Skocz do zawartości
bimber

Dyskusje niekontrolowane

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem jedno: odnośnie polityki i sytuacji jaka jest w naszym kraju szkoda gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sprawie lustracji - to co się teraz dzieje to jest tragedia na wiecie nigdy nie było sprawiedliwosci i nigdy najprawdopodobniej nie będzie więc moim zdaniem powinno przestać zajmować sie tak przeszłociš - lustracjš, pomnikami, nazwami ulic itp. a zajšć się sprawami które mogš mieć wpływ na obecnš sytuacje. Jaka jest wina milicjanta że bił pałš? sprzeciwił by się to sam by dostał. Jaka jest wina sędziego skazujšcego niewinnego skoro dostał takie odgórne polecenie. Jakie to ma znaczenie czyjego imienia jest ulica skoro dalej sš w niej te same dziury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem powinno przestać zajmować sie tak przeszłociš - lustracjš, pomnikami, nazwami ulic itp. a zajšć się sprawami które mogš mieć wpływ na obecnš sytuacje.

 

Im właśnie o to chodzi,żeby się nie zajmować obecną sytuacja tylko starymi sprawami które są bez znaczenia dle obecnej sytuacji.To są skur... a nie władza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że rzucę kolejne tematy:

 

- Trybunał Konsytucyjny – istytucja potrzebna, niepotrzebna ... i czy akutualna jej forma (brak zwirzchności) jest poprawna czy może wadliwa

 

- podatek liniowy – tak czy nie ?

 

- strajki lekarzy – Minister mówi że nie ma kasy – a Wy, czy widziecie wyjście z tej sytuacji ?

 

- co sądzicie o instytucji „zasiedzenia” nieruchomości (20 lat w dobrej, 30 w złej wierze), czy waszym zdaniem przedmitowe prawo jest dobre, złe czy może wymaga zmiany ?

 

Jak zwykle swoje zdanie wyraże na końcu J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Trybunał konstytucyjny, może i potrzebny ale mało sie o nim słyszy

- Podatek liniowy raczej na tak, może co gospodarką ruszy, a no i niech jakieś ulgi dla sektora rolniczego zapodadzą

- strajk lekarzy: hmmm jak im nie pasuje to do widzenia, ja pojde leczyc na 2 tys miesiecznie, chodz nie takie wykształcenie , Moja sąsiadka jest pielęgniarka i jak idzie do roboty to mówi że wkońcu sobie wypocznie i sie wyśpi.... no comment

 

Jaka przewidujecie pogode na ten rok ? podobno ma być gorąco i obfite opady + niespodziewane burze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dziwne chciałbym coś napisać ale jak pomyśle co się dzieje w polityce to mi ręce opadają z klawiatury cały dzień pracuje w ciągniku i co godzine w radiu słysze o kolejnych przekrentach, a w RMF-ce to nawet co pół godz bo raz na godz to by nie byli na bierząco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trybunał Konstytucyjny- instytucja polityczna broniąca III RP oraz jej aferzystów.Gdyby sprawa dotyczyła szarych obywatel to wyrok tego trybunału byłby niekorzystny.Do likwidacji te bandę darmozjadów.

Podatek liniowy- dobry dla bogatych którzy będą mieć jeszcze więcej. Zły dla biednych którym nic nie przybędzie,oraz dla rolników gdyż żywność zdrożeje w sklepach a w skupie pozostanie na tym poziomie co teraz. Zdecydowanie przeciw.

Strajk lekarzy-widzieliście biednego lekarza, bo ja nie.NIE POPIERAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strajk lekarzy - zdecydowanie NIE POPIERAM!!! Osobiście uważam, ze w Polsce służba zdrowia powinna być w przeważającej części prywatna, bo korzystanie z publicznej jest tak naprawdę mało opłacalne. Kiedy mnie cos "zaboli" to wolę pójść do prywatnego centrum zapłacić z 50zł i być szybko i kulturalnie obsłużonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś takiego Mikke wymyslił, żeby nie płacic na służbe zdrowia nic, tylko żeby to sprywatyzować, wyjscie jak dla mnie idealne, nie jestem chory ie płace, coś mi dolega, to ide 50 zeta w zeby i do specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
być szybko i kulturalnie obsłużonym

 

Otóż to.Byc szybko i kulturalnie obsłużonym przez państwową służbę zdrowia to rzadkość.Ja jak ostatnio zachorowałem to lekarz skur... dał słabszy antybiotyk,żeby póżniej dać dobry i droższy=wydałem 2 razy tyle kasy Zeby się dobrze wyleczyc to tylko do specjalisty-prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś robiłem sobie testy na alergię. W pańswowym szpitalu musiałbym 3 razy jechać do Lublina (raz, żeby zrobić badania, drugi raz, żeby oDebra1ć wyniki i 3 raz nie pamiętam po co). Ode mnie do Lublina jest 40Km. Najtaniej jest przy użyciu komunikacji publicznej. Bilet w jedną stronę kosztuje 6zł. Zatem w obie strony trzeba zapłacić 12zł. Za dojazd na te badania musiałbym zapłacić 3x12zł=36zł. Do tego dochodziczas, który musze na to przeznaczyć. Uznałem, ze bardziej opłaci mi się póść do luxmedu i zrobić te te testy prywatni. Zapłaciłem wówczas 50 albo 60 zł i miałem wszytko załątwione jednego dznia. a dokładnie to w ciągu 3 godzin (z dojazdem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polityka - beznadziejny temat. Lepiej popisać o czymś przyjemniejszym np: piękna dziś była pogoda - w sam raz na śmiganie motorkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......nie ma to jak kłutnia z Ojcem z samego ranca!!!!!! i juz caly dzien wolny....tyle trzeba bylo z łaki na nozkach wracac.... Niektorzy maja naprawde chore"umysly" oczywiscie nie obrazajac nikogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pogladów to jest swietna rzecz, czasem nią moze być kłotnia ale zawsze wiadomo kto jaki poglad uznaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z fatim sie sprzeczam co rusz ale jakos razem sie robi..

co do liniowego to owszem całkowicie za .. bo jest sprawiedliwy..a co wy myslicie jakbym miał 10 dużych baniek rocznie to stacby mnie było aby progresywny obejsc...i placic mniej bo tak to właśnie działa...liniowy jest tanszy w obsłudze zrozumiały prosty i SPRAWIEDLIWY pomyślcie jesli zapierdzielacie jak woły zarabiacie kase i płacicie wiekszy procent niz ten co idzie do pracki na 8 h i płaci mniejszy procent bo akurat miesci sie w niższym progu ..chyba zrozumiałe ze jesli

zarabiam 100tys zł to np 20% mojego podatku bedzie wieksze niż 20%np z zarobków 10tys zł zadeklarowanych przez jakiegos lekażyne który niewystawia faktur.... powiem tak: miałem zgniecionego palucha w kombajnie(Ania) i ide do przychodni a tam czekam odpowiednio.........lekarz spóźnia sie godzine prawie!!!!!!

nerwy mi pusciły i przyszedłem drugiego dnia o 12 a tego H!!! ******* juz niebyło (pracuje do 14....) bo ****przyjmował juz u SIEBIE!!! brałpanstwowa pensje i dorabiał u Siebie a nieszczesnicy którzy nie dostali "boskich numerków"

mogli zostac osłużeni u Pana doktora prywatnie...wiec poszedłem prywatnie (do innego) czekałem godzine przyjął obsłużyl jak żeźnik i skasował 70zł za 10 min jezu byłem tam 10 min słownie siedem dych...inna bajka była na pogotowiu ale to... kiedy indziej słowem dajcie im kase a i tak nic sie nie zmieni zatrudnic gosci z ukrainy czy jakiej matuszki rusiji to odrazu spuszczą z tonu zreszta i tak co lepsze wyjechało a leniwe chce miec zagranice tutaj...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie żniwa kosiliśmy żyto i coś mi wleciało do oka jak się potem okazało kawałek ości. Męczyłem się ze dwa dni ale nie chciało wyleźć samo, pojechałem do okulisty a tam jak zwykle łaska z przyjęciem. Bo lekarz już nie przyjmuje, bo się limit skończył i takie tam, mówię do babki w rejestracji że to jakby wypadek i już dłużej nie wytrzymam, nic nie dało prywatnie musiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowieśc z innej beczki. Byłem w tamtym tygodniu z kumplem w Gdyni po fure (Mazda 6 S 2005r.). Zajezdżamy do portu dajemy papiury a tu celnik na to: No wiecie, trzeba czekać na odbiór auta 2 tygodnie, a moga być problemy z prawidłową imterpretacją, no chyba że sie dogadamy... no to kumpel na to, to ile dogadanie kosztuje ? A jak za takie auto to 1000 zeta. No to h** po co czekac lepiej zapłacić. Wiec następnego dnia celnik przychodzi wręcza papiery i mówi że wszystko ok tylko że jest wtorek a oni kontenery wydają w piątek wiec nic z tego, no chyba że pojdziecie i sie jakoś dogadacie. Dogadanie to kolejny koszt 500 zeta. Nic tylko żyć w tym kraju i płacic za byle co. Koszt dosyć spory ale i tak zarobek na furze ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do Pana Rokita

 

„Trybunał Konstytucyjny- instytucja polityczna broniąca III RP oraz jej aferzystów.Gdyby sprawa dotyczyła szarych obywatel to wyrok tego trybunału byłby niekorzystny.Do likwidacji te bandę darmozjadów.”

 

No cóż prawda jest taka że w każdym demokratycznym kraju istnieje coś takiego jak Trybunał Konstytucyjny (np. w USA najbardziej liberalnym kraju Sedziowie Trybunału wybierani są na swoje kadencje dożywotnio).

I zawsze Pierwsze co robi każdy dyktator chcąc zeniszczyć demokracje to rozwiązuje Trybunał (Patrz Białoruś i pierwsze diałania Łukaszenki).

Być może darmozjady, trudno tak naprawdę to ocenić ale trzeba przyznać że Trybunał stoi na straży zdrowego rozsądku – tak samo jak za rządów SLD jak i teraz (z większymi lub miejszymi odchyłami ale jednak), jeśli nadto instytucja ta jest niejako gwarantem i utrwalaczem demokracji i rozwiązywananie Trybunału nazwałbym decyzją nieodpowiedzialną (zawłaszcza że umocowanie prawne Trybunału znajduję się w konstytucji – prawie najwyższym – aby rozwiązać trybunał PiS musiałby zmienić konstytucje a na to potrzeba 2/3 głosów – na co nie stać na szczęście PiS).

Proszę zwrócić uwagę że Trybunał nie rozwiazuje problemów (czy też ich nie robi :/ ) poszczególnych obywateli tylko bada zgodność prawa z Konstytucją ... więc dywagacja jaki byłby wyrok dla szarego obywatel jest bez sensu

Na zakończenie dodam tylko że PiS którym przewodzą profesorowie prawa jest rzadem który produkuje masowo buble prawne (chyba najwięcej ze wszystkich rzadów III RP)– skoro tak beznadziejnie czytają i interpretują prawo profesorowie prawa to czego do ciężkiej cholery wymaga się od zwykłych obywaleli ...

Nasuwa się też drugie pytanie czy są to pradziwi profesorowie czy może tylko „profesorowie za zasługi” ... odpowiedź niech może lepiej każdy zachowa dla siebie ...

 

„Podatek liniowy- dobry dla bogatych którzy będą mieć jeszcze więcej. Zły dla biednych którym nic nie przybędzie,oraz dla rolników gdyż żywność zdrożeje w sklepach a w skupie pozostanie na tym poziomie co teraz. Zdecydowanie przeciw.”

 

Można powiedzieć że system podatkowy którzy każe ludzi za kreatywność, zdolność podejmowania ryzyka i tworzenie miejsc pracy jest tworem chorym ... podatek liniowy znormalizował by tą sytuację ... nadto makroanalizy wykazują że w każdym kraju w którym wprowadzono podatek liniowy gospodarka ruszyła do przodu ...

Swoją drogą nie rozumiem w jaki sposób ma mieć to wpływ na zdrożenie żywności (w żadnym kraju w którym wprowadzono podatek liniowy czegoś takiego nieodnotowano) ?

 

2. Strajk lekarzy:

 

Sprawa ciężka - dlatego ograniczę się jedynie do aspektu społeczno-logicznego strajku lekarzy, nie wypowadając się na temat czy ten strajk jest słuszny czy nie, oraz czy lekarze zarabiają dużo czy mało:

 

Fakty:

-w każdym kraju rozwiniętym lekarz zarabia średnio 2-4 średnie krajowe (No cóż mówiny w tym momencie o zarobkach względem średniej krajowej => lekarz w Niemczech = 3 średnie krajowe; w Rosji minimum 8 średnich krajowych, w Czechach = 2 średnie krajowe; polska 1/2 - 1 średniej krajowej (proszę zauważyć że lekarz w polsce który otwiera własną prywaną praktykę ma również kilka średnich krajowych). Takie odniesienie jest raczej wymierne.)

Ninna sprawa że do tej pory faktycznie niby było 1000 zł z budżetu a resztę lekarz brał sobie w postaci łapówek, od firm farmaceutycznych za „polecanie leków”, tudzież za wykorzystywanie państwowego sprzętu do prywatnych praktyk, poprzedni rząd patrzył na to przez palce gdyż wiedział że nie stać ich było na normalne płacenie lekarzom = w efekcie z dodatkami wychodziło grubo ponad 2 średnie krajowe ... można powiedzieć iż było to swego rodzaju układ nieformalny ...

Przyszedł PiS i zarządał od lekarzy utrzymywania się tylko z pensji dając jedynie 30% podwyżki czyli 1300 (grubo poniżej średniej krajowej)... po głośnej sprawie kilku lekarzy w wykonaniu CBA oraz dodatkowej nagonki w postaci bzdurnego oskarżenia o zabijanie pajcentów (swoją drogą to oskrżenie to mega bzdura, jeśli to byłaby prawda to ten lekarz dziwny jakiś bo nie miał z tych zabójstw ani grosza – tylko szpital miał 2000 za każdą transplantację ... czyli lekarz - zabójca - altruista, choć fakt faktem łapówki pewnie brał jak większość lekarzy zgodnie z układem nieformlanym)

środowisko lekarskie wkurzyło się i zarządło za normalną pracę normalnej płacy ... wątpię że popuszczą

 

-potencjalne miejsca gdzie możaby uzupełnić niedobór lekarzy (Rosja i inne kraje wschodnie) nie są możliwe do osiągnięcia gdyż w Rosji ustawowo minimalna pensja lekarza to w przeliczeniu 1000$ (jest na to ustawa ... w Rosji lekarz po studiach zarabia netto 1000$ czyli 2800 PLN czyli ponad 2 razy więcej niż u nas!)

 

-Uprawnienia lekarskie naszych lekarzy są ważne w całej UE, a lekarzy rodzimych zaczyna brakować w krajach rozwiniętych gdyż lekarze z tych krajów z kolei uciekają do USA (jedyna bariera - znajomość jezyka angielskiego w krajach rozwiniętych jest normalną normalnością) gdzie pensje są o 30-50 % wyższe a podatki dużo niższe

 

=> lekarze są w bardzo mocnej pozycji do negocjacji i raczej nie popuszczą gdyż nie można ich zastąpić nikim w najbliższym sąsiedztwie (mamy najniższe pensje lekarzy w całej Europie!) Łącznie z Ukrainą, Rosją i innymi dużo biedniejszymi krajami), nadto w Europie lekarze są towarem deficytowym i nie można i powstrzymać przed emigracją ...

 

3. Co do celników – należy wzmożyć kontrole skarbową tej grupy społecznej oraz wzmocnić komórkę kontroli wewnętrzenej (zresztą UE na nas to wcześniej czy póżniej wymusi w końcu bronimy granicy zewnętrzej UE – Unia nie popuści w tej sprawie na pewno), najlepiej byłoby to zrobić bez bata nad głową (sankcji finanowych) ... ale to Polska właśnie - politycy wolą nic nie robić zapłacić kary z naszych podatków a póżniej robić na wariata byle co byle jak przy użyciu obsadzonych plecaków politycznych ehhh ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie Tax-Ator

 

1.

„Być może darmozjady, trudno tak naprawdę to ocenić ale trzeba przyznać że Trybunał stoi na straży zdrowego rozsądku tak samo jak za rządów SLD jak i teraz (z większymi lub miejszymi odchyłami ale jednak), jeśli nadto instytucja ta jest niejako gwarantem i utrwalaczem „

 

Z całym szacunkiem ale w tej wypowiedzi widze same sprzeczności. Jeżeli darmozjady, to jak mogą stać na straży zdrowego rozsądku?

 

„Nasuwa się też drugie pytanie czy są to pradziwi profesorowie czy może tylko ;profesorowie za zasługi; ... odpowiedź niech może lepiej każdy zachowa dla siebie ... „

 

 

A to już całkowicie sprzeczne jest z zdrowym rozsądkiem.

 

Jeżeli jest twór, który składa się z darmozjadów i "profesorów za zasługi" to czy jest sens, aby coś takiego istniało?????

Sam Pan we wcześniejszych postach był zwolennikien likwidacji różnych agencji, innych tworów zbytecznych dla funkcjonowania państwa, przejadających pieniądze państwowe, a tu broni Pan takiego tworu, który według mnie jest tylko po to, żeby być.

 

2.

W związku z podatkiem liniowym są zniesione ulgi podatkowe, kwoty wolne od podatku. Uderza to w najbiedniejszych. Argument o wzroście gospodarczym w krajach w których wprowadzono podatek płaski nie odzwierciedla sytuacji bytowych różnych grup społecznych. Faktem jest, że zanotowano wzrost, ale kosztem innych. Podatek ten spowoduje większe rozwarstwienie społeczeństwa na biednych i bogatych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tax-Ator napisał:

 

"Co do celników – należy wzmożyć kontrole skarbową tej grupy społecznej oraz wzmocnić komórkę kontroli wewnętrzenej (zresztą UE na nas to wcześniej czy póżniej wymusi w końcu bronimy granicy zewnętrzej UE – Unia nie popuści w tej sprawie na pewno), najlepiej byłoby to zrobić bez bata nad głową (sankcji finanowych) ... ale to Polska właśnie - politycy wolą nic nie robić zapłacić kary z naszych podatków a póżniej robić na wariata byle co byle jak przy użyciu obsadzonych plecaków politycznych ehhh ..."

 

Pozwole jeszcze się odnieść do tej wypowiedzi.

 

Proponuje Pan zwmocnić kontrolę skarbową, wzmocnić komórke kontroli wewnętrznej, ale jednocześnie rozbudowanie tych instytucji spowoduje potrzebę stworzenia następnej komórki wewnętrznej w komórce wewnętrznej itd. Bezsens. Jak we wcześniejszych postach pisałem należy zaostrzyć kary i egzekwować je, a nie rozbudowywać sztucznie istytucje które są zbyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wczesniej jest jakis dziwny.. podatek PROGRESYWNY RODZI PATOLOGIE gdzyz zniecheca dodziałania jest złudnym poczuciem sprawiedliwosci to tak jakby uczniom którzy sie lepiej uczą dawac nizsze oceny (karac) za to ze sa zdolniejsze i bardziej pracowite w mysl zasady ze te "biedne mniej zdolne dzieci" sa dyskryminowane.... a to po prostu lenie i nieuki... ksywa chyba nieprzypadkowo.. pewnie uderza do głowy i jakies lewackie mysli sie rodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Ukasz52

 

Po pierwsze

Nie jestem zwolennikiem ani podatku liniowego, ani progresywnego. Uważam ponadto, że obydwa podatki powodują, że wzrasta bezrobocie, że są niesprawiedliwe dla ludzi przedsiębiorczych. Pewnie nie zdaje Pan sobie sprawy, że podatek liniowy w wysokości 15% bez ulg i różnego rodzaju zwolnień podatkowych jest wyższy od podatku progresywnego w wysokości 19% razem z ulgami i zwolnieniami.

Idealnym rozwiązaniem byłby podatek ryczałtowy, wtedy nie byłoby żadnych nadużyć, żadnych kombinacji itp.

 

Po drugie

Widze, że to Szanowny Pan ma lewackie podejście do zagadnienia, bo jak mi wiadomo to za PRL-u byli wszyscy równi, a nie słyszał Pan np o czymś takim jak współczynnik inteligencji?, że ludzie mają różne zdolności do przyswajania sobie wiedzy? Zgadza się, że część to nieuki i lenie, ale chyba nie powinno się generalizować tego zagadnienia. A tak na marginesie to porównanie jest nietrafione

 

Po trzecie

Ja staram się grzecznie i uprzejmie rozmawiać, natomiast widze, że Pan używa w stosunku do mnie obraźliwych stwierdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Bimber

Z całym szacunkiem

 

Pisełem że Trybunał może faktycznie składa się z darmozjadów (w domyśle nie mnie to oceniać – jak również ich pensje do obowiązków / pracy w stosunku do sektora prywantego) – ale tak naprawdę jest to niestotne gdyż są oni w pewnym sensie gwarantem demokracji – wiec pełnią dużo ważniejszą rolę

 

To prawda jestem zwolennikiem cięcia kosztów i likwidacji Agencji, jednak nawet w największej demokracji tj USA trybunał istnieje (proszę się zastanowić dlaczego)...

Jest on niejako konicznością i gwarantem demokracji który muszę znosić.

Tak samo wolność mediów jest gwaranetm demokracji, skutkuje ona jednak takimi ludzmi jak pan Kuba W. Ojciec R. Szymon M. itp. itd. Których także muszę znosić... zamknięcie tych osób tudzież zabronienie prawnie im działalności w mediach było by zamachem na demokracje ... mimo iż moim subiektywnym zadaniem są to darmozjady ...

Przez analogię i jedni i drudzy są niejako potrzebni demokracji puki istnieją są gwarantem że istnieje demokracja... niestety demokracja to jak widać bestia

 

Natomiast stwierdzenie:

„Nasuwa się też drugie pytanie czy są to pradziwi profesorowie czy może tylko ;profesorowie za zasługi; ... odpowiedź niech może lepiej każdy zachowa dla siebie ... „

 

No właśnie miałem nadzieje że pisałem dość jasno ale no cóż:

1.0 jest chyba jasne że ‘bracia’ mimo iż prawnicy produkują nawięcej ustaw sprzecznych z konstytucją w całej IIIRP (są na to oficjanle statystyki),

2.0 Trybunał stoi na straży konstytucji

 

Kto jest prawdziwym profesorem prawa a kto tylko go udaje – na te pytanie proszę odpowiedzieć sobie samemu wydaje się że ujęłem tą różnicę jasno ...

 

Proponuje Pan zwmocnić kontrolę skarbową, wzmocnić komórke kontroli wewnętrznej, ale jednocześnie rozbudowanie tych instytucji spowoduje potrzebę stworzenia następnej komórki wewnętrznej w komórce wewnętrznej itd. Bezsens. Jak we wcześniejszych postach pisałem należy zaostrzyć kary i egzekwować je, a nie rozbudowywać sztucznie istytucje które są zbyteczne.’

 

Proszę Pana proponuje pan zaostrzyć kary i egzekwować je, jednak w jaki sposób chce pan je egzekwować jeśli nie przez komórki kontroli wewnętrzej które to w Polsce praktycznie nie istnieją ? Proszę zauważyć iż aktualnie kontrola wewnętrzna jest kilkakrotnie - kilkunastokrotnie mniejsza niż w krajach rozwiniętych (w przeliczniku kontroler / pracownik - a wiec aktualnie instytucje kontroli są sztucznie uszczuplone a zwiększenie ilości kontrolerów to normalizacja a nie sztuczne rozbudowanie) to tak jakby pan chciał ztłumić kilkunastotysięczne rozruchy 10 policjantami grożąć karami jeśli tego nie zrobią - bezsensu - nie ma innego sposobu jak wzmocnienie tych komórek do poziomu ich odpowiedników w krajach cywilizowanych... nie ma innego logicznego wyjścia ...

 

Przez analogię - to tak samo jakby Pan chciał odciążyć sądy które są także kilkakrotnie słabiej obsadzone w stosunku do starych krajów UE (przelicznik sędzia na ilośc obywateli / firm) (aktualnie sprawa gospodarcza trwa średnio 3 lata! W kajach zachodnich kilka miesięcy) tylko wprowadzjąc/zmieniając, lub grożąc postępowaniem dycyplinarnym w przypadku niewyrabiania sie z robotą ponad ludzkie siły... ustawa może zwiększyć efektyność o kilka do maks kilkanaście procent ale nie kilkakrotnie ! jedynym rozwiązaniem jest większenie ilości sędziów ... to chyba logiczne choć posuwa za sobą konieczność budowy nowych budynków wzrostu ociążenia budżetu itp. ... ale innego wyjącia po prostu nie ma

 

Trzecia sprawa Podatek liniowy nic lepszego i sprawidliwszego w gospodarce rynkowej nie wymyślno ...

To prawda że ludzie są różni po wieloma względami – jedni lepiej pracują / są efektywniejsi / wiecej zarabiją (nie zawsze się to wiąże – w sektorze prywatnym raczej tak) tych państwo winno preferować albo chociaż nie karać większymi podatkami za to że ciągną ten kraj ku dobrobytowi

 

Podatek ryczałtowy ? jak pan to widzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. bimber o ile mi wiadomo to nawet niejaka Doda ma ilestam punktów...

no comment..

co do inteligencji są różne jej rodzaje i zdolnosci niebardzo wyobrazam sobie by ktos był pozbawiony calkowicie jakiejs wyróżniajacej go cechy..

troche sie unioslem przepraszam ale czasami tak reaguje na brednie...swoje zdanie owszem ale nazucac innym??

a bezrobocie jest skutkiem luk w przepisach i ludzkiego lenistwa znam takich którzy nawet przy 0 obciazeniach zadnej pracy sie nie imaja...(np praca na czarno..)a sprawiedliwy podatek raczej nikogo nie zmusi do bezrobocia ..najwyzej zrobi to wolny rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...