowych dekielków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o zaczepach paffa czy sa odpowiednio wytrzymałe ile na tym mozna ciągać? co ty paffa ciągasz i ile najwiecej targałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba nie ominie mnie kupowanie nowych dekielków

 

Ewentualnie można jeszcze pospawać te dekle! Ja gorsze rzeczy robie na warsztacie, tylko troche roboty to kosztuje! To jest konieczność gdy nie dostaniesz dekli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o zaczepach paffa czy sa odpowiednio wytrzymałe ile na tym mozna ciągać? co ty paffa ciągasz i ile najwiecej targałes?

Widzisz, mi nie potrzebne są jakieś super zaczepy

Pole, które obrabiam mam wszystko koło domu i nie muszę nic ciągać po drogach

Najwięcej co ciągałem to przyczepę i wóz (razem) zboża! (górny zaczep)

Na dolnym rozrzutnik dwu osiowy.

I na tym moje ciąganie się kończy

Nawet jak muszę coś przytargać z pola to i tak mam nie dalej jak 300-400 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie można jeszcze pospawać te dekle! Ja gorsze rzeczy robie na warsztacie, tylko troche roboty to kosztuje! To jest konieczność gdy nie dostaniesz dekli

 

Pospawać to by je się dało, ale ja nie mam tych urwanych części

Jak nigdzie nie dostanę to będę musiał trochę pokombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te dekle można też dorobić jeśli ich nie kupi, co w tym skomplikowanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie nie jest skomplikowane, tylko czasochłonne A czasu ostatnio coraz mniej

 

Nie wiem czemu pochrzaniło mi się z tym ciśnieniem oleju Pisałem, że na zimnym mam 6 barów pewnie dlatego, że myślałem, że manometr jest wyskalowany do max 8 barów

Paliłem ciągmik w sobotę i ciśnienie jest na 4 bary na zimnym i spada na 2 bary na rozgrzanym

Oto zestaw wskaźników Władka z 76r.(trochę przerobiony ):

http://img242.imageshack.us/img242/3161/obraz555ab6.jpg

A to schematpołączeń biegów:

http://img148.imageshack.us/img148/8228/obraz553jb6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje ksišżkę aby zrobić remont silnika cišgnika t25 będę wdzięczny za wszelkš pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka książka Ci do tego potrzebna?

Ja sam robiłem remont silnika i jeśli potrzebujesz jakiejś porady to pytaj śmiało

 

Z książek mam tylko katalog części i to powinno wystarczyć (mi wystarczył)

 

Zależy co uważasz pod pojęciem remont

I jeszcze jedna moja rada: Wału korbowego do Władka nie szlifuje się

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna moja rada: Wału korbowego do Władka nie szlifuje się

 

Mam pytanie dlaczego A z tymi biegami to uważam że masz żle bo masz na "polowych" biegi 1red. 1,2,5 a na "szosowych" 2red 3,4,6. Wiec na polowych jak i szosowych nie masz rozłożonych równomiernie biegów Jak ja mają tez dwie dzwignie! i wynika to że masz inne koła w skrzyni biegów i prędkość biegów nie rożłożona! jak naprzykład u mnie! Bo biegi "polowe i "szosowe" zmieniają się tylko przełożeniem na most tylny( na którym jest wieksze oraz mniejsze koło zębate)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się znudzisz swoją mondrością zostanie ci jeszcze tunig Miras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się znudzisz swoją mondrością zostanie ci jeszcze tunig Miras

 

A zebyś wiedział ze bede tuningował władka! Ale nie swojego tylko z kumplem na wpis do księgi ginesa! narazie w planie bedzie predkość 100 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wału się nie powinno szlifować bo podczas szlifu zbiera się za dużo materiału i później taki wał potrafi pęknąć

 

Biegi to kwestia przyzwyczajenia. Przecież i tak nie zmieniasz biegów jak w samochodzie od najmniejszego do największego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pomyśl o napęndzie atomowym i jeszcze jedno FORUM to nie twój prywatny folwark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wału się nie powinno szlifować bo podczas szlifu zbiera się za dużo materiału i później taki wał potrafi pęknąć

 

Biegi to kwestia przyzwyczajenia. Przecież i tak nie zmieniasz biegów jak w samochodzie od najmniejszego do największego.

 

Znam ludzi którym właśnie pekał wał po remoncie kapitalnym! Sam miałem okazjie kupić takiego lecz bałem się że to może było powodem czegoś innego! Wiec teraz znam odpowiedz! A z samochodem to prawda! Lecz przy ruszaniu z biegów szosowych to ta 3 to troche zaduża a u mnie 2 jest spoko! lecz dobra nie bede oczerniał twoich biegów bo też maja za a nie przeciw jak ja wypisuje! ale według mnie może jest to pokickane w tej tabliczce! bo może polacy ją robili Bo zeby były inne koła to troche dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...