Skocz do zawartości
Ahed

Co wybrac Agregat ścierniskowy czy talerzówke co jest lepsze

Rekomendowane odpowiedzi

Co wybrac Agregat ścierniskowy czy talerzówke co jest lepsze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał talerzówkę. Podorywki z głowy(u niektórych nawet w pelni zastępuje plug). Troszkę wyplycić, jechać jak najszybszym biegiem- równiutko jak po agregacie z wałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tależówka sprawdza się gdy na polu jest dużo długich resztek pożniwnych np: po kukurydzy jak jest słabo rozdrobniona lub jkieś ugory się kasuje bo się nie zapycha . Ale tależówka ładnie flancuje peż (wiem z doświadczenia ) po paru latach na polu zrobiła się mała ląka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, nic tak nie rozprzestrzenia perzu jak talerzówka Ale przecież mozna sie go pozbyć, a myślę, że talerzówka znajdzie szersze zastosowanie niż agregat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na teń temat można by dyskutować tak jaj nad tym co lepsze t25 czy c-330

temat rzeka...

 

najlepiej mieć jedno i drugie i stosować według własnego uznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to i to ale podorywkowy jest lepszy ja nim robie łąki do wyorania , obornik mieszam a talerzówka schowana , wiadomoże do talerzówki trzebaj sporo mniej mocy ale jak jest dużo słomy to nie robi dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam to i to ale częściej uzywam talerzowki- niwelowanie nieuzytków, ścinanie szczerniska czy resztek po kukurydzy no i na głęboko zamiast orki na zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resztek kukurydzy na ziarno czy kiszonke ja po kukurydzy koszonej na kiszonke robie podorywkowym i lepirj mi się podoba jak po talerzówce , w tamtym roku nic nie robiłem talerzówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kukurydzy na kiszonkę. Rzucam na nią stalową szynę, cięgło reguluję tak aby tył brał głębiej( wtedy nic się nie zapycha), wrzucam 3 i 1700 na wałku A robię to c4011 gdzie 3 to tak 3,5 w 60... Za mna równiutko i nic na wierzchu nie zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
resztek kukurydzy na ziarno czy kiszonke ja po kukurydzy koszonej na kiszonke robie podorywkowym i lepirj mi się podoba jak po talerzówce , w tamtym roku nic nie robiłem talerzówką

 

oczywiście że na ziarno przecież na kiszonke to pmożna na razówe orać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kiszonke to pmożna na razówe orać

 

To prawda- u mnie zostają tylko oberwane kolby ( z głownią) no i trochę wyłamanych- sarenki buszuja Chwastów praktycznie nie ma, więc talerzówka zostawia czysciutkie pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po kukurydzy nie tależuje tylko na razówe orze. talerzówko obiechałem tylko pole do okoła; przy miedzy i na poprzeczniakach i wtedy nie musiłemjch orać (poprzeczniaków) równiejsze pole(zawracałem z jednej strony na łące a z drugiej w rowie - od paru lat tak te ploe orze bo tak akurat pasuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było konieczności przyorywania obornika to pole, na którym sieję kukurydzę w ogóle by pługa nie ujrzało. A tak raz w roku trzeba orać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wystarczy 10-12 3,5tonowych rozrzutników na hektar- taka warstewka, że plug wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ILe moze kosztowac taki agregat scierniskowy do ciagnika o mocy80KM??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...