Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

No witam Pana Roberta

Ja musiałem podciąc bo nie było innej opcji!

A jakiego ty masz władka chodzi mi o konkretny tym, ja mam T-25A2 straszna ch***** ten daszek ojciec coś go tam tuningował ale ja sie w tym rolu zabieraz za robienie kabiny moze nie kompletnej ale zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mnie nic błotnik nie haczy , a zawraca w lewo gdzieś na 5-6 m średnicy

/edit - Sob Cze 17 11:32:31

co prawda nie jest opuszczony , bo i po co , rozstaw kół 130 cm , koła 9,5 - 32 ( kurcze dlaczego nie można poprawić posta , tylko pisać nowy )

/edit Bo trzeba sie zastonowić co trzeba napisać, a nie napiszę zdanie i już wysyłam. MOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety nie mozna nic dopisywać

A kolego dlatego Ci nic nie haczy bo nie masz opuszczonego a na jakim masz położeniu średnim czy mzx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No witam Pana Roberta

Ja musiałem podciąc bo nie było innej opcji!

A jakiego ty masz władka chodzi mi o konkretny tym, ja mam T-25A2 straszna ch***** ten daszek ojciec coś go tam tuningował ale ja sie w tym rolu zabieraz za robienie kabiny moze nie kompletnej ale zobaczymy

Witam, ja mam też T-25 A2, a daszek zrobiłem sobie po swojemu, mam na nim zamontowane reflektory robocze z przodu i z tyłu, radio, głośniczki, a ruska mam obniżonego i poszerzonego, fajnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ty masz juz teraz full wypas kabine a nie daszek jak w orginale

A masz obudowaną szybami

Ja chce zrobić kamine taką mniej więcej jak w T-25A może lekko obudowaną bocznymi szybami! Konstrukcje zrobie z profilu 40/40/3 a reszte z czego juz tam bvede mial! Jest na rynku moze jakieś twozywo sztuczne o duzej wytrzymałości z którego można by było samemu zrobić szyby o takich wymiarach jakie będą potrzebne

Szukałem w internecie ale nic ciekawego nie mogę znalezć moze tak owe nie jest dostępne lub nie istnieje?

Jak rozwiązałeś ten problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładny czat Sobie zrobiliście z forum, nieładnie. Proszę was o skorzystanie z jakiegoś komunikatora, a nie zaśmiecanie forum.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rame daszku mam z profilu 3x5, a sam daszek z płyty PCV trapezowej, w dodatku czerwonej, szyb żadnych nie mam, ale przymierzam się do zrobienia z pleksy, znalazłem w LIROJU różne rozmiary i grubości. A kabine oryginalną ma do sprzedania u nas jeden handlarz, używaną, woła 900zł, ale nie ma 2 szyb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:evil: Ładny czat Sobie zrobiliście z forum, nieładnie. Proszę was o skorzystanie z jakiegoś komunikatora, a nie zaśmiecanie forum.

Do Pana Marka

Witam, myślę, że te wiadomości które pojawiły się w postach to nie są żadne śmieci, a zainteresowani tematem na pewno z zainteresowaniem śledzą wymianę poglądów długoletnich użytkowników owego sprzętu. Pozdrawiam Pana Marka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:evil: Ładny czat Sobie zrobiliście z forum, nieładnie. Proszę was o skorzystanie z jakiegoś komunikatora, a nie zaśmiecanie forum.

Szanowny Panie

Co to niby ma być za stwierdzenie niech mi pan wskaże chocby jeden post napisany przezemnie lub innych którzy sie tu wypowiadają który nie jest pisany na temat

Przez ostatnie dwa dni rozmowy dowiedziałem sie więcej co mozna jeszcze zrobić z T-25 co ulepszyć co jak naprawić zeby było dobrze niż przez kilkakrotne szukanie tych informacji w wszelakich ksiązkach serwisowych w których nie ma np.takich informacji jak zwiekszenie skrętu, lub tego jak w prosty sposób prawidłowo ustawić kąt wtrysku!

A to ze rozmawiamy np. o tym jak zrobić kabine to tylko i wyłącznie nasza sprawa i myśle ze wiele osób moze być tym zainteresowana bo po co płacic prawie 2000zł za nową jeśli przy odrobinie chęci i umiejętnośc można ją sobie zrobić samemu....

Pozdrawiem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:

A kolego dlatego Ci nic nie haczy bo nie masz opuszczonego a na jakim masz położeniu średnim czy mzx

położenie średnie , tak było fabrycznie , nawet już opuściłem ale ustawiłem tak jak było , koła trochę szerzej i jest git , zresztą teraz to już mało nim robię .najważniejsza modernizacja to była wymiana siedzenia na Grammera bo na tym oryginalnym ruskim to bebechy by wyleciały na mój styl jazdy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak zwiększyć ten rozstaw kół?

I co to w nosi do prac w czym to pomaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak jest szerszy to i jest stabilniejszy i się tak nie kołysze ( nie jest wywrotny ), mialem fabrycznie 110 cm pewnie dlatego że przy trasporcie więcej ich zmieścili na wagon rozstaw kół możesz zmienić obracając felgi ( wystarczy zamienić koła ) albo zmieniając ustawienie obręczy względem felgi , jeśli masz instrukcję to wszystko powinno być . rozstaw jest najważniejszy jak pracujesz w międzyrzędziach ( buraki , ziemniaki itp. )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@luki21: tak jak Pan powiedział

(...)o tym jak zrobić kabine to tylko i wyłącznie nasza sprawa(...)

No to zapraszam do prywatnej rozmowy z zainteresowani.

oraz

Przez ostatnie dwa dni rozmowy dowiedziałem (...)

No właśnie rozmowy, forum nie służy do ROZMOWY, tylko do wypowiadania swoich poglądów, doświadczeń. Od rozmów jest czat, gg, tlen, itp, itd.

Jeszcze raz napiszę FORUM TO NIE CZAT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
forum nie służy do ROZMOWY

Bardzo trafne stwierdzenie tylko pogratulować

O dzisiaj obowiązuje nowy jezyk na forum >>>język migowy dzieki któremu bedzie mozna wymieniać swoje doświadczenia i poglądy

Dajcie spokój....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

naucz się czytać tekst

napisałem

forum nie służy do ROZMOWY, tylko do wypowiadania swoich poglądów

gdze w tym przypadku jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie sledzisz tego tematu to po co zabiersz głos

Jak chcesz sie podzielić czymś konkretnym to napisz ,chyba ze Cię to nie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybacz, ale jestem tutaj moderatorem i muszę dbać o porządzek.

Skoro tak się czepiasz, to pokaż mi jakiś temat, obojetnie na jakim forum, gdzie piszą właściwie tylko dwie osoby ze sobą, gdzie wpowiezi zajmują już ze 3 strony.

Nie pokażesz, bo nie znajdziesz takiego, zawsze w takiej sytauacji jest, że ludzie podają jakiś kontakt ze sobą i zaczynają rozmawiać, nie zaśmiecając w ten sposób tematu na forum.

Pozatym polecam, jako, że chcesz się nie oddalać od forum, a właściwie od serwisu ppr.pl to http://ppr.pl/chat.php umówcie się na jakąś godzinę i tam sobie pogadajcie.

A jak coś nie pasuje, w sprawie moderacji to proszę tu coś napisać: Problemy z moderatorami

Pozatym piszesz, że z dyskusji o kabinioe skorzysta wiele osób, o przepraszam setki, nie tysiące. Nie żartuj, może skorzysta z tego góra 5 osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś moze sie pochwalić swoimi osiągnięciami T-25 z jakim kolwiek małym agregatem uprawosym

Czym mieszacie ziemie T-25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest jakaś mała robótka, a niechce mi sie zakładać dużego agregatu do forszaja, to ruskowi zachacze kultywator 2,7 z wałem strunowym i też wymiesza, pozatym brony średnie 5-polowe po szalówce, glebogryzarke 2,1m w gorczycy przed jej zaoraniem(ale tylko na przeczach i tam gdzie zagnanie lub bruzda)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w topagrar z 3-4 lata temu był artykuł o gości co zrobił agregat uprawowo-siewny na 30 z glebogryzarki i siewnika konnego nawet miał hydropak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolega chce kupic wladymirca...

stan dobry zeby nie bylo wiekszych poprawek itd

za ile takiego mozna kupic?

czy za 6000zl kupi??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

temat mocy był już poruszany w tym temacie, moc 25 KM to jest moc ciągnika [moc skuteczna czyli ta wykorzystywana do właściwej pracy], a silnik ma te 31 KM. te 6 KM jest wykorzystywane na pokonanie oporów toczenia się samego ciągnika, napęd pompy hydraulicznej oraz straty w przekładni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myslę ze za 6000 tyś moze okazyjnie wyrwać jakiegoś władka w załkiem dobrym stanie ale nie koniecznie bo cany T-25 oscylują w granicach 8000zł trzeba zwrócić uwagę na to ze jest popyt na małe traktorki szczególnie do wiekszych gospodarstw gdzie słuzy np dp pryskania lub upraw międzyrzedowych!

/edit - Pon Cze 19 0:21:58

RADA

Kto mi doradzi jak skutecznie wymienić olej w hydraulice T-25

Czy najlepiej zrobić to po pracy ciągnikiem na ciepłym oleju?

W jakiech miejscach oprócz głównego zbiornika znajduje sie jeszcze olej który jest od niego (głównego zbiornika) odcięty?

Jakie olej dokładnie zastosować?

Jak parametry nowego dobrego oleju wpłyną na pracr układy hydrauliki?

i ostatnie pytanko: jaki olej do przekładni głównej?

Czekam na info.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Filtr oleju hydraulicznego(pod siedzeniem) wyczyść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi