Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest słuchaj kolegi

/edit - Sro Sie 23 17:12:51

spalnie we władku 1,1 h orka dwójką 17l paliwka

co powiecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie wymieniłem pompe hydrauliki i klęska poprawa prawie niewidoczna . Zapowietrzony układ, czy jakiś zaworek .W układzie olej hydrauliczny,filtr wyczyszczony zalany prawie do pełna.Normalnie brak pomysłów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

byś podał więcej szczegółów , bo to trochę za mało coś napisał . Czy byla jakaś różnica między zimnym a rozgrzanym olejem ( choc w T-25 trudno go rozgrzać )? , czy ruszałeś zawór przeciążeniowy ? czy podnosi słabo czy w ogóle ? jeśli w ogóle to może zablokował się zawór zwrotny ( czy cos podobnego - nie wiem jak to się nazywa ) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zimnym oleju było troche lepiej a na ciepłym totalna lipa .Ten zawór w rozdzielaczu od góry przykręcony na dwie dziesiątki coś z nim kombinowałem ale bez rezultatów .Ogólnie żeby coś podnieść to gaz do dechy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, więcej szczegółów, a jeśli chodzi o spalanie w moim T-25, 12 godzin pracy z kombajnem Bolko, wypił sobie ok.18 litrów.

/edit - Pią Sie 25 21:31:32

A pompe masz oryginalną nową, czy po regeneracji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przeciążeniowy zawór jest od dołu , spróbuj go trochę dokręcić ( trzeba odkręcić kołpak sześciokątny i śrubokrętem ) , ten od góry czasem mnie się blokuje ( wbijałem go młotkiem ) ale wtedy podnośnik w ogóle nie działa . z tego co piszesz wygląda na pompę ( kiedyś u mnie w c-330 nowa pompa nie wytrzymała pierwszego uruchomienia - od razu wystrzelil uszczelniacz - tylko gdzieś by musiało wtedy przybywać oleju z hydrauliki )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pompa orginał nowa.Siłownik po wymianie uszczelnień po podniesieniu nie przepuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, z siłownika wali mi olej, czy można dopasować jakieś polskie podróbki, np. od czegoś?, czy lepiej kupić oryginalne ( musiał bym jechać 80 km do Agromy).

/edit - Sro Sie 30 13:25:18

Chodzi mi oczywiście o uszczelnienia, manszety, oringi, czy jak to sie tam nazywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

byś musiał zmierzyć średnicę i może chłopaki w sklepie coś dopasują.chociaż z ruskim sprzętem nigdy nic nie widomo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tłoczysko nie jest uszkodzone to kupujesz komplet naprawczy do siłownika (oringi około 10szt czyścik zaworek) i naprawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tatamarty , wiem że były sprzedawane całe komplety naprawcze do siłownika , u nas to są handlarze na targowiskach co takie cos sprzedają , chyba w niektórych sklepach z częściami też by to dostał . Kiedyś , kiedyś to wymieniałem ( leciał od nowości traktora , a kupiłem bez gwarancji ) zaszokowało mnie gdy kupiłem ten zestaw , bo nie chciało mi się wierzyć by sterta blach trzymała olej po ciśnieniem , ale kilkanaście lat i trzyma .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopaki, dzięki za porady, ale znalazłem nowe oryginalne zestawy naprawcze, które były sprzedawane razem z nowym ciągnikiem, leżały sobie 18 lat w nieużywanym warsztacie w oryginalnym ruskim opakowaniu, ale mam gorszy problem, na tłoczysku w jednym miejscu nie ma już chromu, wytarł sie na powierzchni wielkości ok pudełka zapałek, będę musiał kupić nowe tłoczysko. , ale 18 lat podnośnika nie dotykałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z zestawami naprawczymi do tego rodzaju siłownika nie ma najmniejszego problemu mozna dopasowac w kazdym wiekszym sklapie w którym posiadaja uszczelniacze od jakiegokolwiek ruska

Ale uszczelnić tan siłownik jest naprawde ciazko

Porada dla wszystkich nigdy nie zostawiajcie ciągnika jesli nie ma takiej potrzby z podniesionymi ciegłami strasznie sie niszczy nie tylko uszczelnienie ale i samy tłaczysko znam przypadek w którym po zimie w tłoczysku był wzer głebokosci 2 mm a wszystko tylko dlatego ze nie umył a siał jako ostatni nawóz saletre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie siłownik zaczął przeciekać, ponieważ wytarła się na powierzchni tłoczyska warstwa chromu w jednym miejscu i troche uszczelke to podrapało, ale po 18 latach pracy to nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem tłoczysko za 25zł i po miesiącu zardzewiało, oryginał 12lat uszczelniacze następne kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, czy ktos z was posiada schemat elektryki do t25a?

jest mi pilnie potrzebny, musze od nowa jakos to poskladac

jesli ktos moze to prosilbym o wyslanie mi go na email lub zamieszczenie na forum

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ,jak to jest we władku ??? filtry paliwowe są dwa,ale wkłady do nich takie same czy jeden pełnoprzepływowy a drugi dokładny?? bo dano mi w sklepie identyczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wkłady w filtrach są dwa takie same, jest jeszcze odstojnik przed pompą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam czy nie orientuje sie ktoś z was ile mogą kosztować wieszaki od TUZ-u do władka bo moje są juz w opłakanym stanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Ile wogóle Rusek ma koni? Ja zawsze myślałem że 24 a znajomy twierdzi, że 29, a 24 to ma jakaś tam wersja, jak to jest wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi