Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że nie ma 1500 cm tylko jak mi się dobrze pamięta 2400 cm

zużycie paliwa też fachowo podane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
http://www.agrofoto.pl/gallery/picture-9513.html to są moje zdjiecia Władka którego mam, jak myślicie bo według mnie stan jego jest bardzo dobry oraz zaczepy styłu! Wiecej fot mam ale nie chce zasmiecać af.

Jakie zaśmiecanie to jest forum o Władku więc dawaj fotki

Twój to ładnie wygląda lakierek jeszcze super. Dałbyś fotkę zaczepów z bliska bo tam nie widać wszystkich szczegułów

Nie myślałeś, żeby uszczelnić dobrze kabinę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też się tam nie zgadza że ten silnik ma 1500 cm3?

I mnie też się nie zgadza ta pojemność bo to jest ( 1460cm3)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojemność skokowa silnika przy Władku T 25 wynosi dokładnie 2078 cm3

Są to dane z niemieckiego katalogu ciągników "Traktoren Markt" z 1991 roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też w dowodzie mam 1460 i to jest jakis totalny błąd! Własnie wiem o tym ze c330 ma podobną pojemność( 2,1l ) i moc, dlatego nasz russek mam 30 km i lepiej wykożystane przez ruskich, bo ten ciągniczek nawet jak nie może uciągnąc to grzebie nawet z moimi obciąznikami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czytałem raz że ten silnik co ma 1460 cm3 to ma 18,5 kw a ten co ma 22,5 kw to jest co innego! a wracając do pytania paffa to myślałem o uszczelnieniu ale w moim przypadku kiedy ten ciągniczek jest głownie używany w lecie a sporadycznie w zimie przy wożeniu drzewa to nie mam czasu by na takie coś tracić czas! a schronienie przed deszczem latem mam i sniegiem w zimie. a pozostałe zdjiecia są tutaj

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7042789b3acafe52.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14b772a904682bdb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c0499470b34ff27.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be41d2139fc999f5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a63eedbd3cf3a02c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca1225c10a3d7804.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja też w dowodzie mam 1460 i to jest jakis totalny błąd! Własnie wiem o tym ze c330 ma podobną pojemność( 2,1l ) i moc, dlatego nasz russek mam 30 km i lepiej wykożystane przez ruskich, bo ten ciągniczek nawet jak nie może uciągnąc to grzebie nawet z moimi obciąznikami!
Miras , ciągniczek masz całkiem w niezłym stanie , kabina lepsza taka jak żadna. Widzę że zaczepu rolniczego nie masz ? Jak zapinasz rozrzutnik czy cyklop ?

A co do wykorzystania mocy , to wiekszośc ciągników jak uciagnąć nie moze to grzebie , a nawet podskakuje przy tym pomimo obciazników ! Ile ważą te obciażniki ? A są one z c-4011,c-355 i pierwsze wersje c-360.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie to jest z pierwszej wersji c 360 jak i zaczep do przyczepy z listwą do śruby pociagowej, a zaczepu rolniczego nie zaczepiłem a też mam! bo nie mam takich maszyn jak cyklop i rozrzutnik bo wywoże to przyczepą i ładuje widłami na lepsze umieśnienie swoich raczek bo tylko raz na rok wywoże 3 przyczepy. Jaka waga obciązników to niewiem lecz to jest środek i dwie tarcze na jedno koło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez w dowodzie mam 1460 cm a na silniku 22,5KW

własnie mnie to dziwiło jak to silnik o mniejszej pojemnosci 1,5 l.

moze miec taka samą moc co silnik o poj 2 l. jaka jest w c 330

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlatego wyjaśnijmy sobie że ursus c 330 ma taką samą moc co Nasz Władzio, i raz na zawsze. Dlatego nie dajmy sobie wmówić że władzio ma mniej kucy niż c 330. Wystarczy złozyć obciazniki, które polecam po własnym doświadczeniu, bo teraz to chyba takie są tanie i dosyc ładne co nie. A jeszcze co powiem to jest wada tych obciazników że wystarczy kilka razy obrócić kołem i juz jest się wkopanym., ale blokada dyferu( mechanizm róznicowy) wtedy pomaga. Dlatego tez polecam założenie szerszych opon, ja ich jeszcze nie założyłem bo tych ruskich od 1987 r nie mogę zedrzeć. Strasznie twarda ta guma ruska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że ktoś w końcu się przełamał i rozpoczął nowy wątek

Ja również uaważam, że jest to spoko traktorek, chociaż ma kilka wad, ale w guncie rzeczy mało awaryjny i ekonomiczny jest nasz TAKTOP T25.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dlatego wyjaśnijmy sobie że ursus c 330 ma taką samą moc co Nasz Władzio, i raz na zawsze. Dlatego nie dajmy sobie wmówić że władzio ma mniej kucy niż c 330. Wystarczy złozyć obciazniki, które polecam po własnym doświadczeniu, bo teraz to chyba takie są tanie i dosyc ładne co nie. A jeszcze co powiem to jest wada tych obciazników że wystarczy kilka razy obrócić kołem i juz jest się wkopanym., ale blokada dyferu( mechanizm róznicowy) wtedy pomaga. Dlatego tez polecam założenie szerszych opon, ja ich jeszcze nie założyłem bo tych ruskich od 1987 r nie mogę zedrzeć. Strasznie twarda ta guma ruska

Oj kolego pomieszało ci się wszystko T25 ma 30 koni według normy SAE, Natomiast 330 według normy SAE ma 35 koni. 330 ma 30 koni według normy DIN. t25 według normy DIN ma 25 koni. Przewiń sobie ten wątek do tyłu, bo już to było wałkowane w tym temacie

A jak twierdzisz że t25 jest lepszy od 330 to się poważnie mylisz. W t25 to nawet sprzęgła dwustopniowego nie ma i się do prasy nie nadaje a z rotacyjną ma wielki problem ruszyć. Coś o tym wiem bo sam miałem t25 a teraz mam 330 i nikt mi nie powie że t25 jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Paweł24 nie masz racji, coś ci sie pomieszało z tymi mocami, a jeśli twierdzisz, że nie dawałeś rady ułożyć współpracy Władka z prasą, czy rotacyjną, to poprostu nie umiałeś tego robić, trzeba sie poprostu nauczyć obsługiwać agregowanie maszyn z ciągnikiem z jednostopniowym sprzęgłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tak ! Praca z jednostopinowym sprzęgłem do łatwych nie należy ! A jeszcze ciekawiej jest ja to sprzęgło nie rozłącza WOMU !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w polu c330 wymieka w porównaniu z moim przerobionym władkiem! sprzegło rozłacza wom, niewiem czemu jest tu powiedziane ze nie. A zapalić c330 w zimie też jest gorzej, to wiem po swoim doświadczeniu z pracą przy tych silnikach. A praca z 14 biegami to super sprawa. A co do mocy to niewiem ile ma c 330 w DIN i SAE ale wiem że w DIN c 360 ma 52 konie a 60 w SAE, wiec uważam że polacy 30 km w c330 podali też w SAE a nie w DIN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miras jeśli chcesz to za mniej więcej za 3 tygodnie zrobię fotkę strony z instrukcji do mojej 330 w której jest podana moc 330 według DIN, która wynosi 30,5 koni. fotkę wrzucę na agrofoto i dam linka tutaj więc może wtedy uwierzysz, że 330 ma 30,5 koni według DIN

A tutaj masz linka do danych technicznych 330 i masz moc 330 według SAE i wynosi ona 35 koni

http://www.hewal.com.pl/param330.html

Mam książkę do t25 z 1979 r. i tam jest moc użyteczna t25 podana na 29-4 KM= 25 koni według DIN, a moc maksymalna to 31-4=27 koni. Przy tej mocy te 29 (31) to jest według SAE a 25-27 według DIN

W 330 moc użyteczna według DIN w instrukcji z 1984 r. wynosi 22,4 KW=30,5 konie według DIN. Nie jest to moc maksymalna 330 bo tej mocy instrukcja nie podaje

Mam też zbiorczy katalog agromy z 1990 gdzie moc 330 według Polskiej Normy wynosi 22,6 KW a moc t25 wynosi 18,4 KW.(mocy w koniach nie podano)

Jeśli chcesz to mogę to pofotografować i na agrofoto wszystko wstawić i tyle. Tylko zrobie to gdzieś pod koniec stycznia

A co do porównania 330 z t25 w polu to też nie masz racji bo 330 dużo lepiej sobie w polu radzi, ma lepszy rozkład masy, większy uciąg, większy udźwig podnośnika itd.

Miałem okazję pracować t25 z dużą rotacyjną na małych kwadratowych kawałkach i jak co dwie minuty w gęstym sianie trzeba było się rozpędzać to się skończyło przegrzaniem silnika w t25. A 330 na tych samych kawałkach sobie dużo lepiej radzi, bo w razie czego wcisnąłem pierwszy stopień i potem ognia Od 15 lat jeszcze 330 z dużą rotacyjną u siebie i na zarobkach i jeszcze silnika w 330 nie przegrzałem.

miras a Ty masz jedną dźwignię zmiany biegów w t25? Ja miałem jedną dźwignię w swoim t25 i to chodziło tragicznie zwłaszcza przy orce, bo najpierw wyłączałeś bieg, potem trzeba było odbić i potem dopiero włączać wsteczny. A w 330 to płynnie przełączasz z 4 na wsteczny i z powrotem. W 330 to nawet z 3 biegu szybko można wsteczny włączyć.

nigdy nie były mi potrzebne wsteczne biegi w t25, więc mi 2 wsteczne biegi w 330 wytarczają całkowicie

Co do prasy i t25 to jest porażka jak masz dużo słomy na pokosie, prasa się zapycha i musisz za każdym razem, co parę metrów bieg w t25 włączać i wyłączać bo nie ma dwustopniowego sprzęgła:(

Ja rozumiem że ktoś może lubić swojego t25 bo to całkiem całkiem ciągniczki ale bez przesady, t25 z 330 konkurencji nie wygra, no z wyjątkiem jednej dziedziny, czyli ceny zakupu, bo tu t25 wygrywa bo jest tańszy

Rozpisałem się ale mam nadzieję że się nie gniewacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja się nie gniewam że się rozpisałeś Ale ty tylko wałkujesz o rotacyjnei i prasie! ja na swoje gospodarstwo czyli 1 mućke mam kosiarke listwową którą kosze 1 h na każdy pokos czyli 3 na rok. obracam to zgrabiarko-przetrząsarką 4 gwiazdową i wtedy biegi wsteczne są mi bardzo podreczne a mam 2 dzwignie. A w polu to wymiekam gdy widze sasiadów za rowem który nas odgradza, i jezdza swoimi c330 z bronkami 3 i płużkiem 2 i opryskiwaczem 300 litrów. Kiedy ja władziem niekiedy na ich oczach smigam 3 skiby( lub 2 jak jest pora kiepska to znaczy za mokro lub za sucho) Zawsze brony 5 czasem jak są grudy twarde to na bronach są drugie brony. A siewnik poznaniak to ciąga jak by był dla niego stworzony jak i opryskiwacz 400 litrów. Ale jak to któś kiedys powiedział "Maszyna jest bardzo ważna , lecz traktorzysta jeszcze ważniejszy". Nie chce Ciebie obrażać, ale uważam że nie potrafiłeś się dotrzeć z tą maszyna jaką jest Władimirec. Dziekuje że spostrzegłeś róznice cenową! Która jest wielka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miras , Masz obiecane u mnie fotki na wiosnę ja C-328 ciąga bronki 2 polowe a opryskiwacz 400 litrów to też żadna nowina , a w temacie pługa nie mow nic bo wszyscy to juz znamy ! powiez poprostu że masz lekkie ziemie tzn 15 cm ziemi a reszta piasek , bo jakbys chciał u mnie poorac to zapraszam , a podejrzewam że nawet byś nie zdązył pługa zaorac a juz byś po osie stał zakopany ! Pozdrawiam )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mówię ze ziemie mam najlepsze, tylko takie jak sąsiedzi obok uprawiający pola c 330. Lepsze dogranie biegów mam niż w ursusie. A za tym lepsze wykorzystanie mocy silnika ( a w tym jest ważne na jakich obrotach jaka jest moc oraz w silniku disla moment.obrotowy ale nie mam czasu oraz checi by porównywac) A na fotki z przyjemnością popatrze oraz sam zrobie dla porównania. W tym napewno zdjiecie z pługiem 2 skiby beż żadnego dymku z rury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miras z tym traktorzystą to się zgodzę. Mam sąsiada, który jeżdzi 330 na podorywki z 3 skibowym podorywkowym podczas gdy ja jeżdzę na podorywki z takim samym pługiem 5 skibowym a tylko w twardszych ziemiach na 4 skiby.

na orkę wole większe skiby i orze dwuskibowcem grudziądz typu 2x30 cm.

Myślę że Ci Twoi sąsiedzi to albo za bardzo swoje ciapki oszczedzają albo za komuny kupowali maszyny jakie akurat dostali. Ja mam do 330 rozrzutnik na 3,5 tony a sąsiad ma 360 i rozrzutnik na 2,5 tony, bo taki akurat za komuny udało się mu kupić Ja tam z tego nie wyciągam wniosku że 360 jest słabszy od 330

moja 330 chodzi z poznaniakiem, opryskiwaczem na 400 l, prasą, dużą rotacyjną, ciężką sadzarką, wspomnianym już rozrzutnikiem i wieloma innymi maszynami,

Ja mam gospodarstwo 22 ha i sporo ciężkich ziem i 330 się zrobiła mała a gospodarstwo ma się powiększać, więc szukamy dużego ciągnika

miras z tego co piszesz to t25 na Twoje gospodarstwo to ciągnik idealny, z czego się cieszę, więc niech Ci służy wiernie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok !

fotki dostaniesz ! A z orki też chcesz ? Nie ma sprawy ! Nawet o filmik się postaram ! A jeżeli chodzi o dymek no cóż . Ciągnik mam od 5 lat , jestem " X " włascicielem i nie mam pojęcia kiedy tam ostatnio ktoś remont robił , ja narazie robiłem tylko głowicę a na remont narazie mam czas bo uciąg jeszcze jest niezły na IV biegu , a ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku po obciazeniem oscyluje ~ 0,35 mpa czyli nie jest całkiem źle ( obroty biegu jałowego to 0,15 mpa )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi