Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wkręcasz w wąs śrubę to szczelina zamyka się na nim??

Jeśli tak to spróbuj ją flexem rozszlifować żeby mocniej się zaciskał na wałku.

A jak nie pomoże to wymiana wąsa i wałka lup najprostszy sposób - przy punktowanie spawarką.

Bo chyba przerobienie na klin nic ie da...

 

Spróbuje tak, rozszlifuje i zobaczymy co się będzie działo:P

Wąs i wałek to trochę drogi interes jak dla mnie narazie, spróbuje tak , a jak nie to punktowo spaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja podobny problem (w przodzie od C-328,wąs zwrotnicy)rozwiązałem przez osadzenie bolca(swego rodzaju klina).Wywierciłem otwór a następnie wbiłem minimalnie grubszy bolec i ścisnąłem śrubą.Już kilka lat tak jeżdżę i na razie się nie luzuje.Góra jest większej średnic(ułatwienie demontażu),a część wbita to dokładnie nie pamiętam ale gdzieś ok.8-9mm https://picasaweb.google.com/lh/photo/vfQEjqElq2m6N3c8enxt59MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi, zniwelowałem ten luz, poprzez poszerzenie szczeliny, i mocne skręcenie śrubą, jak to nie zda egzaminu to tak zrobię, albo punktowo spaw, teraz zostały przeguby i kolumna ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skalpel 114 -kiedyś na forum pisałlem o aku do władka z planetarnym rozrusznikiem ale jeszcze raz po wielu próbach władek pali nawet przy 36ah aku.ja mam już drugi rok 45ah centra [moje doświadczenie jedna z najlepszych firm jak nie najlepsza]a w zeszłym roku to przy prawie -30 odpalił aciągnik z 74roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz o rozruszniku planetarnym i tak małym akumulatorze?

też mam w planach kupno akumulatora, również mam ten cudowny rozrusznik ale myślałem o 120Ah a nie 45Ah:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mówisz o rozruszniku planetarnym i tak małym akumulatorze?

też mam w planach kupno akumulatora, również mam ten cudowny rozrusznik ale myślałem o 120Ah a nie 45Ah:)

Jakiego producenta rozrusznika polecacie?

Sam się zastanawiam nad kupnem rozrusznika z przekładnią planetarną, ale nie wiem jaki kupić, żeby trochę polatał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mówisz o rozruszniku planetarnym i tak małym akumulatorze?

też mam w planach kupno akumulatora, również mam ten cudowny rozrusznik ale myślałem o 120Ah a nie 45Ah:)

Jakiego producenta rozrusznika polecacie?

Sam się zastanawiam nad kupnem rozrusznika z przekładnią planetarną, ale nie wiem jaki kupić, żeby trochę polatał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego producenta rozrusznika polecacie?

Sam się zastanawiam nad kupnem rozrusznika z przekładnią planetarną, ale nie wiem jaki kupić, żeby trochę polatał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale jakieś błędy mi wyskakiwały przy wysyłaniu i byłem przekonany, że nie wysyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienili coś na forum, inny sposób dodawania postów jest, pewnie serwer się zmienił, ale jeśli chodzi o takowy rozrusznik to ja mam najtańszy jaki był na allegro

za 240 zł z przesyłką taki mam jak ten http://allegro.pl/rozrusznik-mtz-t25-t-25-vladymirec-papaj-gwarancja-i2924921859.html dokładnie na tej aukcji zakupiłem, ale nie sprawdzałem jak będzie palił na takim małym akumulatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także myślę o zakupie akumulatora, bo te dwie 6V które mam teraz poprzedni rozrusznik oryginalny wykończył i myślę nad jakąś 110-120 Ah do władka, myślę że powinien wystarczyć ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiniem spokojnie wystarczyć.

Wcześniej miałem 74 i w zimę zapalał bez problemu, ale musiałem przełożyć ten aku do auta. Teraz mam 54, i ten już jest doś mocno styrany, bo jak było -10 to mimo ładowania go wcześniej, nie miał już tyle energi, żeby dość szybko zakręcić silnikiem. Cały czas mowa o rozruszniku ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki planuje zakupić, a ma ktoś pomysł na porządne ładowanie, bo teraz jest ładowanie ale myślę że za słabe, słyszałem coś o regulatorze napięcia z poloneza czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam założyłem alternator od Poloneza i jestem zadowolony.

Wcześniej miałem prądnicę, która miała z 6 przyłączy ale przestała ładować, więc poszła do hasioka.

Sąsiad ma w ciapku alternator od władka i jemu zawsze coś się pitoli, właśnie często mu pali płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zobaczę jakie będzie ładowanie na nowym akumulatorze, a jak coś to będę musiał coś pomyśleć, u mnie ładuje ale słabo wydaje mi się;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś wymieniłem filtry paliwa, wyczyściłem odstojnik oraz wymieniłem przewody, dwa wężyki , i próbowałem pompować pompką paliwo na układ, ale pod pompowała tylko trochę do odstojnika i już nie leci paliwo tym wężykiem z baku, co to może być ? jak uzupełnić układ paliwem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić pompkę, szczelność tłoczka i zaworków.Wymontować zbiornik paliwa i wymyć z syfków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie

 

Od którego roku produkcji T-25 ma swiece żarowe w głowicy? Bo teraz u dziadka chce wymienic tłoki, tuleje i głowice mam po regeneracji tylko dowiedzialem sie ze sa 2 typy nowy i stary w nowym sa swiece zarowe i tłoki inne (z wycieciem na swiece ) a w starym nie ma no i mam dylemat jaki zestaw naprawczy wziać. Bo u dziadka ciagnik jest z 1986 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe, w głowicy pierwsze słyszę , w kolektorze ssącym tak ale nie w głowicy (może są, ale nie kojarze nic ) chyba że jest tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są , są:) pracuje przy silnikach (regenruje glowice) i czasami sie zdarza ze są swiece żarowe nawet tłoki maja specjalne wyciecie na nie. Mam tylko info ze to sa nowego typu silniki i róznia sie jedynie wlasnie swiecami ze wystepuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawości podam ,że mój rocznik 83 pali bez świecy żarowej już od bardzo dawna .Używałem jej na początku ale nie była potrzebna i póżniej przy jakiejś robocie odpiąłem kabel i nie zakładałem.Chodzi do tego czasu i w zimie palił dobrze i pali dotąd podczas mrozów.Chodzi w pługu do śniegu bo najlepiej pali.W dawnych czasach gdy nie było tyle sprzętu gdy miał lichy akumulator palił na pych tyłem z podjazdu do garażu naprawdę na malutkim wzniesieniu na paru metrach.Nie używałem i nie używam samostartu ani plaka.Jak duży mróz ulżę mu odprężnikiem ,żeby się rozbujał.Mam go od nowości i w drobnych pracach jest niezastąpiony.Rozrusznik oryginał i akumulatory 6V182 Ah.Nie było potrzeby zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to "nowy typ" władziów szedł od 92-93 roku. Wtedy były już świece żarowe w głowicach, ogólnie silnik to nie był już D21 A1 jak stary typ, a chyba D 120... No i w bloku skrzyni było wyjście na przedni napęd.

No ale na 100% nie jestem pewien tego rocznika wypuszczenia nowego typu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...