Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Tą gumową rurke to ściągnąć zeby zrobic tego kopciucha przy filtrze powietrza czy tutaj dalej blizej kolektora
Bliżej kolektora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś jeszcze odpowiedzieć czy przez dolanie tej benzyny do odstojnika i do filtrów paliwa 1:4.Mogą być problemy z odpaleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie.ja dolewam do zbiornika denaturat by rozcieńczyć wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Cóż,przez eksperymenty postęp idzie do przodu tylko że doświadczenia nieraz drogo kosztują.Przeczytaj instrukcję obsługi.Tam masz opisane zalecenia do stosowania w trudnych warunkach rozruchu silnika,a szczególnie w warunkach zimowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś jeszcze odpowiedzieć czy przez dolanie tej benzyny do odstojnika i do filtrów paliwa 1:4.Mogą być problemy z odpaleniem

 

Moga byc troche ale powinien... W takim zimnie nie polecam robienia tak jak Ty układu zasilania bo jest on teraz zapowietrzony i przez to tez ciezko zapalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez przed kopciuchem jeszcze podgrzej silnik grzejnikiem tak jak mówiłem... do kolektora jak sciagłes rure nie musisz przykładac jego bo szkoda opalac ciagnik ja to stosuje juz w pojazdach do których brak mi sentymentów tylko mozesz przyłozyc i wdmuchiwac powietrze suszarka do włosów jak nie masz opalarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tych porad bo tylko lod na silniku bedziesz miał... Takie sposoby to tlko do silników chłodzonych cieczom i to w chłodnice sie leje a nie po silniku i nie ma co tego adoptowac do chłodzonego powietrzem... Jak nie masz to musisz czekac do wiosny albo jedynie jeszcze raz naładowac akumulatory i kupic samostart i w kolektor dolotowy mu dmuchac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ugotuj garnek wody i polej po silniku
Polewanie ciepłom wodą to najdziwniejsze rzecz jaką słyszałem,no można go postawić pod silnikiem ale to mizerny efekt.Ktoś już tu pisał o wmontowanej grzałce w misę olejową to wiem że daje lepsze efekty.Znajomy kupił taki ciągnik z grzałką i mówi że jest to pomocne w zimne dni,ale mówił mi że trzeba uważać by nie przypalić oleju.A sposobów na zimowy rozruch Władka jest tyle ilu jest właścicieli tego traktorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego koko spróbuj a zobaczysz że polewanie gotującą wodą pomaga.

Trzeba szybko potem próbować zapalić władka,na mojego to działa.

Mój sąsiad z kolei zapala przy pomocy silnika elektrycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko ,tanio i skutecznie uruchamia się dając gorące powietrze w kolektor ssący ,oczywiście po wcześniejszym odłączeniu filtra powietrza . Najłatwiej to zrobić przy przy użyciu podpalonej gazety .Kto nie wierzy , niech spróbuje sam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegohdsfh12 dzięki za rade,ale nie skorzystam.Niestety cylindry i blok są odlane z żeliwa,a przy minus np. -10 stopniach cenciusza wylanie wrzątku o temperaturze np.+90 stopni na takim silniku może dojść do tz.szoku termicznego co może skutkować pęknięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego koko po pierwsze robiłem to wielokrotnie i nic nie pękło,

po drugie to leje głównie po kolektorze i pompie wtryskowej,

zresztą po co ci tłumacze,Ty wiesz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblewanie wodą kolego hdsfh12 to nie śmingus dingus nie polecam, nie znaczy że jak u Ciebie nie pękło to u kogoś innego tez nie pęknie, samostart lub kopciuch i wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mrozy popuściły i przyszedłem odpalić i tylko kluczykiem ruszylem od razu zadziabał bez ładowania akumulatorów.Dzięki wielkie za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie23 samostart może spowodować pęknięcie wału jeśli chodzi o skutki

używania pomocników do zapalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybko ,tanio i skutecznie uruchamia się dając gorące powietrze w kolektor ssący ,oczywiście po wcześniejszym odłączeniu filtra powietrza . Najłatwiej to zrobić przy przy użyciu podpalonej gazety .Kto nie wierzy , niech spróbuje sam!

 

 

A jak Kiedyś bede miał jeszcze problemy z odpaleniem . To jak przyłożę to gazete zapaloną to w trakcie zapalania mi jej nie wciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zaglądającym na to Forum Życzę zdrowych i pogodnych Świąt Bożego narodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje i również składam wszystkim najlepsze życzenia świąteczne.

Co kupiliście swoim władkom pod choinke?Mój dostał bak do pełna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak Kiedyś bede miał jeszcze problemy z odpaleniem . To jak przyłożę to gazete zapaloną to w trakcie zapalania mi jej nie wciągnie

 

Oczywiscie ze wciaga kawałki palacej sie gazety dlatego polecałem kopciucha jako pochodnie... Co do prezentow moj nie dostaje nic a odwdziecza sie za to wzorowo Wszystkim zycze takze wesołych swiat i montowanie grzałek w miske z termo wyłacznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...