Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

miras a tu masz mojego potwora do prasy zapiętego. Mam nadzieję że link działa

 

http://www.agrofoto.pl/gallery/display-image-album-46-pos-263.html

 

Mam też zdjęcia 330 z prasą ale juz je wrzuciłem raz na agrofoto, tylko w związku z tym że na agrofoto się zrobiło ciasno i nie chciałem niepotrzebnie miejsca zajmować to je skasowałem. Ale jakbyś chciał to tak 1-2 zdjęcia 330+prasa podczas pracy mogę na agrofoto wrzucić jeszcze raz.

 

Nie mam niestety zdjęć mojej 330 podczas orki, bo ostatnio nie miałem aparatu. Ale mam zdjęcia większości moich maszyn więc jakbyś chciał to mogę to też jeszcze raz na agrofoto wrzucić (te zdjęcia też były na agrofoto i też je skasowałem bo nie chciałem za dużo miejsca zajmować )

 

A co do dymka-no coż, ja swoją 330 tak jeżdzę że jak ciągnik dymka czarnego nie puszcza to ma święto, bo zawsze ja jadę tak szybko i tak głęboko jak się da i tyle skib ile się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oba C330 i T25 są używane jedyne, co mogę stwierdzić na pewno to jest to, że są to dwa różna ciągniki i trudno je porównać na pewno C330 lepiej się sprawdzi jako jedyny ciągnik w gospodarstwie czy w pracy z maszynami typu kosiarka czy prasa, bo brak osobnego sprzęgła do WOM jest nawet niebezpieczne, ale za to T25 ma o wiele wygodniejszy w użyciu rozdzielacz hydrauliczny większa ilość biegów, (które zmieniam bez problemów) w opryskiwaczu rozsiewaczu nawozów siewniku do buraków jest lżejszy i mniej pali mam nawet tak ustawioną pompę wtryskową, że pewnie moc nie przekracza 20KM, bo mi więcej nie potrzeba a orać to C330 ani T25 nie zamierzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dymek leci kiedy go dożynam przy temperaturze 90 stopni! ale to nie c330! I nad trym też mam przewage nad c330! Bo według mnie środowisko jest najważniejsze a 3 skiby to nie lekka sprawa i z tymi obciąznikami na kołach! Ja nie wiem jakie ty Paweł24 oglodałeś władki i jakiego miałeś! ja prześle tobie fotki co robi mój władek! Na zdjiecia jednak poczekaj do wiosny lub do jesieni bo to zależy jak przezimuje mi rzepak. Bo fotek jak pryskam i rozsiewam nawóz nie bede przesyłał P.S. Kiedyś ktoś pisał ze władek ma słabszą pompe hydrauliczną niż c330! Ja sie z tym nie zgodze bo rózne rzeczy podnosiłem i nawet kultywator nie wiem jaki to ale widziałem że sąsiead taki doczepia do u912! Zdziwił sie jak mnie zobaczył z tym kultywatorem bo mówił ze sam myślał ze władek nie da rady lecz ja na okolicy obalam te mity szkoda że już sprzedałem ten kultywator a był z podwójnym wałkiem(przysłambym wam foty bo to wyglodało super)! nie chwale sie ale pompą też podniosłem przyczepe dyszlem! Jesli komus to pomoże to władek ma rozdzielacz od mtz i pompe chyba też wiec sie nie dziwie tej mocy na dzwigniach! Ja jestem codzienym użytkownikiem silników od c330 i nigdy władka bym nie zmienił na c330 choc nie ma dwu stopniowego sprzegła! Ale jak to umnie mówią każdy orze jak może, wiec każdy chwali się swoim sprzetem, dlatego wybaczcie jeżeli kogoś uraziłem, ale może to przez mój zły humor!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli komus to pomoże to władek ma rozdzielacz od mtz i pompe chyba też wiec sie nie dziwie tej mocy na dzwigniach!
Taaa, pompa może i podobna, ale do tej od ORBITROLA a moc na ramionach wynika tylko z dużo większego ciśnienia na zaworze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to MTZ może mieć pewne podzespoły od Władka

Ale napewno nie jest to rozdzielacz, bo w MTZ jest zupełnie inny i znajduje się pod siedzeniem. Według mnie rozdzielacz w MTZ to nieporozumienie, jak już się wyrobią tulejki na dziwigniach to ciężko wyregulować, żeby dobrze podnosił/dociskał

Natomiast taka sama pompa jak od hydrauliki we Władku to w MTZ jest zastosowana do wspomagania kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ruszałem na biegu 4, liczac pełzające i agregat ciągnełem po polu na 3 cm a za nim były dwa wałki, dlatego to ciągałem za sobą, i w ten sposób wygrałem skrzynke piwa bo jeden umnie się założył że władek nie pójdzie! Ja z hydrauliki jestem zadowolony bo olej 20 lat nie zmieniany i na obrotach jałowych ( ok 1000 obr) podnosi mój pług 3 skiby! Ale na dzwigniah się sączy, dlatego bede robił to i wymiane oleju! Witam ciebie Mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa hydrauliczna jest nieco podobna ale władka i starej Bialorusi a nie MTZ rozmiary ma takie same:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miras nie mam nic do Ciebie ale uważaj na to co piszesz. Ja wiem że lubisz t25 i masz do tego prawo ale nie możesz pisać rzeczy, które całkowicie odbiegają od rzeczywistości, bo wtedy to tylko ośmieszasz swoje ukochane władymirce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miras dlatego pytałem na jakim biegu bo z tym agregatem to przód musiałbyś mieć przywiązany do ziemi. Ale jak wtedy ruszyć?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodem nie jest tak żle, jak ciągnik jest obniżony bo wtedy jest ciągnik dłuższy bo zwolnice sie przekreca i ten zbiornik z przodu jak jest pełny też dociaża nieżle, wkońcu jest na końcy ciągnika i ma 55 litrów wiec troche wiecej niż chłodnica w c 330! Ale chłodnica jest cienka wiec może władek ma lżejszy przód Choć te walizki z przodu nie są małe Ale nie wazyłem docisku przedniej osi we władku jak i w c330! Wiec nie jestem pewny komu tu pogratulować! ale jestem pewny że władek i tak wyjdzie z twarzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100%

Tam jest ład i porządek z prawdziwego zdarzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia wiem że jazda bez obciążników z przodu to samobójstwo na wiosnę zapiołem do mojego ruska rotacyjną

od ursusa C-360 była bardzo duża jakieś 2m były nawek kłopoty z podnoszeniem i własnie mam do tego pytanie. Czy gdy podnosząc rotacyjną

to trzeba na 2400 obr/s silnika czy coś z pompą hydrauliczną jest nie tak?Prosiłbym o odpowyedz

Mam już T25 bardzo długo i żadnego poważnego remontu nie przechodził

Bardzo dobry ciągniczek. Pewna 30-stka pracuje na takiej samej pow. a remontów juz przeszła oj pszeszła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być to powodem złego już zużytego oleju hydraulicznego! Ale też nie wiem ile taka rotacyjna może wazyć! JA swoim podnosze poznaniaka pełnego bez dużego gazu to znaczy ok 2000 obrotów ale Władek ma 5000 obrotów, dlatego według mnie to nie jest duży gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek a skąd ta informacja że rusek ma 5000 obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 2500 obr ale licznik zamyka po tym jak regenerowałem pompe wtryskową po wlaniu ropy z lewego żródła transakcja tai sie nie opłaciła

koszt naprawy pompy wyniusł 200zł a na 100l ropy zarobiłem 100zł

Oszczegam na pszyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMOK poczytaj wcześniejszych jego postów, pewnie ma silnik jakiś TURBOODRZUTOWY i stąd te obroty ,

u mnie hydraulika niezależnie od obrotów silnika podnosi zawsze, czasem przód ciągnika

ESIA@K może jak ciężki sprzęt, to może być zawór przeciążeniowy jeśli był niepodkręcany, jeśli unosi zależnie od obrotów to jest raczej pompa lub olej.

2400 to nie wiem czy są normalnie takie obroty osiągalne, u mnie coś jest chyba zwalony obrotomierz bo raczej pokazuje za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej nigdy nie był wymieniany tylko czasem dolewany

olej nazywał sie hipol i hydrol to chyba nie pszeszkadze że był mieszany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest ten zawór zeby go dokręcić

przodu to nie podniesie chyba że jak podniose rotacyjną i 4 ciązkie osoby staną na koncu to wtedy podniesie. Rrotacyjna ma 2m zasięg koszenia

bo to jest od c360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Miras Miras mam taki sam bo mam wszystki częsci oryginalne i nie wiem co

te nr nie oznaczają obr. obroty są u góry licznika tz max to 25X100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za kosiarka typowa kosiarka do C-360 ma 165 cm, mam polską Z-036 i 165cm 360kg rusek ma tylko dwa obciążniki z przodu i go specjalnie nie podrywa.

Zawór jest na dole rozdzielacza, pod nakrętką kołpakową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obroty to są u dołu licznika tam gdzie jest 10, 15, 20 x100 nie pamiętam dokładnie ale chyba do 2400. Troche wyżej są te numery 2 3 4 5 ale nie wiem od czego oni są. A u góry licznika to prędkości na każdym biegu. A najlepsze jest te BOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...