Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

to masz super kabine!!też bym chciał miec oryginalną.ale teraz to juz trzeba przeżyc z taka jaka jest!!a jak wygląda u Ciebie sprawa z hydrauliką??przecieka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o siłowniki to nie są one zbytnio udane pod względem szczelności. Mam dwa T25A od nowości i muszę powiedzieć że ten z 76 roku jest dokładniej wykonany widać to także na przykładzie siłownika i nie tylko. Dodatkowym problem jest to że aktualnie nie można kupić oryginalnego kompletu uszczelek i nie dość że są to podróbki to jeszcze tak tandetnie wykonane że połowa z nich jest do wyrzucenia.

Co prawda siłowniki nie przeciekały dopóki ich nie przeciążałem, ale założyłem swoje uszczelki maksymalnie grube jednocześnie nie na tyle żeby je przyszczypać przy zakładaniu. Lecz gdy jesienią zacząłem wciskać pług w ziemię siłownik zaczął się pocić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przecieka jak cholera!!nie wiem co z tym zrobic.orzesz 2 skibowym pługiem??na jakim biegu podorujesz??na jakim biegu orzesz??a nie masz problemow ze skrzynią biegow???

 

czy władymirec poradził by sobie z pługiem 2 skibowym obracalnym????

 

T 25 ma tylko 20KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

t25 ma 25 koni

Więcej nie zadawaj głupich pytań bo widzę że jesteś nie poważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak na wstępie to T25a ma 25km.

Ziemie są u nas 2 klasy meliorowane.

Mam dwa pługi dwuskibowe: grudziądzki(55cm bo nadspawałem odkładnice) i przerobiony konny(62cm). Tym konnym orze się tak samo ciężko jak tym mmniejszym grudziąckim. Najdziwniejsze że orałem kiedyś normalnym dwuskibowym grudziąckim (60cm) i nie dość że nie brał więcej na szerokość to ciężej się go ciągnęło,orałem wtedy nim na głębokość 25cm dwójką i gdy zgłębiłem do jakichś 33cm to kopałem doły w polu i trzeba był zwęzić do 53cm i śmigał ,a konnym przy tej głębokości zawsze biorę 60cm.

 

Młodszy Władimirec z 95roku ma wolniejsze biegi:

I bieg 4,76 km/h

II bieg 7,00 km/h

III bieg 7,70 km/h

IV bieg 11,40 km/h

a ten z 76roku szybsze:

I bieg 6,4 km/h

reszty nie pamiętam ale też są szybsze niż w młodszym.

 

Podorywkę tym młodszym robię trójką 7km/h ale robiłem też pare razy czwórką 11km/h ale bardzo trzęsie. Głęboką zawsze na szerokość min. 60cm do 23cm głębokości trójką, do 30cm dwójką 6km/h a powyżej zazwyczaj muszę jedynką 4km/h.

Starym(zaznaczam że nie miał żadnego remontu) na szerokość 55cm na głębokość do 20cm dwójką(6km/h) a powyżej jedynką (5km/h).

 

Orząc oboma w głebokiej bierzemy spokojnie 120cm i hektar robimy zależnie od pola w 1 do 2-óch godzin.

 

Co do skrzyni to jak narazie sprawują się dobrze jedynie czasem biegi się mogą zakleszczyć jak sie nie umie ich obsługiwać ale chyba do perfekcji opanowaliśmy już odkleszczanie.

 

Dwuskibowy obrotowy to kiepski pomysł: za słaby siłownik silnik i uciąg silnika, chyba że będziesz orał na głębokość do 18cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My orzemy na 2 biegu,a podorujemy na 3 biegu. chyba na takich biegach styka!!u nas ze skrzynią są problemy bo wyskakuja biegi podczas orki najbardziej.i tez się zkleszczaja. i zeby je odkleszczyć trzeba odkrecac te "puszki"z boku skrzyni,Ty tez tak odkleszczasz ???czy masz moze jakis inny pomysł co do odkleszczania biegów?? ale jednak siliki co ruskie to ruskie nie do zajechania. a Ty masz podniesionego na zawiechach czy obnizonego???ja mam obnizonego maxymalnie.kiedys było podniesiony max do gory ale nie bezpiecznie sie robiło podczas skrecania poniewaz sie bardzo przechylał i bylo prawdopodobienstwo ze sie przewroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do Eryko.

Starego mam ustawionego na najniższym położeniu, a młodego na średnim.

Mi też kiedyś wyskakiwały biegi terenowe bo szosowe były ok. Powodem tego była za słabo naciągnięta sprężyna podtrzymująca sprzęgło, więc nie było wystarczająco uniesione czasem podskakiwało, ale po naciągnięciu sprężyny już nie wyrzuca biegów.

Tak wyglądała sytucja u mnie,ale ty możesz mieć po prostu źle wyregulowane sprzęgło.

 

/edit - Pon Lis 14 0:01:26

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie biegi zakleszczały się zazwyczaj wtedy gdy korzystałem z WOM i najpierw wyłączałem pełzający a później wałek ,teraz już stosuję odwrotną kolejność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sprezyną tez juz były problemy wymieilismy i było jakis czas dobrze pozniej pewnie sie rozciągła.jak anrazie to poszedł do naprawy z ta skrzynia.u mnie zakleszczały sie podczas czestego przełanczania biegow przod tył w czasie zniw jak trzeba było przyczepą podcofnac albo jak sie za duzo kombinowalo z biegami to tez sie zakleszczały. wiec jak Ty odkleszczasz te biegi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak każdy, inaczej się nie da, odkręcam dekiel lub dekle i uderzam w odpowiedni bolec. Zajmuje mi to nie więcej niż 10 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie tez prawda ze inaczej sie nie da.ile Ci spala podczas podorywki a ile podczas orki???bo ja jeszcze tego nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko raz sprawdzałem zużycie paliwa. Było to podczas głębokiej orki.

Orałem t25a(95 rocznik) pługiem dwuskibowym na 25cm i z dwoma hektarami zeszło mi 8 godzin nabiło mi 6mth i spaliłem 18litr.

Ziemie II klasy meliorowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eryko zmiłuj się

Czy ty do wszystkiego chcesz zakładać pługi obracalne?

A juz zacząłem łudzić się nadzieją że nie jest z toba tak źle.

Zapewniam cię że obracalny na 2 skiby to nie pług do t25.

W moim 1014 który orze 3 skibowym obracalnym jak było sucho tej jesieni to musiałem na wolniejszych biegać orać bo nie dawał rady.1014 ma 96 koni i ciągnie 3 skiby obracalne, a t25 który ma 25 koni ma podołać 2 skibom obracalnym

Do dwóch skib obracalnych to trzeba mieć dobry podnośnik i około 60 koni.W obracalnym pługu jedna skiba bierze 40cm, a pługi 2 skibowe którymi większośc ludzi zaczepia do t25 mają szerokośc roboczą 50cm i t25 często nie daje takiemu pługowi rady.A ty pytasz czy t25 poradzi sobi z 2 skibowym obracalnym który ma szerokośc roboczą 80 cm i waży ponad 600 kg.

A ile udźwigu ma podnośnik w t25?- 500- 600- Kg?

Eryko proszę proszę i jeszcze raz proszę przestań rozrabiać

Czekam tylko na pytanie jaki pług obracalny nadaje się do |rometa 205 Turbo GLX|.

Proszę cię eryko daj nam żyć i nie bądź taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe zgadzam sie z poprzednikiem:) Dajcie spokuj z tymi bredniami... A co do t-25 to możej 1-skiibowy zaczepić i i tak przy głębokiej orce traktor będzie miał ciężko jak nie wiem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik D 21 A, Moc 22,5 Kw czli ponad 30 Km .

Udziwig 800 kg , Masa całkowita 2200 kg .

Skrzynia 8 przód , 6 wsteczny

Prędkość 1,3 do 21 km

W podstawowych maszynach radzi sobie pług 2x25 oknie ma się czego wstydzic C330 , orałem częst z sąsiadem on C330M ja T25 jednakowymi pługam 30 na 4 biegu 2250 obrotów T 25 na 3 biegu nie licząc 2 pełzających 1850 obrotów czyli oba ciągniki na maxymalnych obrotach , wynik 1 do 1

zakładamy 3x25 ale do podorywki.

Sąsiad kupił pług do C 360 3x30 i jak szybko go kupił tak szybko sprzedał ponieważ nie dawał rady ,zmienił na 3x25 i jest zadowolony a nasze gleby są bardzo dobre poczynając od kl IV aż do VI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomyliłeś się z wagą chyba że, masz obciążniki na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są dane techniczne T-25 czy C-330???

 

To są dane T25 A2 z 1981r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd w Twoim T25 A2 wzięło się 30 koni?

Mam jeszcze książkę do t25 i tam jak byk jest moc 18,4 KW czyli 25 koni, a symbol A2 dotyczył tylko tego czy ciągnik miał kabinę, daszek czy był be kabiny.

Skąd ci się ta masa wzięła?

Ktoś tu pisał na forum o t30 o mocy 30 koni ale te ciągniki zaczęto produkowąć dużo później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nie wiem jak tam weszło te 30Km

Ja nie piszę tego czego nie sprawdzę , mam ten ciągnik od nowego , mam też książkę i postanowiłem sprawdzić jak Eryko napisał że T25 ma 20Km .

W książce silnik D 21 A ma 22,5 KW. ale zaczym to napisałem sprawdziłem na tabliczce silnika w ciągniku i tam jest tak samo 22,5 KW.

Tak są inne silniki z innymi oznaczeniami i mogą być inne dane .

Ja pozostaje przy swoim i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak napisane:

29 Km - 4 KM.

Po prostu te ruski to nie mogli się zdecydować ile ten ciągnik ma koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik w T 25 ma niecałe 29 KM ale moc skuteczna tzn po odjęciu wszystkich oporów (napędu pompy, toczenia itp itd.) wychodzi 25 KM tzw. mocy skutecznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kopiaplow0rb.jpg

czaicie ten uciąg???

kultiv.jpg

A tak się drapie Władimircem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik w T 25 ma niecałe 29 KM ale moc skuteczna tzn po odjęciu wszystkich oporów (napędu pompy, toczenia itp itd.) wychodzi 25 KM tzw. mocy skutecznej

 

Na tabliczce znamionowej silnika D21A1 pisze że według SAE (amerykańskiej normy pomiaru mocy) ma 31km czyli 22.5kw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej prawdopodobne, ja się kierowałem danymi z instrukcji dołączonej do ciągnika przy zakupie a raczej tym co z niej pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...