Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W t-25 nie podnosi pompa hydrauliczna.

Bez obciążenia ledwo ledwo na wysokich obrotach podniesie, a z ciężaraem nie da rady. Pompa pracowała dobrze, Usterka przyszła nagle.

Dzięki za wszelką pomoc w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ze stanem oleju? może poszły pierścienia na pompie? może coś być w rozdzielaczu jakieś kawałki oringów mógł ci sie zawiesić też zawór w rozdzielaczu od góry masz po prawej stronie taki dekielek i dwie śruby na klucz 12mm odkręć go i wciśnij palcem zawór i patrz czy wraca może trzeba rozruszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak ze stanem oleju? może poszły pierścienia na pompie? może coś być w rozdzielaczu jakieś kawałki oringów mógł ci sie zawiesić też zawór w rozdzielaczu od góry masz po prawej stronie taki dekielek i dwie śruby na klucz 12mm odkręć go i wciśnij palcem zawór i patrz czy wraca może trzeba rozruszać

Ten dekielek jak pisze luki21 przykręcany jest na dwie śruby na klucz 14mm. Po odkręceniu należy jedną śrubę wkręcić w otwór gwintowany tłoczka prowadzącego (jeżeli sam nie wyszedł) i wyciągnąć go następnie sprężynę i właściwy tłoczek powycierać to w czystą szmatę poskładać i powinno działać.Jeżeli będzie się to powtarzać to musisz wyczyścić filtr który jest przy zbiorniku z lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączony jest czujnik stop w T25. Widziałęm schemat i jest on wpięty jakoś do gniazda przyczepy, czy to możliwe, chyba że to jest jakiścvzujnik w przyczepie. Jak powinien być on podłączony prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano t-25 odpalony, stał na dworze, usterka z pompą zniknęła sama z siebie.

Podnosi dobrze.

Trochę to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki to już urok władka U mnie dość często się tak działo. Czasem przechodzi samo z siebie, ale prawdopodobnie masz w układzie jakiś paproch. Swego czasu wymieniłem już większość przewodów hydraulicznych, ponieważ pociekły przetarte przez kabinę. Zakładam teraz gumowe, przynajmniej nie trzeba się tak męczyć z montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie dawno kupiłem rozrusznik planetarny do swojego Władka i gdy go odpala i gdy silnik załapie to coś piszczy tak przez około 2 sekundy, chyba nie jest to spowodowane chwilowym napędzaniem rozrusznika przez silnik bo ten pisk słychać gdzieś z lewej strony. Proszę o poradę, aha i dodam jeszcze, że gdy był zamontowany jeszcze stary rozrusznik to tego świerszcza nie było. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć koledzy mam problem ze skrzynią bo mi wyje wymieniłem wszystkie łożyska i w zwolnicach też wymieniłem łożyska i jedną półoś ale wciąż wyje koledzy poracie mi co z tym fantem zrobić z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć koledzy mam problem ze skrzynią bo mi wyje wymieniłem wszystkie łożyska i w zwolnicach też wymieniłem łożyska i jedną półoś ale wciąż wyje koledzy poracie mi co z tym fantem zrobić z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak się działo po wymianie wałka nawrotu ,źle został wyregulowany podkładkami dystansowymi przy łożyskach luz , trzeba bardzo starannie to zrobić

Zdarzają się części zamienne niewymiarowe ,najlepiej mierzyć na stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czasie przejdzie! wyją satelity które przełączają przód - tył z czasem sie na nowo dopasują i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z podnośnikiem. załozona jest nowa pompa a podnośnik słabo podnosi. czy musi być cały zbiornik z olejem?? bo wiem ze mi troche brakuje tzn cos koło 2 l . poradźcie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek_rol wymien zawór, który jest w rozrzelaczu po pokrywka na dwie sruby i bedzie posnosił aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem nowy tutaj i chcę się poradzić Was z jednym problemem we Władku.

Mój "rusek" to rocznik 93 i niecałe 1000mtg

Problem mam z wyłącznikiem prądu.Otóż stary mi się rozsypał i zmuszony byłem go wymienić.Kupiłem taki,który naciska się z góry,a rozłącza tak jakby od dołu.DO niego idą 3 kable "+","-" i jeszcze jakiś jeden cienki kabelek.Chodzi mi o to jak to podłączyć?Próbowałem to podłączyć,ale chociaż wyłącznik był off to i tak zasilanie było(czerwona kontrolka świeciła).Proszę o pomoc i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich!

Jestem nowy tutaj i chcę się poradzić Was z jednym problemem we Władku.

Mój "rusek" to rocznik 93 i niecałe 1000mtg

Problem mam z wyłącznikiem prądu.Otóż stary mi się rozsypał i zmuszony byłem go wymienić.Kupiłem taki,który naciska się z góry,a rozłącza tak jakby od dołu.DO niego idą 3 kable "+","-" i jeszcze jakiś jeden cienki kabelek.Chodzi mi o to jak to podłączyć?Próbowałem to podłączyć,ale chociaż wyłącznik był off to i tak zasilanie było(czerwona kontrolka świeciła).Proszę o pomoc i z góry dziękuje

 

nie wiem jak go podłączyłeś bo bodajże jak pamiętam budowę tego włącznika to minus z akumulatora dochodzi do środkowej śruby 12mm a na mase przechodzi poprzez obudowę włącznika poprzez 3 śrubki 8mm a ten dodatkowy cięki przewód zakręcasz tam gdzie przewód z akumulatora jest on drugim końcem podpięty do gniazda lampy przenośnej i w tym gniezdzie niezaleznie od połozenia włącznika jest zawsze prąd zprubuj jeszcze raz powoli to zkręcić jeśli nie pomoże to kupiłeś wadliwy wyłącznik a i takie się trafiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz ja mam pytanie posiadam taki wynalazek z 77r skrzynia biegów na 2 lewarki

na jednym biegi a na drugim reduktor i rewers i własnie na jezdzie w tył jest wszystko ok. a na jezdzie w przód coś go okropnie trzyma jagby jechał na hamulcu przyszło to nagle w polu z którego wruciłem na wstecznym gdzie szukac usterki możę ktoś wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie kleszczy ci biegi.. musiałes jakoś źle wyrzucić lub wrzucić bieg. mi też to czasem sie zdarza. jak ci zakleszczy to pod podłogą po obu sronach ciągnika są takie dekielki . jak je odkręcisz to zobaczysz ze są tam takie, nie wiem jak ci to powiedziec "pałki" , jak za daleko wyszła z jednej strony to jej trzeba przywalić młotkiem i ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie kleszczenie biegów tylko cos powazniejszego bo po zdjeciu lewarka i właczaniu biegów srubokretem widze jak podczas jazdy listwa od właczania biegów drzy jagby była skrzywiona albo siadło jakies łozysko .Zapowiada sie wieksze dłubanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Prosze o pomoc

 

Posiadam od niedawka T-25 wszytsko bylo ok dopuki nie podlaczyłem agregatu,

gdy ciagnik był zimny bylo wszytsko jak nalezy podnosił nie opadał wszystko idealnie , po rozgrzaniu pompy podnosnik przestał pracowac dobrze podnosił slabo i wolno az wogole przestał ...

Po wyłaczeniu ciagnika na godzine wszytsko bylo ok po rozgrzaniu sytuacja sie powtarzała

Rozkreciłem dekielek w rozdzielaczu tłoczek byl zablokowany wiec wkreciłem srube wszytsko przeczysciłem ale nic nie pomogło

W chwili obecnej spusciłem olej bylo go okolo 6 - 7 litrow i wyczyscilem filt ktory byl baaardzo brudny pelen kawałków gumek tj. oringów

Czy wyczyscenie filtra i wymiana oleju moga cos dac, czy problem z pompa moze rozdzielac...?

 

prosze bardzo o pomoc ...

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj... Muszisz sprawdzidz nikt Ci bez ogledzin nie powie co jest... Moze wymiana oleju i wyczyszczenie filtra pomoze... A jak nie to pompe bedzie trzeba wymienic podaj jaki rok i przebieg ma ciagniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

many123 sprawdz czy tloczek ktory wyjales nie ma odgniecionego rowka od gniazda /u mnie tak bylo/ wymienilem i czy zimny czy cieply podnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wegług mnie to problem z rozdzielaczem. Miałem podobnie, na zimnym oleju jakoś podnosił a po rozgrzaniu nie. Wymianiłem rozdzielacz i problem się skończył. Wcześniej wymieniałem pompę ale nic to nie dało.Te kawałki oringów to najprawdopodobniej pochodzą z rozdzielacza bo jest tam ich dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomóc może wymiana oleju tylko nie baw się w żadne oleje hydrauliczne ale od razu lej hipol (olej przekładniowy) jest gęsty i przy zużytych suwakach rozdzielacza będzie się lepiej sprawdzał...! Zaufaj mi nie takie rzeczy już z władkiem przerabiałem. Nie gwarantuje jednak że to jest przyczyna ale od czegoś nalezy zacząć...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...