Skocz do zawartości
bimber

Dyskusje niekontrolowane

Rekomendowane odpowiedzi

Cikawe za ile kupił buty Pan Oleksy

 

dziwi mnie w tej całej aferze jeden szczegół - mianowicie dlaczego Kwaśniewski nazwał tego Pan Zdrajcą (czyli ujawinił jakieś tajemnice) a nie kłamcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to była prawda a mały krętacz chyba był lekko zdenerwowany i mu się wymsknęło. Ciekawe czy będą ujawnione następne taśmy, podobno są jeszcze ciekawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powiedział Oleksy o Kwaśniewskim i całym SLD to prawda, to jest jedna klika która nie kierowała się dobrem państwa i ich obywateli tylko własnym! Przypomnijmy sobie jak przed kilkoma laty pan prezydent Kwaśniewski na żądanie lobby paliwowego zawetował korzystną dla rolników ustawę o biopaliwach! Kogo dobrem wtedy się kierował?????...................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dobrem TYCH -którym uległa Gilowska nakładając akcyzę na biokomponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polskim parlamencie na stałej przepustce jest około 1000 lubbystów, każdy lobbysta ma 4 asystentów i ci lobbiści mają na celu tylko i wyłącznie dotrzeć do grupy (aktualnie) trzymającej władze i nakłonić do czynienia usług (oczywiście nie jawnie i dobrze płatnie) usług czyli odpowiednich zapisów w ustawach.

 

do powyższego należy doliczyć to, że nasi posłowie to zwykli idioci i jak już coś sami z siebie wymyślą to tylko usiąść i płakać , niestety biorą się za wszystko na czym się NIE ZNAJĄ!!!,

 

Zastanuwcie się Panowie kto rządzi w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju wszędzie "uciakają" pieniądze. Tracimy gruba forsę na niedotrzymaniu terminów umówionych wczesniej z komisją U.E. odnosnie np.: remontów, to samo juz niedługo czeka nasz kraj w ramach kar za niespełnienie wymagan U.E w temacie ochrony srodowiska. Pierwsze terminy miną juz z końcem tego roku. Giną również duze kwoty w kieszeniach politykow, niestety nasz kraj korupcją stoi...Do tego dochodzą pieniądze przeznaczane na inne cele niz to było w załozeniech, mam na mysli choćby kwoty "zabierane" na remonty instytucji typu Z.U.S. i podobnych ( marmury itp), mnostwo kasy idzię na "trzynastki", odprawy, nagrody i inne gratyfikcje ( często niezasłuzone) w sektorze budżetówki.

 

Niestety, My prości, szarzy ludzie musimy na to patrzec z dołu, a mysle,ze nawet nie warto... Zajmijmy sie tym co lubimy najbardziej, uprawiajmy naszą ziemię, hodujmy nasze zwierzęta, róbmy swoje i żyjmy w "naszym" świecie...Bo czyż jest sens zajmowac sie polityką? Czy mamy na to jakikolwiek wplyw? Czy naszymi głosami na wyborach cos zmienimy? Przecież wszyscy politycy chcą tego samego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy pozwolą że rzucę kolejne tematy, pośrednio ze sobą związane:

 

1.o waszym zdaniem jaki powienien być stosunek Państwa do związków homoseksualnych tz. Czy dopuszczalne winno być wspólne opodatkowanie, adopcja, całowita równość wobec małżeństw hetero, wychowywanie dzieci ??

 

2.o Czy rozwiązanie z Belgii rodem (ustawowa 1 / 2 miejsce w parlamencie dla kobiet) winno być zastosowane i u nas

 

P.S. Szanowna córo szanownego rolnika – niech się Pani tak nie przejmuje – ostatecznie to rolnictwo nie jest aż tak bardzo obciążone podatkami – są sektory dużo, dużo bardziej karcone przez ZUS i urząd Skarbowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiazki homo w Polsce nie

 

A kobiety niech robią co chca, przetocze tylko znane słowa "mężczyzni my rzadzić krajem, a nami kobiety" zapomniałem kogo to były słowa. Ale taka jest prawda i zostanmy przy niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie odnośnie pierwszego tematu: normalnie głowa mała,że by geje adoptowały dzieci!!!!!!!!To byłby kur... skandal!!Co by z tych dzieci adoptowanych było?!Społeczeństwo Polskie zamieniłoby się w bande zaje... pedałów,wtedy to w ogóle degeneracja i gówno nie kraj!Zeby nikomu z polityków do zakutego łba nigdy nie przyszedł podobny pomysł i żaden inny-broń Boże!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

homoseksualiści często są zbyt nachalni w okazywaniu swoich skłonności i dlatego tak bardzo w oczach naszego społeczeństwa zasługują na potępienie i odrzucenie, uważają się wręcz za ludzi wyjątkowych co mnie osobiście odrzuca, owszem jestem zdania że mają prawo do związków partnerskich ale jak chca mieć dzieci niech zrobią je drogą tradycyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do związków homosexualnych... Jestem tolerancyjny ale jak bym wpadł z kałachem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech oni sobie tam żyją, ale jeszcze adopcja dzieci?? To już przesada. Wyobraźcie sobie taką sytuację 2 gejów całuję się na ulicy. Okazują swoje ''uczucia''. Jakiś człowiek rozbiera się na środku ulicy. Też okazuje swoje uczucia. Kogo bardziej by wyśmiano??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Abuk14

 

Jakiś człowiek rozbiera się na środku ulicy. Też okazuje swoje uczucia.

 

Jeśli przedmiotowym człowiekiem miłabybyć kobieta - nie mam nic przeciwko

 

A tak serio, to wywołuje we mnie niepokój inforamcja iż w np. w Anglii jest projekt ustwy (pewnie przejdzie bo w izbie lordów są same ... - ech szkoda gadać) który dopuszcza finansowanie organizacji pozarządowych (pomagających w adopcji, rodzinom itp) tylko tym organizacją które równo traktują zwykłe związki i homo - w tym momencie wszystkie religijne organizacji świadczące pomoc są pozbawione tego wsparcia,

Za homofobiczne i dyskryminujące określenie uznane zostało w tym kraju również słowo "Tata" i "Mama", dzieci winny mówić "opiekun"

Jak dla mnie wygląda to na ostrą heterofobię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Szanowna córo szanownego rolnika – niech się Pani tak nie przejmuje – ostatecznie to rolnictwo nie jest aż tak bardzo obciążone podatkami – są sektory dużo, dużo bardziej karcone przez ZUS i urząd Skarbowy

 

 

Ja się nie przejmuję staram sie o polityce za duzo nie myslec! Bo po co się denerwowac? Wiem jakie podatki płacą rolnicy. Chyba nie do końca zrozmiales o co mi chodzilo, miałam na myśli marnowanie środków finansowych, które czasem bezpośredni pogłębiają tzw. dziurę budżetową.

 

 

A teraz moje zdanie odnośnie zadanych wcześniej pytań:

1.Ja nie popieram zalegalizowania małżeństw homoseksualnych, również adopcji dzieci przez ludzi z takich związków.

2.Oczywiście, że najlepiej by bylo, gdyby w parlamencie zasiadala mniej więcej polowa kobiet. To daje inne spojrzenie, możliwosc większego zwrócenia uwagi na potrzeby i dyskryminację kobiet Polsce. Mam na myśli równouprawnienie kobiet i mężczyzn jeśli chodzi o n.p. wynagrodzenia na podobnych stanowiskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim najliepiej by było gdyby w demokracji tylko wyborcy decydowali o tym jaki % osób w zasiadających w parlamencie będzie kobietam, mężczyznami, rolnikami, spwaczami, pływakaimi głębinowymi, intelektualistami.

Skoro >50% wyborców to kobiety - i nawet one w większości swoje głosy oddają mężczyzną - stąd wniosek że chcą być przez nich preprezentowane a nie przez kobiety ...

Ostatecznie to człowiek z wykształceniem technicznym nie musi mieć techników w rządzie aby jego interesy były należycie zachowane, prawda

 

W firmie prywatnej natomist jedyną osobą namaszczoną do określania płacy swoim pracownikom jest pracodawca (i powinno tak pozostać!) - według tylko i wyłącznie swojego uznania tj. przydatności danego pracownika.

 

Administracja rządowa i samorządowa to już zupełnie inna para kaloszy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć staram sie nie zajmować polityką, to osobiście myślę, ze dotrwa. Pewnie sytuacja sie powtórzy i będzie jak z poprzednim rządem, mnóstwo szumu o nic (lub czasopisma), może jakaś afera, którą się szybko zapomni itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Abuk14

 

Jakiś człowiek rozbiera się na środku ulicy. Też okazuje swoje uczucia.

 

Jeśli przedmiotowym człowiekiem miłabybyć kobieta - nie mam nic przeciwko

 

A tak serio, to wywołuje we mnie niepokój inforamcja iż w np. w Anglii jest projekt ustwy (pewnie przejdzie bo w izbie lordów są same ... - ech szkoda gadać) który dopuszcza finansowanie organizacji pozarządowych (pomagających w adopcji, rodzinom itp) tylko tym organizacją które równo traktują zwykłe związki i homo - w tym momencie wszystkie religijne organizacji świadczące pomoc są pozbawione tego wsparcia,

Za homofobiczne i dyskryminujące określenie uznane zostało w tym kraju również słowo "Tata" i "Mama", dzieci winny mówić "opiekun"

Jak dla mnie wygląda to na ostrą heterofobię ...

W Polsce by to nie przeszło. Mamy dużo przeciwników tych wszystkich homo- itp ( i dobrze ). Dziwne, że kiedyś ich tak dużo nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o "problemie" który wywołał eurodeputowany Gieremek

 

czy krajowa komisja wyborcza może wygasić mandat eurodeputowanego

czy Pan Gieremek zrobił dobrze niepodpisując (po raz czwarty chyba) oświadczenia , czy może winna jest bzdurna ustawa lustracyjna ... i jak obstawiacie wyrok Trybunału Konstytucyjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, w Polsce robi się z igły widły.

Zgadzam się, że lustracja powinna być przeprowadzona, ale bez przesady! To co teraz się wyczynia napawa mnie obżydzeniem

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo osoby urodzone po 1989roku będą musiały podpisywać oświdczenia, że nie wspólpracowały z SB

Bardzo ciekawe jest również rozliczanie się z gen.Jaruzelskim, w którego obronie stanął nawet prezydent Wałęsa. Coś mi się wydaje, że tu nie chodzi o to aby Jaruzelskiego "skazać", lecz aby go możliwie długo "skazywać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUSTRACJA- dobry temat. Dla mnie czas na lustracje to lata1990-1995 kiedy archiwa nie były jeszcze zwertowane przez ludzi pokroju A Michnika i innych z Gazety Wybiurczej tudzież Agory. Sprawiedliwość społeczna powinna jakaś być a w 3 RP, to kat,oprawca i jego ofiara mieli takie same prawa.Co tu mówić oprawcy mieli większe prawa np. do wysokich emerytur.Ten który nigdy nie był w PZPR nie splamił się współpracą z SB był nikim.Liczyła się tylko gruba kreska T.Mazowieckiego układy,afery.Wysokie stanowiska obejmowali ludzie z byłej nomenklatury,zdobywali nieuczciwie duże majątki,rozkradali majątek narodowy na który pracowały pokolenia polaków.Bardzo negatywnie oceniam 3 RP mógłbym pisać dużo lecz nikt nie wróci tych 15 lat rządów zdrady narodowej,w której prym wiedli 1prezydent 3 RP L.Wałęsa oraz autor reformy gospodarczej L.Balcerowicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie lustracji jest jeszcze jeden problem: czy jednakowo można oceniać działania donosiciela (który w kapowaniu szukał okazji do obłowienia się) i osoby, która podpisał "lojalkę" tylko dlatego, że ktoś zagroził jej np. śmiercią dziecka? Niestety w Polsce wciąż sądzi się ofiary a nie napastników.

@ROKITA - zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Rozliczać ze współpracy z SB trzeba było "na świeżo". Tak zrobili np. Czesi i teraz już nie mają tego problemu, a za nami to się ciągle wlecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...