Skocz do zawartości
bimber

Dyskusje niekontrolowane

Rekomendowane odpowiedzi

To jest normalne, że jak zera nie podłączysz to będzie lekkie przebicie. przynajmniej tak twierdzi mój znajomy elektryk. Kiedyś miałem taki przypadek, że jak dotykałem mieszalnika to czułem lekki prąd, wszystkie fazy sprawdziłem i było ok. jak zadzwoniłem do elektryka to od razu powiedział, że we wtyczce zero nie styka i rzeczywiście tak było. Po naprawieniu wtyczki wszystko było już w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, brak uziemnienia, wyłącznika różnicowoprądowego nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mf moja żona to zbadała ręką kurde podskoczyła na 20cm nad ziemie kazała mi sprawdzić ale ręką sie nieodważyłem poszedłem po próbówke i próbówka normalnie świeciła ja pod prądem w gniazdku.

Szopen mówisz że to normalne jakbym to gniazdko odkęcił i kazał ci podłączyć nowe to niewiedziałbyś gdzie jest prąd a gdzie masa bo w obydwuch świeci próbówka tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz gdzieś na tablicy mieć obluzowana masę, weź raczej woltomierz a nie probówkę i sprawdź napięcie. próbówka nawet na małym będzie się świeciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po odłączaj odbiorniki prądu(bojler,chłodziarka czy co tam masz) i wtedy sprawdż. Prawdopodobnie przez któryś jest upływ prądu,zbyt mały aby "spalić"bezpiecznik ale dość silny żeby człowiek poczuł.Możesz następnie pojedynczo włączać aby sprawdzić który stwarza problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak jak pisze tekmie któryś z odbiorników gubi prąd. Zazwyczaj jest to grzałka , czyli pralka bolier kuchenka itp.Odłącz wszystko i jeszcze raz sprawdź czy jest przebicie. teraz pytanie jak masz zrobioną instalacje tzn. jeden bezpiecznik na cały dom inaczej mówiąc starego typu, czy każde , lub grupa gniazdek pod kilkoma zabezpieczeniami nowego typu. Jeżeli po odłączeniu wszystkich odbiorników na wspólnym dla tego gniazdka zabezpieczeniu nadal na ujemnym biegunie masz prąd to znaczy że jest przebicie w puszce lub pod tablicą rozdzielczą. Jeżeli nie świeci to dobrze ,znaczy masz odłączone zerowanie najpewniej w puszce lub pod tablicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje wszystkim za zainteresowanie, z tym odłonczaniem i pokolei dołanczaniem sprubuje sam sprawdzić może dojde które to urządzenie ma przebicie, co do bezpieczników niemam to porozkładane jakoś z ładem bo jak jest remont to każdy tam podłanczał jak mu pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam silnik 4 kw na tym silniku jest koło pasowe 78 mm i przechodzi napęd na drugi wałek z takim samym kołem pasoewym i teraz pytanie jakie obroty będzie miała tarcz 350mm i 400 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oba koła pasowe są jednakowej średnicy to obroty będą takie same jak na silniku, a obroty max tarczy do metalu 400 mm to 3800 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a niema znaczenia czy na silniku jest koło pasowe 78mm czy 200mm? zrobiłem sobie taką piłe (ukośnice) i coś mi to nietnie ładnie, zastanawiam sie czy mam dobre obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na silniku założysz większe koło pasowe to na wałku będą większe obroty, napisz dokładnie jakie obroty ma silnik to ci oblicze jakie koła pasowe założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma obroty 2880 na osi z tarczą co tnie mam 78mm na zewnątrz i musze dokupić koło pasowe na oś od silnika żeby były obroty na tarczy około 4000 tyś tarcz max400mm teraz mam przełożenie 1:1 i coś niema ducha to cięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby tarcza miała 4 tys. obrotów to na silnik załóż koło o średnicy 108mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie przyjechała do mnie ciężarówka po zboże kolega wsypał mu 16 łyżek i mówi że powinno już być kierowca mówi że jest mało i jeszcze 3 ma dosypać wjeżdzamy na wage a tam ponad 29 ton kto za to odpowiada koleś mówi że to ja będe bulił jak go złapią czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIekoniecznie kierowca, bo z tego co wiem to z cukrowni nie chcą wypuszczać z wapnem powyżej 24 tony bo wtedy odpowiada wagowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde przeciez ja niemam pojęcia jakie są dopuszczaalne gabaryty na drogach ciekawi mnie czy mógłby to zwalić na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem kamień z jakimś napisem pomoże mi ktoś to przetłumaczyć?? jak tu można wrzucić fotke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to niekompletne, bo tłumaczy się trochę bez składu. Musi być chyba dość stare. Jakbyś położył obok siebie kilka takich tablic i wrzuć zdjęcia to mógłbym spróbować tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było gdzieś obok Ciebie starego niemieckiego cmentarza, to może wyglądać jak nagrobki niemieckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...