Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z ładowaniem rozwiązany, teraz mam problem z lającym się olejem stąd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29f6fada90bcdcf0.html leje się z pod tego wałka, na którym jest zamocowana łapka gazu, jak temu zapobiec ? nie wyciągając pompy ? z tyłu za pompą jest taka zaślepka ? czyżby można było wybić ten wałek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje się olej z paliwem.Musisz odkręcić śrubkę do ustalania wysokości stanu oleju i upuścić. Taki wysoki stan oleju z paliwem jest groźny, utrudnia pracę regulatora obrotów.Systematyczna kontrola stanu oleju w pompie należy do czynności obsługowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie tak kiedyś wyciekała ropucha spod tego wałka, to ściągnąłem tą dzwignię z ośki i założyłem mały oring i przycisnąłem go spowrotem dzwignią i już kilka lat jak jest sucho. Oczywiście wcześniej zaznacz sobie położenie osi i dzwigni.

Puszcza w pompie sekcja i paliwo przedostaje się do napędu pompy. Oczywiście spuszczenie nadmiaru tego paliwa do odpowiedniego poziomu na jakiś czas załatwi sprawę, a później znów i znów. Nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronek o jakiej śrubce mówisz?

Paffa u mnie wycieka sam olej, i z tyłu równolegle za tym wałkiem jest taka zaślepka, można ten wałek wybić? podejrzewam że tam jest jakiś oring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż oring, dociśnij tą dzwignią, skręć i nie będzie ciekło.

Z boku pompy jest śruba na klucz 14 jak ją odkręcisz wyleci rozrzedzony olej.

Otwór po śrubie jest poziomem oleju, który powinien być w napędzie pompy.

Na dole pompy taka sama śruba od spuszczania oleju.

Olej wlewasz przez korek na górze obok sekcji wtryskowej (chyba na klucz 19) do momentu aż zacznie wyciekać otworem po śrubie z boku pomy.

Tej ośki nie wyciągniesz od tak sobie i radzę nawet nie próbuj, bo kłopotu możesz tylko narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden problem mianowicie dymi mi się z cylindrów gdzieś, między jednym a drugim cylindrem pod kolektorem jest taki odstęp (u mnie) i stamtąd mi się dymi , wymieniałem już szpilki , oraz uszczelki ale to nic nie dało http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a8f95ba76ea1d07.html dorzucam zdjęcie, co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest gdyż, patrząc od strony rozrusznika lewy wtryskiwacz ten bliżej puszki bezpiecznikowej jest suchy, a drugi ten prawy jest mokry, i w okół niego też, to czemu tak dymi ? tylko pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest podkładka miedziana, jak podjedziesz do sklepu to kupisz bez problemu.

Zdejm osłonę za wentylatorem to będzie lepiej widać, bo przedmu(słowo zostało usunięte)e albo pod wtryskiem albo pod głowicą i najgorsza opcja możliwe, że głowica pękła.

Wymień podkładkę dokręć mocno wtryskiwacz i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje , teraz Panowie kolejna sprawa leje mi się olej z piasty od strony wewnętrznej tutaj fotka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a33c8818e63579b.htmlm są tam jakieś uszczelniacze?

 

Nigdy tam nie zaglądałem, bo nie miałem potrzeby Nie mam tu katalogu części pod ręką, bo bym Ci sprawdził co tam dokładnie powinno być. Ale na 99% siedzi tam simmering.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie się nie otwiera, prześlij zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie:).

Jeśli chodzi o te uszczelniacze w piaście to rzeczywiście są dwa, ich numery katalogowe to :

1-38x58-1

2-38x58-1

musisz zapytać w sklepie, najlepiej zdemontować stary i zobaczyć jaki rozmiar (suwmiarką, ruskie oznaczenia nic Ci nie dadzą), założe się, że podpasowałby coś z MZ lub Pronara.

Ja mam natomiast nielada dylemat, chciałem kupić kosiarke rotacyjną do władka (jaką?>) przykładowo kosiarka rotacyjna o szerokości roboczej 1,35 m, 2 noże na bęben, 320kg i kosiarka o szerokośći roboczej 1,65m 3 noże na bęben i waga 350kg. Problem tkwi w tym że zdania są podzielone jedni mówią, że kosiarki z 4 nożami będą stawiać większy opór koszenia i będzie dusić władka, drudzy zaś piszą że kosiarka typu większego będzie dusić władka no i jak poradzi sobie pompa z tymi 350 kilogramam, czy ktoś mozę coś doradzić z własnego doświadczenia jaką kosiarke wybrać do władka?>, koszenie jest nie wiele bo zaledwie 3 hektary trawy, teren górzysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z ładowaniem rozwiązany, teraz mam problem z lającym się olejem stąd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29f6fada90bcdcf0.html leje się z pod tego wałka, na którym jest zamocowana łapka gazu, jak temu zapobiec ? nie wyciągając pompy ? z tyłu za pompą jest taka zaślepka ? czyżby można było wybić ten wałek ?

 

odpowiedź paffy:

 

Jak u mnie tak kiedyś wyciekała ropucha spod tego wałka, to ściągnąłem tą dzwignię z ośki i założyłem mały oring i przycisnąłem go spowrotem dzwignią i już kilka lat jak jest sucho. Oczywiście wcześniej zaznacz sobie położenie osi i dzwigni.

Puszcza w pompie sekcja i paliwo przedostaje się do napędu pompy. Oczywiście spuszczenie nadmiaru tego paliwa do odpowiedniego poziomu na jakiś czas załatwi sprawę, a później znów i znów. Nie ma się czym przejmować.[/guote]

 

Załóż oring, dociśnij tą dzwignią, skręć i nie będzie ciekło.

Z boku pompy jest śruba na klucz 14 jak ją odkręcisz wyleci rozrzedzony olej.

Otwór po śrubie jest poziomem oleju, który powinien być w napędzie pompy.

Na dole pompy taka sama śruba od spuszczania oleju.

Olej wlewasz przez korek na górze obok sekcji wtryskowej (chyba na klucz 19) do momentu aż zacznie wyciekać otworem po śrubie z boku pomy.

Tej ośki nie wyciągniesz od tak sobie i radzę nawet nie próbuj, bo kłopotu możesz tylko narobić.[/guote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z ładowaniem rozwiązany, teraz mam problem z lającym się olejem stąd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29f6fada90bcdcf0.html leje się z pod tego wałka, na którym jest zamocowana łapka gazu, jak temu zapobiec ? nie wyciągając pompy ? z tyłu za pompą jest taka zaślepka ? czyżby można było wybić ten wałek ?

 

odpowiedź paffy:

 

Jak u mnie tak kiedyś wyciekała ropucha spod tego wałka, to ściągnąłem tą dzwignię z ośki i założyłem mały oring i przycisnąłem go spowrotem dzwignią i już kilka lat jak jest sucho. Oczywiście wcześniej zaznacz sobie położenie osi i dzwigni.

Puszcza w pompie sekcja i paliwo przedostaje się do napędu pompy. Oczywiście spuszczenie nadmiaru tego paliwa do odpowiedniego poziomu na jakiś czas załatwi sprawę, a później znów i znów. Nie ma się czym przejmować.[/guote]

 

Załóż oring, dociśnij tą dzwignią, skręć i nie będzie ciekło.

Z boku pompy jest śruba na klucz 14 jak ją odkręcisz wyleci rozrzedzony olej.

Otwór po śrubie jest poziomem oleju, który powinien być w napędzie pompy.

Na dole pompy taka sama śruba od spuszczania oleju.

Olej wlewasz przez korek na górze obok sekcji wtryskowej (chyba na klucz 19) do momentu aż zacznie wyciekać otworem po śrubie z boku pomy.

Tej ośki nie wyciągniesz od tak sobie i radzę nawet nie próbuj, bo kłopotu możesz tylko narobić.[/guote]

 

Chodzi mi o rozmiar tego oringa , a nie o uszczelniacze na piaście, uszczelniacze wiem jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trilowiec bierz kosiarkę 1,65 na 3 noże, lepsza od małej. Podnośnik da rade i silnik też. Miałem okazje obie opcje wypróbować.

Koledzy co do poziomu oleju czy paliwa w pompie wtryskowej radzę pilnować ilości zalecanej przez producenta i nie dopuszczać do zalania komory regulatora. Nadmiar cieczy w pompie utrudnia pracę ciężarków regulatora i może się to źle skończyć dla silnika.Spotkałem się z przypadkiem rozbiegania silnika z tego powodu.Po prostu bokiem kadłuba wyszło kopyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...