Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

@Silver: Gdybyś najpierw przeczytał ten teamt, to byś już znał odpowiedź. Tak więc zachęcam do lektury, a kilka wypowiedzi powinno dać Ci odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marek Sz zachęciłeś mnie do lektury o ciągniku którego nie mam i miał nie będe, a chce wiedzieć ile Władek mam km, bo gościu mi go do mojej trzydziechy porównuje i twierdzi że to ta sama moc i trzydziestka więcej nie zrobi co władek co jest nie prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w instrukcji stoi że ma 25+3 kM przy 1800 obr . T-25 ma coś czego bardzo brakuje w C-330 , mianowicie bieg między 4 a 5 ktory jest bardzo potrzebny w lżejszej robocie , jak zauważyłem to w podobnych warunkach na szosie T-25 tak nie zdycha pod górke jak C-330 ( co prawda mam go poddanego na pompie i go wtedy z dymu nie widać , ale idzie ). T-25 mam na wąskim ogumieniu więc w polu uciagu nie da się porównać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co znowu wracacie do tej samej rozmowy ten temat był juz walkowany w tym temacie kilkakrotnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na czym polega funkcja odolejacza w układzie pneumatycznym i jak sprawdzić poprawność działania tego urządzenia

Jak działa zawór hamulcowy chodzi mi o to co sie dzieje z powietrzem jesli pedał hamulca nie jest wcisniety bo jesli wcisniemy to powietrze zostaje skierowane do gniazda przyłączeniowego przyczepy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odolejacz "oczyszcza" powietrze z oleju ze sprężarki, po to, aby gumowe uszczelnienia w dalszych urządzeniach nie uległy zniszczeniu na skutek działania oleju na gume, ajak sprawdzić- po prostu jeśli po odkręceniu zakrętki na dole wykapie olej, to znaczy, że odolejacz jest w porządku.

A jeśli chodzi o zawór hamulca, to jeśli jest w stanie spoczynku (nie jest wciśnięty), to powietrze pompowane ze sprężarki ma równe ciśnienie przed i za zaworem w ciągniku, natomiast po naciśnięciu pedału hamulca w ciągniku, zawór wypuszcza troche powietrza ze zbiornika w przyczepie, w tym momencie wylatujące powietrze z przyczepy (syk), steruje zaworem w przyczepie, który zamyka wylatywanie powietrza z przyczepy jednocześnie otwierając zawór, który kieruje powietrze ze zbiornika przyczepy do cylindrów hamulcowych przyczepy i to właśnie ciśnienie powietrza zgromadzonego w zbiorniku przyczepy hamuje przyczepą, gdy pedał hamulca zostaje zwolniony, odrobine wyższe ciśnienie z ciągnika zpowrotem steruje zaworem przyczepy, który wypuszcza powietrze z hamulców przyczepy, ciśnienie wyrównuje się w ciągniku i przyczepie i to jest cała magia hamulców pneumatycznych jednoobwodowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam troche ta odp. mi skomplikowała sprawe i tok myslenia

Jak zamontujesz zawór do ciągnika to w normalnym stanie pracy przy zwolnionym (słowo zostało usunięte) hamulca jest rozciągniety (otwarty) tzn jego spręzyna w srodku jest scisnieta i jak podaje powietrze w jeden koniec to ucieka przez otwór wyzej zabezpieczony siateczką??? to jak to ma działać powietrze do butli nie zostanie nabite do odpowiedniego cisnienia bo sobie swobodnie ucieka A moze tak mi teraz swita zeby podać powietrze z drugiej strony???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli pedał hamulca nie jest wciśnięty to powietrze jest podawane do butli i zaworu przyczepy jeśli wdusisz pedał zawór ciągnika odcina powietrze w złączu a zawór przy przyczepie wtedy kieruje powietrze z butli przyczepy do hamulców. Zawór hamulcowy przy ciągniku trzeba ustawić tak aby odcinał powietrze do złącza przy wciśnięciu pedała hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej .

Ma ktoś instrukcje napraw ewentualnie katalog części do traktorka WŁADYMIREC T25A, albo może wie ktoś gdzie można takie coś znakeźć, "zdobyć" ???

Bardzo proszę o kontakt (nawet niepogardze kserówką, lub czymś podobnym), gdyż aktualnie literatura tego typu jest mi nizbędna.

Mój e-mail: X_M@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki zaczynam powoli rozumieć sens działania tego układu

Czyli kolejność montowania poszczególnych urządzeń jest następująca:

spręzarka--odolejacz--regulator cisnienia---butla---zawór hamulcowy---złącze przyczapy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czyli kolejność montowania poszczególnych urządzeń jest następująca:

spręzarka--odolejacz--regulator cisnienia---butla---zawór hamulcowy---złącze przyczapy

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy dam rade ale zobaczymy

Jakby co to wiem gdzie szukać pomocy

Kwestia prawidłowego zamontowanie zaworu hamulcowego zakładając ze nie zamontowany zawór jest w normalnym stanie otwarty to po zamontowaniu do ciągnika i wcisnieci pedała hamulca dzwignia zaworu powinna zostać wyciągnieta ---spoko!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś podac jakikolwiek namiar, gdzie mogę znaleźć instrukcje napraw, katalog częśc, albo coś w podobiei do WŁADKA T25A ???

Jestem skłonny odkupić używaną książkę, a nawet kserówkę.

Bardzo proszę o jakikolwiek namiar, PILNE.

Mój e-mail: X_M@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam instrukcje i katalog do Władka, ale mam też Władka...

moge zrobić xero, ale instrukcja ma 150 stron A5, a katalog ponad 200 stron A4, więc troche by Cię to kosztowało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej chwili zadowala mnie jaka kolwiek kserówka, na temat władka.

Mam tylko jedno zasadnicze pytanie, jeżeli możesz zrobic xero i przesłać mi to, byłbym bardzo wdzięczny, ale do sedna, ile by to kosztowało, ile chcesz za taką przysługe ?

Powrót do góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia, ile za xero "hurtowej ilości" wykasują, normalnie chyba 20 gr od strony biorą, a co ja moge tam chcieć tam

a pytałeś w firmie "AgRoman"?, podałem gdzieś wcześniej namiary na gościa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontaktowałem się z firmą "AgRoman"( przy okazji DZIĘKI za namiar), i podobno maja książeczki ale "na dzień dzisiejszy wyszły", a kurcze w tej chwili potrzebna mi jest bardzo.

U mnie xero kosztuje 10 góra 15gr/1str, ale nie ma sprawy możey liczyć i po 20gr.

To jak da rade ksernąć i przesłać mi ?

P.S. I ewentualnie jaka forma płatności ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro xerne, ale Chcesz instrukcje i katalog, czy samą instrukcje?, a co do płatności, to najprościej chyba listonoszowi przy odbiorze, chyba że chcesz przyjechać i oDebra1ć osobiście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem z dokupieniem filtrów paliwa do Wladimirca, w katalogu filtrona mają filtry do T-25 ale nie zgadzają sie wymiary, jaki filtr kupic i gdzie?

Proszę o pomoc (filtry nie zmieniane chyba od 20 lat )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi