Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wracając do oleju w hydraulice władka, miałem zamiar zalać go jakimś hydrolem bo pompa nowa siłownik zrobiony, rozdzielacz nowy, dorwałem: Opis Techniczny i Instrukcja Eksploatacji ciągników T25 i tam stoi że w hydraulice lać olej silnikowy 7,5l. I teraz nie wiem czy kupić hydrolu czy silnikowym zalać

Jeśli w maszynach, które władek obsługuje hydrauliką masz też silnikowy, to możesz zalać go silnikowym, ale nie wierzę w to, więc zalej go hydraulicznym. A jeśli chodzi o olej silnikowy do hydrauliki, to ruscy mają zupełnie inne oleje, którymi zalewają swoje sprzęty, a nasze "superole" raczej nie nadają się do hydrauliki, chociaż superolu do silnika to też nie polecam, ewentualnie do starego 4011 lub 360, a silniczek Władka zupełnie inaczej pracuje na lepszym oleju, chociażby Lotosie mineralnym 15W-40.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK dzięki za wyjaśnienia. Mam jeszcze pytanko odnośnie hamulca ręcznego. Ja w swoim władku nie mam go co prawda, ale mam radziecki rozrzutnik gdzie są hamulce sterowane płynem hamulcowym. Wiem że pompę hamulcową od rozrzutnika podpina się do gniazda przy ręcznym (takie z wystającym prętem). Ma ktoś taki radziecki sprzęt i czy zdaje to egzamin przy hamowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trza było się przyjrzeć co robiły te ciągniki,a nie pisać od razu,że władki nigdy nie kopcą a wszystkie polskie to parowozy.Bez przesady bo to co napisałeś nie jest prawdą.Widziałem faceta,ktory ma obok mnie pole i bronował władkiem,a ja orałem(było ciężko i sucho).Władek nic nie kopcił a moja 60 dymiła jak diabli.Teraz odwróćmy tę sytuację-ja latam z bronami(60 nic nie dymi) a władek orze(jest ciężko i sucho) nad nim chmura dymu.Ja nie powiem,żę 60 czy władek wcale nie dymi bo to zależy od prac jakie wykonują ciągniki.Każdy ciągnik jak dostanie w du... w ciężkiej robocie to zadymi.Proszę głupot nie wypisywać.

Wiesz co ja mam Wladzia i on nawet z 3 skibami mi nie kopci tylko ryje kolami i sie grzeje jak jest sucho. Mialem c360 to przy ruszaniu pusto kopcilo a silnik byl w dobrym stanie. A to napisaelm bo juz kilka razy przegladalem agrofoto to zobacz ze Wladek nigdy prawie nie kopci a potwierdza to moja juz dlusza obserwacjia tych maszyn. Dobrze ze nie dlugo znow zacznie sie praca na polu to porobie filmiki jak sie uda a napewno zdjecia gdzie zobaczysz jak prawdziwy Wladek pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze wiemy dymny wydech silnika może być spowodowany różnymi usterkami. Fachowcem nie jestem ale ilości dymu i kolor od razu mówią o tym jaki jest proces spalania. Mogą to być usterki związane z zaworami bądź aparatura paliwową i poprawnością jej regulacji. Także sprawny silnik czy to polski czy też nie, nie musi wcale dymić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ma ktoś taki radziecki sprzęt i czy zdaje to egzamin przy hamowaniu?
Ja mam przyczepę PSE12,5 i ma też coś takiego, ale u mnie coś nie chciało wejść w to gniazdo przy T-25 i się nie upierałem ( prawdopodobnie farba od malowania przeszkadzała ), ale w tej przyczepie jest też cylinder pneumatyczny pod który można podpiąć to ustrojstwo - hamowanie działa, ale jak długo się nie używa to się zapowietrzają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
, a jedynie Władek (nasz russiu) nie kopcił, zauwazyliscie ze to jest jego zaleta. A teraz kiedy jeszcze dba się o srodowisko to bardzo wazna zaleta :winK:
Taa, a świstak zawija byś zobaczył mojego to idzie jak parowóz wszystko zależy od tego jaki kierowca i co ciągnie

wszystko zależy od tego jaki gospodarz i jak dba o sprzęt oto cała filozofia:!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz co ja mam Wladzia i on nawet z 3 skibami mi nie kopci tylko ryje kolami i sie grzeje jak jest sucho. Mialem c360 to przy ruszaniu pusto kopcilo a silnik byl w dobrym stanie. A to napisaelm bo juz kilka razy przegladalem agrofoto to zobacz ze Wladek nigdy prawie nie kopci a potwierdza to moja juz dlusza obserwacjia tych maszyn. Dobrze ze nie dlugo znow zacznie sie praca na polu to porobie filmiki jak sie uda a napewno zdjecia gdzie zobaczysz jak prawdziwy Wladek pracuje.

Ja napisałem to co widziałem,czyli kazdy ciągnik jaki widziałem dymił w ciężkiej robocie(czyt. nie podorywka tylko głęboka orka na 30-35cm).Widziałem 330 wujka podczas orki.On mówił jak to głęboko orze a ciągnik nic nie dymi.W końcu poszedłem do niego i ta głęboka orka okazała się podorywką może na 7cm.Ot cała sprawa z niedymiącymi ciągnikami w żekomo ciężkiej robocie.I żeby ktoś źle nie zrozumiał ja mówie o leciwych sprzętach a nie o 3512 itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja napisałem to co widziałem,czyli kazdy ciągnik jaki widziałem dymił w ciężkiej robocie(czyt. nie podorywka tylko głęboka orka na 30-35cm).Widziałem 330 wujka podczas orki.On mówił jak to głęboko orze a ciągnik nic nie dymi.W końcu poszedłem do niego i ta głęboka orka okazała się podorywką może na 7cm.Ot cała sprawa z niedymiącymi ciągnikami w żekomo ciężkiej robocie.I żeby ktoś źle nie zrozumiał ja mówie o leciwych sprzętach a nie o 3512 itp.

Dyskusja o niczym , wystarczy pomyłka o włos w ustawieniu kąta wtrysku i obojętnie jaki ciagnik to bedzie to walił będzie kłebami czarnego dymu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja próbuje uświadomić,że każdy traktor potrafi zadymić.
Mnnie nie musisz niczego udowadniac , ostanio miałem okazję pojeźdzc lamborgini lampo 70 i jakoś dziwnym trafem dyka sobie puszczał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście nie Ciebie próbuje uświadomic tylko kolegę mirasa,który uparcie twierdzi,żę władki w ogóle nie dymią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

każdy przeciążony silnik będzie dymił dziwne by było to gdyby nie kopcił no nie ma nawet takiej opcji jak spada prędkość obrotowa wału korbowego obroty pompy spadają a gaz w podłogę to jak inaczej musi zakopcić bo nie spali dawki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oczywiście nie Ciebie próbuje uświadomic tylko kolegę mirasa,który uparcie twierdzi,żę władki w ogóle nie dymią.
Mnie nie potrzeba uswiadamiac w tej kwestii bo jak kiedys napisałem mój ciapek kopci jak lokomotywa bo przebieg >........... dlatego w garażu już czekają nowe komplety naprawcze które zostaną zaaplikowane w przyszlym tygodniu, i zobaczymu co dalej ! jak nie pomoze to zawsze pozostaje złom ............... ! !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
każdy przeciążony silnik będzie dymił dziwne by było to gdyby nie kopcił no nie ma nawet takiej opcji jak spada prędkość obrotowa wału korbowego obroty pompy spadają a gaz w podłogę to jak inaczej musi zakopcić bo nie spali dawki
Swięte słowa !!!!!!! Wreszcie ktoś mądry !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy spadku obrotów wału korbowego dawka w pompie jest redukowana by zapobiec dymnemu wydechu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby jak??Prawdą jest to co napisał luki21,ale pierwsze słyszę,żeby przy spadku obrotów wału korbowego dawka w pompie jest redukowana,żeby zapobiec dymieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawka jest regulowana - a końcu po to założyli coś takiego jak regulator obrotów, jeszcze dodatkowo jak jest turbo to dodatkowo jest podłączony pod kolektor ssący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój sąsiad mówił ze jego ursus c-55 z 1969r to mniej pali od t-25, czy jest to mozliwe przyglądnołem sie jak z kultywatorem jezdził to tak zakopcił kakby opone palił czy jakieś świństwo, ale dalej twierdzi ze jego traktor mniej pali tak samo jest z tymi co twierdza ze c-330 to moze zastąpić c-360

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

C-355 jak i C-360 nigdy nie spalą mniej od T-25,jest to niemożliwe i logiczne,bo silnik 4 garowy musi wiecej wyżłopać od 2 garowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gary nie mają nic do tego chodzi o ich pojemność. Z resztą po co te rozmyślania skoro i tak do niczego nie prowadzą. @Esiak Edziu sąsiad to chyba jakiś superoptymista

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie kiedyś MTZ 90kM spalił 4 litry na mth przy gnieceniu kiszonki. wolno i na małych obrotach czyli bez prawie bez obciążenia, to jak dam w kitę T-25 spali więcej, silnik podkręcony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gary nie mają nic do tego chodzi o ich pojemność

Pisząc o liczbie garów miałem na mysli właśnie pojemność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czasami c360 spali mniej od T-25. To zależy jaką prace się robi. Bo nie którzy mierza paliwo na h a tak naprawde to jak ktoś napisał ze mierzy się na mtg. A wtedy nie łątwo by było c360 lub c355 wygrać z władkiem. A co do kopcenia to dalej twierdze ze władki maja dobre spalanie które zawdzieczają duzemu filtrowi powietrza, oraz małymi obrotami wału korbowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi