Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie dziwne pytanie w jakich zakresach temperatury oleju zawiera się zielone pole na wskaźniku, i czy brak takiej blaszki na cylindrach pod kolektorem wydechowym ma wpływ na grzanie sie silnika. Przy temp 80 stopni można jeszcze robić ciągnikiem, czy lepiej zrobic postój? Mam pęknięty kolektor wydechowy tuż za śrubą mocującą do głowicy i zauważyłem, że ze szczeliny wydobywa się taka czarna maź, co to do jasnej anielki jest, czy silnik to już kaplica, czy jeszcze nie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy każdej temperaturze oleju wskaźnik ciśnienia oleju powinien być na zielonym polu. Brak właśnie tej blaszki powoduje grzanie się silnika. A ta czarna maź to pewnie paliwo. Któryś wtrysk pewnie leje.przy 80 stopniach mozna jeszcze robic spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tą blaszkę można jeszcze dokupić, czy już tego nie produkują, ktoś wie? Wy do jakich temperatur robicie władkiem? Regeneracja wtrysków ile może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tą blache możesz sam dorobić. ja robiłem prawie do 100 stopni. cały dzień w prasie był. bez przystanku. później musiałem zostawić go na wolnych obrotach tak ze 20 min to ostygl. bo lepiew zostawić na wolnych obrotach niż zgasić. a tą blache można dokupić na pewno. regeneracja wtrysków to nie duży koszt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego kopci mi z rurki odpowietrzającej pod silnkiem kiedys tak nie kopciło tylko lecialo samo powietrze ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierścienie ,zapieczone lub zużyte.

Czy pilnowałeś stanu oleju i czy bierze olej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tez idzie dymek z tej rurki, mam już tak kilka jak nie kilkanascie lat, zużycie oleju mam niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierścienie ,zapieczone lub zużyte.

Czy pilnowałeś stanu oleju i czy bierze olej.

Oleju wcale nie bierze ile nawet bym nie robił .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koledzy to nie dym tylko para z oleju. ale skoro dobrze kopci z tej rurki znaczy ze silnik powoli prosi sie remontu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

http://targ.rolniczy24.pl

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie macie temperatury oleju we władkach jak robicie nim w upał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakie macie temperatury oleju we władkach jak robicie nim w upał?

w dluzsza jazde bez obciazenia to 80 stopni a w orce do 100 dojdzie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam problem z moim wladkiem a dokladniej z paliwem bo mi sie zapowietrza i nie wiem gdzie pompka zasilajaca sprawna filtry nowe przewody szczelne i czyste jaj jade i daje pelny gaz to go dusi i spada z obrotow ze pusty nie moze sie uciagnac ktos mial taki problem kiedys?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pompce mogły Ci paść zaworki. U mnie władek ma taki objaw, że jak ma mniej jak pół zbiornika paliwa to zaczyna się dławić, mój pompiarz stwierdził, że mam juz słabą pompkę zasilającą(nie daje rady podnieść paliwa ze zbiornika) i trzeba drugą, albo wymienić zaworki. Ja też mam wszystko szczelne i czyste sprawdzone przez mechanika. Ale póki co to mi tak to nie przeszkadza. Ale gdy naleje bak do pełna to jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć koledzy mam problem z hydraulikom na pusto podnosi tylko musi wejść na wysokie obroty jak podepnę szpile do załadunku bel to ma już problem z podniesieniem a wiosną bez problemu podnosił Amazona 2,5 metrowego z ziarnem bez problemu a teraz to by go nawet nie ulżył tak mi się stało w jednej chwili jedną bel podniósł ale słabo zobaczyłem że niema stanu oleju i dolałem oleju takiego jak była zalana hydraulika czyli superol cc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam koledzy. nie wiem co jest w moim władymirku podnosi mi się stan oleju w silniku spuściłem raz i znowu jest ponad stan czy możliwe jest żeby poszła ropa do oleju ? proszę o odpowiedz jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mam problem z moim wladkiem a dokladniej z paliwem bo mi sie zapowietrza i nie wiem gdzie pompka zasilajaca sprawna filtry nowe przewody szczelne i czyste jaj jade i daje pelny gaz to go dusi i spada z obrotow ze pusty nie moze sie uciagnac ktos mial taki problem kiedys?[/quote

Są dwa pojęcia.

Silnik się zapowietrza z powodu niezczelności w ukladzie ssącym paliwo .To wymaga cierpliwości i trzeba po kolei szukać i znależć to żródło. Od zbiornika do pompki zasilającej.

Silnik dławi z powodu niedostatecznego dostarczenia paliwa do pompy wtryskowej,ale się nie zapowietrza.Powodem może być:zanieczyszczone filtry ,odstojnik lub przewody zasilania przez zanieczyszczenia stale.

Szukanie wymaga dokladności. Powodzenia.Więcej w moich postach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witam koledzy. nie wiem co jest w moim władymirku podnosi mi się stan oleju w silniku spuściłem raz i znowu jest ponad stan czy możliwe jest żeby poszła ropa do oleju ? proszę o odpowiedz jak najszybciej.

Sprawdz czy mieszanina się pali.Wg mnie jedyny kontakt z olejem paliwo ma przez wtryskiwacze i cylindry Sprawdz stan.wtryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cześć koledzy mam problem z hydraulikom na pusto podnosi tylko musi wejść na wysokie obroty jak podepnę szpile do załadunku bel to ma już problem z podniesieniem a wiosną bez problemu podnosił Amazona 2,5 metrowego z ziarnem bez problemu a teraz to by go nawet nie ulżył tak mi się stało w jednej chwili jedną bel podniósł ale słabo zobaczyłem że niema stanu oleju i dolałem oleju takiego jak była zalana hydraulika czyli superol cc

Myślę ze poszła pompa Nie są drogie.Ale nie zaszkodzi sprawdzić rozdzielacza .Nie kupuj pompy wcześniej tylko po wyciągnięciu, są rożne rodzaje,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi