Skocz do zawartości
bimber

Dyskusje niekontrolowane

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam zapomnialem dodac,ze moja wczesniejsza odpowiedz dotyczy kolegi

miccao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Tax-Ator

 

Przyznam, że z zaciekawieniem i pewną dozą niepewności otwierałem ten temat i zawiodłem się. Nie ma nic do mnie - dlaczego? Czyżbym odpowiedział na zadane pytanie niestandardowo?

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niejeden z otaczajacych nas WIELKICH chrzescijan utopil by Cie w lyzce wody

Bardzo prawdopodobne ale to nie znaczy, że ja też mam taki być.

 

dla mężczyzny było by coś gorszego niż kara śmierci za gwałt. Ta kara to wykastrowanie

Można posunąć się jeszcze dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Tax-Ator

 

Czyżby prawo było w tej chwili zbyt surowe

 

Co chwile nowe wiesci o kolejnym pedofilu, mordercy, gwałcicielu. Jeżeli nie wprowadzać surowszych kar, bo to będzie generowało bardziej brutalne zachowania przestępców, to może złagodzić kary

 

Albo spróbować resocjalizować pedofilów - zatrudniając ich w przedszkolach

Gwałcicieli zatrudnić np. w domach studenckich na portierni

A morderców wyszkolić na chirurgów

 

Z całym szacunkiem, ale nie tędy droga

 

Jeżeli każdy przestępca tego typu mocno się zastanowi, zanim coś zrobi - to już jest krok do przodu. Na razie to wygląda w ten spodsób: złapią pedofila - pójdzie siedzieć, po odbyciu kary znowu sobie pomolestuje - i znowu go złapią i tak w kółko.

 

Kary powinny być surowe - z karą śmierci włącznie. To ostudzi wielu.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W średnoiwiecznej Europie, gdy żyło się krótko, ą śmierć towarzyszyła człowiekowi na każdym kroku, wyżej ceniło się własność prywatną od życia ludzkiego, za kradzież rzeczy traciło się życie, a za nieuzasadnione zabicie drugiego człowieka płaciło się niewielką grzywnę, w "cenie" były tylko kobiety w wieku produkcyjnym bo było ich mało, jak ktoś zabił taką to miał przechlapane. Na szczęście od tego czasu przeszliśmy długą drogę i kara śmierci nie jest żadnym rozwiązaniem bo stosując ją zniżamy się do poziomu mordercy, a na to jesteśmy zbyt "cywilizowani". Osobiście uważam, że lepsze były by wyrafinowane tortury w przypadku niektórych winowajców, co do zaostrzenia kar, przedewszystkim powinno się zmienić warunki w polskich więzieniach. Skazańcy siedzą sobie jak u Pana Boga za piecem : telewizor, kapcie, nic nie robią bo więzienia nie stać na pensję dla nich. zabrać im to wszystko i niech zasuwają za friko przy tłuczeniu kamienia w kamnieniołomie wtedy odczują resocjalizujący wpływ kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakiś naczelnik więzienia się zgodzi a Kaczyńscy nic przeciw nie będą mieli to zapraszam skazanych na moje areały! W buraki, do obórki...

 

Z całą pewnością będzie to resocjalizacja!!

 

a jak dadzą mi kałacha to zaoszczędzą na klawiszach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ich wpuscisz na ple to ci wszystkie buraki wykopia i wyniosa,a o oborze to nawet nie mysl bo ci wszystko powyzynaja w pien

 

Moje zdanie jest takie:Wiezniń powinien zgnic w więzieniu, a nie resocjalizowac się,żeby komuś przy tym krzywde zrobić.Nie ma zmiłuj!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dosyć, że nie ma resocjalizacji, to większość wychodzi z kilkoma bandyckimi zawodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, więzienie to szkoła przestępców, ale równierz szkoła dla przestępców, bo jeśli wśród skazanych w zakładzie karnym jest jakiś pedofil, czy bandyta który krzywdził dzieci i kobiety, to ma taki gościu przerąbane w ciupie, a najgorszą karą dla takiego jest to, jak reszta współwięźniów dowie sie, za co siedzi (chodzi o pedofilstwo), wtedy więzienny wymiar sprawiedliwości jest bezlitosny, wykończą takiego delikwenta psychicznie i fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za zmianą trasy, ale widocznie ktoś już dostał gruba kase za wytyczenie istniejącego planu i trudno jest sprawe odkręcić bez cięcia głów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żabom to nie można przeszkadzać, a ludzi potrącać na przejściu i owszem - takie te ekologi mają "myslenie".

Wg nich alternatywna trasa spowoduje "tylko" zlikwidowanie trzech stodół dla rolników i kilka miedz w 10 wioskach. Jest to okolica bardzo mleczna - i w każdej z tej wiosek jest po 10 gospodarstw mlecznych. Krowom można odgrodzić dojście do pastwiska?!?!?! I trawa musi być wzbogacana spalinami samochodowymi??? Dla tych gospodarstw jest to wyrok! To jest ekologia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tam juz nie wytrzymuja,a ekolodzy wyskakuja z zabami ,ze ze zniszcza cala doline-a gowno prawda,przetna doline i tyle,nic sie wielkiego nie stanie.Ale powaleni ekolodzy swoje-okupuja plac budowy,koczuja niczym menele na dworcu!! a niech tam zostana i skakaja razem z zabami!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rober Marcinć-360 mam takie same zdanie jak wy. Te kur** co roboty nigdy nie widziały bedą gadć czy dzewo mozna ściąć czy nie. Powini ich zamknąć na 48 i by spokuj był. W żadnym normalnym kraju zwierzeta nie są ważniehsze od ludzi. co nam po paru gatunkach jak ktoś stracił dziatka ktoś mame ktoś dziewczyne ile jeszcze osob musi zgonąć?! Na jakim my świecie żyjemy.

Ekolodzy to tylko wyłudzacze kasy nadaja się do pokoju bez klamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest,to są zwykłe mendy!!Jak usłyszą,że się coś dzieje, to zaraz sie zbiegają i okupują jak Hitler Europe.Nie wolno obwodnicy budować bo dużo gatunków rzadkich itp. moim zdaniem to on maja rzadki mozg.Jak wuje bedzie oral ugor na wiosne to tez sie pewnie zleca i zaczna protestowac,zeby nie orac, bo duzo cennych gatunkow.To był żart świetnie nawiązujący do tego co się aktualnie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielam zdanie moich poprzedników, uważam, że ingerencja w środowisko naturalne żab itp nie jest znowu taka straszna jak to "ekolodzy" twierdzą. Wydaje mi się, że ekologów to powinno się raczej zatrudnić na wysypiskach śmieci aby zgodnie ze swoimi poglądami walczyli o zdrowe środowisko segregując śmieci. Z drugiej jednak strony trzeba dbać o środowisko naturalne, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A) Przestępcoidalny temat:

 

1. Do Micca

 

„Po pierwsze prawo Hammurabiego już nie obowiązuje, po drugie jesteśmy krajem cywilizowanym (podobno) i wreszcie po trzecie krajem chrześcijańskim.

Taka jest rzeczywistość aczkolwiek osobiście opowiadam się za karą śmierci.”

 

Kodeks Hammurabiego oprócz „oko za oko ząb za ząb” miał też swoje smaczki, mało kto wie ale w ówczesnym babilonie już wówczas ludzi brała cholera z powodu masowego rozcieńczania szlachetnego trunku (piwa) wodą, w owym kodeksie znalazła się więc wzmianka iż za rozcieńczanie piwa wodą przewidziana jest kara śmierci przez utopienie ...

 

Wiem że przedmiotowy kodeks jest bardzo prosty i prymitywny i ma się nijak do współczesnego systemu społeczno-prawnego, jednak niech ktoś spróbuje w dużym mieście kupić w barze nie rozcieńczone wodą piwo „z kija” ... właściciele pubów i barów są bezkarni ... może przywrócić kodeks Ham... chociaż w tym paragrafie

 

2. Do dominujacy rolnik

 

„Moim zdaniem dla mężczyzny było by coś gorszego niż kara śmierci za gwałt. Ta kara to wykastrowanie to jest chyba najgorsze i oczywiście upublicznie nazwiska i zdjęć aby wszycy wiedzieli kto to był.”

 

Szanowny kolega zapomina że Polska jako kraj należący do UE jest zobligowana do przestrzegania praw człowieka i ustawodastwa UE, a przedmiotowe praktyki są rodem z krajów dyktatorsko-fanatyko-religijnych ... toteż nie jest realne (ani sensowne) ich wprowadzenie w kraju prezentującym wartości i system prawny nawskroś europejski

 

3. Do Bimber

 

„Przyznam, że z zaciekawieniem i pewną dozą niepewności otwierałem ten temat i zawiodłem się. Nie ma nic do mnie - dlaczego? Czyżbym odpowiedział na zadane pytanie niestandardowo?”

 

Ależ już się poprawiam

 

„Czyżby prawo było w tej chwili zbyt surowe ”

 

Nie, obecna wykładnia prawna poprostu niewłaściwie podchodzi do tego rodzaju przestępstw

 

”Co chwile nowe wiesci o kolejnym pedofilu, mordercy, gwałcicielu. Jeżeli nie wprowadzać surowszych kar, bo to będzie generowało bardziej brutalne zachowania przestępców, to może złagodzić kary ”

 

Tak jak mówiłem przedmiotowe typy przestępstw powinny być karane – a tego typu zachowania usuwane ze społeczeństwa

Obecny system karania tego typu przestępstw sprowadza się do odkłania problemy na kilka lat poprzez wsadzenie takiego delikfenta do „paki” a za każdy dzień jego kary płacimy +/- 50 zł dziennie ...

Zostrzenie kar spowoduje że będziemy poprostu dłużej płacić 50 zł/dziennie na jego utrzymanie ...

 

„Jeżeli każdy przestępca tego typu mocno się zastanowi, zanim coś zrobi - to już jest krok do przodu. Na razie to wygląda w ten spodsób: złapią pedofila - pójdzie siedzieć, po odbyciu kary znowu sobie pomolestuje - i znowu go złapią i tak w kółko.

 

Kary powinny być surowe - z karą śmierci włącznie. To ostudzi wielu.”

 

Problem w tym że przestępstwa tego typu są powodowane przez osoby które nie myślą w momencie ich popełniania racjonalnie toteż nie będzie dla nich miało znaczenia jak wielka kara będzie dla nich przewidziana jeśli ich ktoś złapie, ewentualnie zdrowy rozsądek przychodzi (zdaniem psychologów) do nich po wykonaniu przedmiotowego przestępstwa i w tym momencie mogą postępować racjonalnie czyli zatrzeć ślady (zabijając ofiary) jeśli będą wiedzieć że w przypadku kiedy tego nie zrobią czeka ich praktycznie taka sama kara jak za morderstwo, a ofiara napewno zgłosi się na Policję ...

 

dlatego

 

standardowe karanie tutaj raczej na nic się nie zda, zamykanie na długi okres w ośrodkach penitencjarnych jest natomiast niezwykle kosztowne (50 zł za dzień z kieszenie podatnika), kara śmierci, kastrowanie – niedopuszczalna z punktu widzenia współmierności kary do czynu(podstawa europejskiego prawa), standardów europejskich, przynależności Polski do UE

 

Jakie zatem mamy rozwiąznie ? Jak zwykle mam swoją wizję rozwiania problemu

 

Przed 2 wojną światową istniały ośrodki w których leczono bardzo skutecznie tego typu >problematyczne jednostki< używając w tym celu silnych środków farmakologicznych, presji psychologicznej i fizycznej ...

Generalnie w całej terapii chodziło o zniszczenie starej osobowości i zbudowanie nowej – przy użyciu wszelkich dostępnych środków ... całą terapia przypominała bardziej łamanie oporu agenta obcego wywiadu niż terapię psychologiczną

Oczywiści faszerowanie kogoś silnymi chemikaliami, oraz maltretowanie fizyczne i psychiczne jest niezgodne prawami człowieka ... dlatego po II wojnie światowej takie placów pozamykano ...

Jednak można by wprowadzić podobne terapie w nieco tylko złagodzonej formie (aby było wszystko OK., można każdemu skazanemu dać wybór – albo idzie do więzienia (tam takich nie lubią – a wcześnie dane osobowe takiego delikwenta były by ujawnione – prokurator może to zrobić już teraz) albo zgadza się na dobrowolne specjalne leczenie wraz z częściowym ubezwałsnowolnieniem, a po wyjściu z >ośrodka<, zamontować przedmiotowemu delikwentowi nadajnik elektroniczny ... i kontrolować go przez określny czas ... powiedzmy 5-10 lat ...

 

Pomysł mój ma co prawda liczne wady i nie jest doskonały a może nawet dobry – ale czy ktoś ma lepszy który możliwy do wprowadzenia w obecnej UE? Wszystkim zwolennikom kary śmierci i kastrowania przypominam – jesteśmy w Polsce która należy do UE a nie w Iraku / Iranie

 

B) Temat obwodnicy

 

Szanowni Panowie

 

robern, MarcinC-360, bimber

 

Prawdą jest że organizacje Ekologiczne typu >Greenpeace< działają w znacznej mierze dla zyskania kapitału politycznego oraz materialnego (jeśli investor wpłaci na konto fundacji odpowiednio dużo pieniędzy zieloni znikają – co gorsza wszystko jest leganie :/ a przedmiotowy sposób pozyskiwania funduszy stosowany jest przez wszyskich ‘zielonych dobroczyńców naszej planety’)

 

Jednak sprawa z zielonymi jest najmniej isotna w całej tej sprawie, szanowni przedmówcy zapomnieli chyba że przedmiotowy obszar znajduje się w obszarze NATURA 2000 jako szczególnie ważne i chronione siedlisko, Polska jako kraj podpisała zobowiązanie wobec całej UE odnośnie przedmiotowego obszaru.

Prawdą jest że plany puszczenia obwodnicy przez ten rejon istniały już wcześniej ... jednak w czasie kiedy ustalno obszar objęty programem NATURA 2000 oraz określano chronione siedlika nikomu z urzędników jak zwykle nie chciało się pomyśleć i wyłączyć przedmiotowy obszar (chociaż częściowo) ze zobowiazania i programu (wówczas dało by radę to bez problemu przepchnąć – teraz już nie) ...

 

Rozumiem szanownych przedmówców, a newet się z nimi w znacznym stopniu zgadzam - ale zdanie Polaków jest najmniej istotne – Polska podpisała zobowiązanie i musi się z niego wywiązać (pod rygorem wielo-milionowych kar) żadne referendum tego nie zmieni bo sprawa nie dotyczy tylko danego Województwa czy Polski ale całej UE ...

Niestety wsątpienie to UE to nie tylko profity ale również utrata znacznej części suwerenności – ale polacy zdecydowali w referendum że są na >TAK< i że się na to godzą – więc teraz do kogo można mieć pretensje ... ?

 

UE na pewno nie pójdzie w tej kwestii na ustępstwa, jeśli by poszła – to pozwoliłaby na niebezpieczny precedens – inne kraje mogłby by zacząć naruszać strefy objęte natuą 2000 (ekologia idzie w opozycji do zyku) a następnie rządać pójcia na ustępstwa powołując się na precedens >doliny<.

Dlatego UE będzie robić wszystko aby do tego niedopuścić ... jeśli zaczniemy dalej realizować projekt nałoży na nas olbrzymie kary w trybie specjalnym (kilka tygodni) – tak że innym krajom odechce się łamać unije zobowiązania ...

 

Toteż moim zdaniem projekt winnien być zminiony - aktualne obstawanie przy swoim przez nas Rząd jest nieodpowiedzialne, gdyż w tym sporze to UE rozdaje karty – a Polska się na taką grę zgodziła ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem szanownych przedmówców, a newet się z nimi w znacznym stopniu zgadzam - ale zdanie Polaków jest najmniej istotne – Polska podpisała zobowiązanie i musi się z niego wywiązać (pod rygorem wielo-milionowych kar) żadne referendum tego nie zmieni bo sprawa nie dotyczy tylko danego Województwa czy Polski ale całej UE ...

Niestety wsątpienie to UE to nie tylko profity ale również utrata znacznej części suwerenności – ale polacy zdecydowali w referendum że są na >TAK< i że się na to godzą – więc teraz do kogo można mieć pretensje ... ?

 

UE bardzo przestrzega wszystkich przepisów związanych z ekologią,powiedzieliśmy TAK,weszliśmy do unii,wszyscy mówili-"będziemy przestrzegać praw unijnych".Oczywiście,będziemy przestrzegać,tylko,że po jakimś czasie wszystko ludzie zapomnieli.Chociażby o ekologii zapomnieli zwykli ludzie.Gdzie podziały sie te dawne czyste lasy,do których chodziło się na grzyby z przyjemnością,a teraz zamiast grzyba to można znaleść worki śmieci a czasem lodówke(ja osobiście znalazłem połowe poloneza jakby złomów nie było).Gdzie się podziali ci ludzie,którzy powiedzieli TAK UE i prawom UE(w tym prawa związane z ekologią)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.nczas.com/?a=show_article&id=3580

 

Pozwolę sobie zmienić temat, co o tym myślicie? Nie wklejałem całego tekstu, tylko skrót, bo jest za długi.

 

Pozdrowienia

 

Jak dla mnie mnie to temat jest raczej nie na Polskie realia - tak samo jak psycholodzy dla kotów których jest przecież całe mnóstwo w Anglii na przykład ...

 

No cóż jak widać tego rodzaju szaleństwa jeszcze do nas nie dotarły, toteż pozwolę sobie nie komentować tego art'a i proszę o wyrozumiałość w tej kwestii za co z góry dziękuję

 

PS. długi to miał Papkin w 'Zemście' Fredry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...