Skocz do zawartości
bimber

Dyskusje niekontrolowane

Rekomendowane odpowiedzi

nasz też jest w porządku ,w godzinie się mieści z ogłoszeniami nie przegina o kasę nie dokucza to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
godzinie się mieści

Zwykła Msza 70-75 minut, pogrzeb to juz masakra 2,5- 3 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dla rzetelnego katolika takie istotne jest ile trwa msza, liczenie minut do końca to hipokryzja, w czasie mszy nie czas jeż ważny ale transsubstancjacja co wy prawdziwi katolicy wiedzieć powinnście wiedzieć już od kołyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszek masz te same kryteria co ja - w godzinie się mieści i o kasę nie woła -

nasz remontuje i prosi o kasę ale nie jest nachalny i listy nie puszcza

 

wcześniej zadałem pytanie co znaczy słowo parafianin a więc jest to człowiek

bez:

-wykształcenia

-ogłady

-prostak

-ham

po prostu gbur

 

ciekawe jak to się stało że powyższe słowo stało się określeniem członka parafii

 

A i mam nadzieję że rozpętałem małą wojenkę, a przynajmniej wzmożoną dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boss,a skąd tą definicję katolika wytrzasnąłeś ?

A co do czasu mszy(mam na myśli zwykłą niedzielę) to w godzinie wszystko się da zawrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że nie precyzyjnie się wypowiedziałem.

 

Poniżej nie podałem definicji katolika tylko inne mało znane znaczenie słowa parafianin, a zaczerpnalem te definicje ze sownika wzraow obcych.

 

przeprasyam ya byki mam problem z jeyzkiem w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeprasyam ya byki mam problem z jeyzkiem w kompie

Następnym razem zmień język klawiatury z polskiego(214) na polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leszek masz te same kryteria co ja - w godzinie się mieści i o kasę nie woła -

nasz remontuje i prosi o kasę ale nie jest nachalny i listy nie puszcza

 

wcześniej zadałem pytanie co znaczy słowo parafianin a więc jest to człowiek

bez:

-wykształcenia

-ogłady

-prostak

-ham

po prostu gbur

 

ciekawe jak to się stało że powyższe słowo stało się określeniem członka parafii

 

A i mam nadzieję że rozpętałem małą wojenkę, a przynajmniej wzmożoną dyskusję.

 

parafianin jest synonimem "(słowo zostało usunięte)a", a taki (słowo zostało usunięte) to cham, cham i jszcze raz cham i wszystko jasne definicja jest bardzo trafna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiscie napiszę coś niepopularnego..

Kiedyś chodziłem często do kościoła i mało dawałem, ale często krytykowałem.

Dzisiaj rzadko chodze do kosciła, dużo daję na wszystko...

Kosciły sa potrzebne, zakonyu też....

Tak po prostu...dla potrzebujących...

Kidyś miałem problem z dawaniem, dzisiaj nie mam żadnego, a pieniędzy mam znacznie więcej....to może tak dla zastanowienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, kościoły są potrzebne (niektórym ludziom), innym meczety, jeszcze innym świątynie, nie ulega wątpliwości że toleracja religijna i RÓWNOŚĆ w europie jest ważna i istotna nadto jest to wartość której powinniśmy i musimy (chcąc dalej być mentalnie w europie) się trzymać.

 

Dlatego moim zdaniem nie jest w porządku uprzywilejowana rola kościoła katolickiego w relacji Kościół-Państwo jeśli chodzi o sprawy podatkowe, oddawanie nieruchomości państwowych ‘za darmo’ lub symbliczną cene na rzecz kościoła, oraz praktycznie bezwarunkowy i pełny zwrot zawłaszczonego mienia gminom katolkim (podczas gdy np. gminom żydowskim oddano bardzo bardzo niewiele synagog), nadto są jeszcze katolickie symbole religijne w szkołach i w niektórych urzędach a także nauczanie w szkołach państwowej tylko jednej religii ... co wszystko daje obraz mocno zkleryzowanej i nietolerancyjnej religijnie Polski ...

W zasadzie to dyskryminacja na taką skalę nie ma miejsca w rządnym kraju starej Europy – a i w młodych demokracjach jest raczej rzadkością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ten zaś te swoje elaboraty ... koleś w Polsce jes p[onad 95% katolików i ja do nich również należe oraz jak podejżewam ok 99% forumowiczów ppr i chyba to normalne że jak sie jedzie gdzieś to widać znak Krzyża i wogóle!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde ten zaś te swoje elaboraty ... koleś w Polsce jes p[onad 95% katolików i ja do nich również należe oraz jak podejżewam ok 99% forumowiczów ppr i chyba to normalne że jak sie jedzie gdzieś to widać znak Krzyża i wogóle!!

 

slepa wiara w statystyki. oficjalnie owszem ale wystarczy przeprowadzic krotkie proste symboliczne badania ankietowe na minimalnej probie reprezentatywne jaby sie przekonac ze oficjalne statystyki klamia. te 95% to papierkowa liczba wynikajaca z ilsoci ludzi w Polsce posiadajacych akt chrztu, ktoremu prawie kazdy w naszym kraju poddawany jest w wieku charakteryzujacym sie niedostateczna raczej dojrzaloscia co do decyzji o tym jaka wiare chce sie przyjac. z tych 95% chrzczonych noworodkow robi sie nagle 30% pelnoletnich ludzi dojrzalych na tyle aby moc utozsamiac sie z konkretnym wyznaniem.

ale cala dyskusja powinna raczej rozpoczac sie od zdefiniowania pojecia "katolik" bo niestety wielu w naszym kraju sie za takowych uwaza ale koscielnej mszy nie uswiadczyli od czasow biezmowania albo przyjecia sakramentu pierwszej komunii swietej. wiec sorry... polska katolickim krajem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde ten zaś te swoje elaboraty ... koleś w Polsce jes p[onad 95% katolików i ja do nich również należe oraz jak podejżewam ok 99% forumowiczów ppr i chyba to normalne że jak sie jedzie gdzieś to widać znak Krzyża i wogóle!!

 

Szanowny Mody rolniku

 

Pominę w swojej odpowiedzi kwestię katolicyzmu w wykonaniu 95 % rzekomych katolików ....

Powiem tylko że Chystus określi jasno jak winnien być stosunek do pieniedzy i rzeczy materialnych oraz bliźnich ...

 

Ale wróce może do meritum sprawy

 

To że jakaś grupa społeczna, etniczna czy religijna jest w większości nie powinno mieć żadnego znaczenia w państwie wolnym wyznaniowo,

 

A Państwo powinno traktować wszystkie religie równo, a przynajmniej do tego dążyć – jeśli chcemy aby nasz piękny kraj nie był uznawany za nietolerancyjny ...

 

Dlatego:

 

Krzyże w prywatnych domach i organizacjach – TAK (tak samo zresztą jak półkiężyce, gwiazdy Dawida, posążki buddy i święte kamienie

Natomiast w urzędach i szkołach (które reprezentują stricte państwo) – NIE

Bo wyzananie urzędnika i nauczyciela jest jego sprawą którą winnin realizować po godzinach swojej pracy – w godzinach pracy natomiast jest urzędnikiem czy nauczycielem który winnien się kierować prawem, wytycznymi, interpretacjami, procedurami, programy nauczania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmieńmy temat.

Co sądzicie o tym, że A. Lepper cały czas nie zchodzi z ekranu telewizora. Coraz jest jakaś związana z nuim afera. Jemu chyba bardzo zależy aby byc popularnym za wszelką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ostatnio trochę zbladł, może brakuje kasy na solarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ostatnio trochę zbladł, może brakuje kasy na solarium?

 

Proponuję zrealizować weksle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie ma większego chama, jak wyjdzie z dziada na pana"

to tyle na temat polityków samoobrony, (z wyjątkiem samorządowców bo do tych niskiego szczebla nic nie mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko liczba głosujących na Samoobronę leci na łeb z12% w wyborach do sejmu,zostało 6% w wyborach samorządowych.Jeszcze kilka popisów głupoty i pozostaną 3%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne - jeśli Samabrona straciła głowę dla ... to nie dziwne, że poparcie leci razem z jej łbami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę niezapominać że w samoobrnonie są jeszcze osoby całkowicie oddane partii - np Pani Krawczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tak hehn tylko że ta głupia ci.. po 4 latach sie kapła że się swojej partii oddawała i że coś w tym było nietentego....,, to jes chore poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Lepper mnie zaszokował, u Wojewódzkiego przyznał,iż ma buty za 1200zł i jeszcze mówił, że to tanio.A wy po ile kupujecie buty!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepper jest skromny facet, dlatego ma buciki tylko za 1.200zł.

 

Koleżanka Aneta była oddana partii z przodu i z tyłu, do czasu aż jej nie wysiudali z układu... w każdej partii tak jest... od tego partie są i na tym polega życie partyjne... jak dobrze dajesz - to masz stanowiska...

Co w tym dziwnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...