Skocz do zawartości
bimber

Dyskusje niekontrolowane

Rekomendowane odpowiedzi

A najgorsze jest to, że tym Polakom, to całą ich kulturę, to pedały i Żydzi założyli...

 

Straszne...

 

fakt, że polacy zawsze spoglądali na zachód i kopiowali nie koniecznie wszystko co dobre ale BEZ przesady,

ne ma innego takiego narodu jak my, jesteśmy lepsi od innych lepiej wykształceni i w poruwnaniu do "europejczyków" wiemy wiedzę o świecie nie ta jak oni patrzą pod nogi i nie wiedzą co się u sąsiadów dzieje. największy błąd polaków to dołowanie i obrzucanie błotem swojego narodu tak jak Ty Ramzes to robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy w ogóle nie potrafią siebie docenić i dlatego w Polsce nie jest tak jak choćby w Niemczech Czy USA. Gdyby w Polakach było trochę więcej optymizmu to żyło by nam się o niebo lepiej. Bo trzeba przyznać, że pod względem wykształcenia to bijemy inne narody o głowę. Tylko nie potrafimy tego udowodnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A najgorsze jest to, że tym Polakom, to całą ich kulturę, to pedały i Żydzi założyli...

 

Straszne...

Co ty bredzisz co zbudowali skąd się urwałeś Gdybyś choć odrobinę znał historie ""TYCH POLAKÓW ''bzdur byś nie pisał.Nikt tu nie potępia Homo jako takich ale przeciwstawiamy się stawianiu ich w grupie uprzywilejowanej ,tylko dlatego że mają inne skłonności chcąc niechcąc żyją w takim a nie innym społeczeństwie opierającym swoje wartości na kulturze łacińskiej (chrześcijańską)co nie jest równoznaczne z dzisiejszą zachodnią .I owszem Polacy są zakompleksionym narodem ,ale są to skutki polityki wstydzenia się za (wszystko _rząd ,naukę, rolnictwo et cetera.) i najgorsze że wywołują to ludzie najbardziej zakompleksieni i Polacy .A przecież sięgając do historii państwa Polskiego nie ma drugiego takiego narodu w Europie który by tyle i tak wiele wycierpiał a mimo wszystko wysoko trzymał głowę i nie poddał się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyliscie ze zyjemy w europie w XXI wieku w wolnym kraju w ktorym kazdy moze robic co mu sie podoba-w granicach prawa.zydzi i homoseksualisci sa takimi samymi obywatelami jak inni.znam osobiscie 1 geja.nie mam problemu z podanie mu reki.we wsi wszyscy o nim wiedza .mieszkal ze swoim chlopakiem i nie mial problemow .mieszkam kilka kilometrow od zetora84[jak dobrze pamietam skad jest]ale zupelnie inne podejscie jest gdy sie kogos zna a inne gdy sie oglada w telewizji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

temat ciężki, ale od niego nie uciekniemy, kiedyś takie same gorące emocje wzbudzała działalność Marka Kotańskiego i lokalizacja domów dla zakażonych wirusem HIV - teraz temat jakby spowszedniał, może ludzie więcej wiedzą na ten temat (w końcu nie jest to "morowe powietrze"), a do zakażenia trzeba się samodzielenie przyczynić.

W przypadku odmiennej orientacji seksualnej temat jest trudniejszy do zaakceptowania, bo w gruncie rzeczy nie możemy ocenić na ile "ONI" będą stanowli dla NAS zagrożenie, w ten sposób nie możemy sie efektywnie zabezpieczyć. To jest na pewno frustrujące.

Myślałam o tym jaki jest mój stosunek do takich osób - w sumie jestem tolerancyjna - ale .... ale parady równości nie wchodzą w granice tej toleracji. I w momencie kiedy pomyślę o mioch dzieciach też granice tej tolerancji się zawężają.

Posłużę się przykładem obrazowym - pary całujące się na skwerach to z reguły młodzież (widzieliście całujące się w taki sam sposób "stare małżeństwa"?) - może i homoseksualnie nastawionym przejdzie w końcu ta chęć do obnoszenia się ze swoimi skłonnościami... - mam taką nadzieję.

A nasz wspaniały naród jest rewelacyjny - jak go postawią pod ścianą, ale jak mu dają pieniądze to jeden drugiemu mało oczu nie wydrapie - a po co? skoro może mieć każdy??????????

I wspólnie możemy się wspierać w subaniu unijnego budżetu - w końcu lepiej, żeby zostało u nas a nie w Brukseli - prawda?

P.S. Pozdrawiam wszystkich idealistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne zdanie niech sobie żyją i mieszkają razem ale żadnych adopcji. paradę niech sobie zrobią ale nie ta taką skalę że cały dzień w tv będą o tym trąbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cały dzień w tv będą o tym trąbić

No właśnie czy nie odbieracie takiego wrażenia, że cała sprawa, jest wynikiem manipulacji mediów. W końcu ludzi to interesuje a dziennikarze mają temat, który może zwiekszyć ogladalność (ew. poczytność). Przecież kiedys też byli homo, ale nie było to az tak nagłaśniane. Ja rozumiem, ze zmiana obyczajów, inne czasy etc, ale, żeby wszytko zmieniło się do tego stopnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy niech sie zajmie soba,jak moj kolega sie prowadzal za raczke ze swom chlopakiem to mi to nie przeskadzalo.tylko sie smialem a to dlatego ze ma prawie 50 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Tax-Ator - zgoda niech tam zawierają sobie związki ,ale czy ustępując pola państwo Polskie nie zachęci środowisk homo do wysuwania dalszych roszczeń moim zdaniem tak się stanie”

Nawet jeśli tak się stanie to niestety nie mamy odwrotu, nie ma co się oszukiwać wejście do UE i europy wymusza na Państwie Poslkim takie a nie inne modele zachowań prawnych ...

 

„Inną sprawą jest poszanowanie wartości chrześcijańskich na których to zasadach wychowane jest nasze społeczeństwo a jak wiadomo kościół stawia weto ,zresztą zrozumiałe”

 

Niestety (a może na szczęście ?) wchodząc do UE Polskie społeczeństwo zrzekało się wiodącej roli chrześcijańskich wartości na rzecz równego traktowania wszystkich religii ...

Państwo Polskie nie może wiec szanować chrześciajan , nie szanusząc (w ten samo sposób) muzułamanów, żydów, buddystów

Jeśli wiec Państwo miałoby sankcjonować prawnie związki homoseksualne osób (nie będące chrześcijanami) to powinno również sankcjonować prawnie nieprzestrzeganie sabatu (w bibli jest za to kara śmieci ...) , karać za jedzenie wieprzowiny i brak obrzezania (również osób nie będących żydami) a sami wiemy że to jest bez sesnu bo religi i seksualność to ‘niezbywalne wartości’ majace umocowanie w konstytucji.

Tak wiec wszelkiego rodzaju tego typu zapędy legislacyjne spotkałyby się z Trybunałem Konstytucyjnym, sprzecznością z prawem wspólnotowym oraz ostrą krytyką UE i Trybunałem Praw Człowieka ...

 

„I następny aspekt sprawy czy ty jako ojciec chciał byś widzieć na ulicy lub pod szkołą całujących się dwóch facetów z dzieckiem przy sobie? i jak byś to wytłumaczył swemu dziecku ?Nie nalezę do ""towarzystwa ciemnogrodu ""ale czuł bym się niezręcznie . Tax-Ator czy uważasz homoseksualizm za chorobę ,ustosunkuj się”

 

Co do istoty homoseksualizmu to tak naprawdę nikt nie wie jaka ona jest, do końca nie znają jej nawet natęższe umysły medycyny / psychologii – dlatego ja nie będze udawał mądrzejszego od nich ... przytoczę może jedynie kilka moich spotrzeń

 

Po pierwsze państwo polskie w zasadzie nie może seksualności człowieka sankcjonaować prawnie tak samo jak nie powinno tego robić jeśli chodzi o religię, no cóż to że spotkałbym 2 całujących się facetów (2 kobiety bym mi nie przeszkadzały estetycznie) to niestety cena jaką musimy zapłacić za wolność, demokrację i przynależność do UE ...

Oficjanie homoseksualizm został skreślony z listy chorób i dewiacji – sporo świat naukowy tak twierdzi to należy mu przyznać rację ...dlatego podchodząć do sprawy racjonalnie nie może homoseksualizmu nazwać chorobą, tak samo jak nie moża zanegować istnienia podświadmości, faktu że człowiek ma 49 chromosomów oraz że ziemia jest okrągła ...

Kolejna sprawa świat naukowy jest zdania że zaiteresowanie tą samą płcią jest przeważnie etapem przejściowym okresu dojrzewania – każda człowiek rozwija się inaczej każdy sam też wybiera w jaki sposób chce żyć ...

Podchodząc do sprawy inaczej nikt jeszcze nie pomóg samobójcy jeśli on sam nie chciał takiej pomocy ... psychika człowieka to bardzo skomplikowana i niejasna mszyneria ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety (a może na szczęście ?) wchodząc do UE Polskie społeczeństwo zrzekało się wiodącej roli chrześcijańskich wartości na rzecz równego traktowania wszystkich religii ...

.

Trudno o większe łgarstwo, sprubój powiedzieć to samo o Judaizmie, czy Islamie to samo co można mówić o Katolikach.

 

Oto ostatni przykład

790b33bd0014ad154757e46d

 

 

 

Ja uważam że wstąpienie do UE nie było warte żadnej ceny ani żadnej wydzielanej nam jałmużny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Europie owe "wartości chrześcijańskie" kojarzą się jedynie z wojnami religijnymi i rzeziami prowokowanymi przez tłustych facetów w sukienkach - stąd nigdy nie znajdą sią w konstutucji UE.

 

Ponadto nie zapominajcie, że owe WC to są:

- tolerancja społeczna i zrozumienie wobec homo,

- dopuszczenie małżeństw homo,

- udział kobiet w kościele, kobiety są biskupami, nawet w Danii (czy Holandii) kobieta jest prymasem,

- wierni mogą zwolnić swojego proboszcza z pracy i rozliczają go finansowo oraz sami naznaczają mu pensję,

- księża się żenią (we wszystkich religiach chrześcijańskich księża się żenią, tylko w sekcie katolickiej - nie!).

 

No to o jakich "wartościach chrześcijańskich" mówicie?!?!

 

 

Wam chodzi o wartości katolickie!!! - który do tamtych pasują jak pięść do nosa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Europie owe "wartości chrześcijańskie" kojarzą się jedynie z wojnami religijnymi i rzeziami prowokowanymi przez tłustych facetów w sukienkach - stąd nigdy nie znajdą sią w konstutucji UE.

Niejaki Teo van Gogh zaznał islamskiej toleracji, polecam się uczyć, bo za kilkadziesiąt lat - jak kto dożyje - z pewnością to się przyda w krzewieniu wartości europejskich, w końcu typowy Jewropejczyk to istota całkowicie bez własnych poglądów - dobrze obrazuje to hasło "Wczoraj Moskwa dziś Bruksela" - byle być przy żłobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktu że człowiek ma 49 chromosomów

No to akurat da się zanegować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to o jakich "wartościach chrześcijańskich" mówicie?!?!

 

 

Wam chodzi o wartości katolickie!!! - który do tamtych pasują jak pięść do nosa!! Mi chodzi o wartości chrześcijańskie a nie katolickie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. ostatniego liczenia do kosciola chodzi ok.34% polakow-nawet u nas 25 km.od wadowic i krakowa'tradycyjnie religijna malopolska' kosciol swieci pustkami 33%.a w danii jest pastor ktory publicznie oglosil ze nie wierzy w boga i jest dalej na urzedzie bo wierni nie chca go odwolac bo dobrze sprawuje swoj urzad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wartości chrześciajańskie? to przedewszystkim :kochaj bliźniego swego jak siebie samego, a to gdzie jak gdzie, ale w Polsce napewno nie jest przestrzegane,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot ciekawy tekst do przedyskutowania przedewszystkim o UE ale i o karze śmierci

Paweł Lisicki: W klubie jednej (słusznej) myśliPolska już się nie sprzeciwia unijnemu pomysłowi ustanowienia wspólnego Dnia przeciwko Karze Śmierci. Uff, co za ulga.

 

Warszawa znowu zachowuje się tak jak inni. Wreszcie możemy liczyć na uznanie, pochlebstwa, miłe uśmiechy. Jesteśmy po dobrej, słusznej, jedynej właściwej stronie. Bo, jak to ujął Rui Pereira, minister spraw zagranicznych Portugalii, “kara śmierci jest niehumanitarna, nieuczciwa i nieskuteczna”. Czyżby?

 

No, ale takiego pytania nie wolno zadawać. Otóż najbardziej uderzającą rzeczą jest to, że w tej sprawie, tak kontrowersyjnej, tak trudnej do jednoznacznej moralnej oceny, żadna poważna debata w Unii się nie toczy. Samo kwestionowanie portugalskiego pomysłu okazuje się wyrazem braku wychowania i dobrych manier. Po prostu kara śmierci jest nieskuteczna i nieuczciwa, a kto ma inne zdanie, ten widać nie dorósł do budowy wspólnego europejskiego domu, nie rozumie znaczenia europejskiego dziedzictwa i trwa w stanie niedojrzałości. Z takim człowiekiem się nie dyskutuje, można go co najwyżej reedukować.

 

Dobry to przykład, jak w istocie współczesna demokracja ogranicza swobodę dyskusji. Zamiast debaty obserwuję nudny rytuał, w którym kolejni politycy wygłaszają te same banały, a wyrazem mądrości okazuje się dostosowanie do głosu większości. Z całym szacunkiem dla ministrów państw Unii ich sąd na temat tego, czy kara śmierci jest czy też nie jest zgodna z sumieniem i etyką, ma taką samą wartość jak głos każdego innego obywatela. W tej sprawie Unia nie jest żadną nieomylną wyrocznią.

 

Kilka tygodni temu “Rz” opublikowała amerykańskie badania dotyczące skuteczności kary śmierci. Jako pierwszy podał je zresztą liberalny “New York Times”. Otóż według nich jedna egzekucja może zapobiec nawet 18 morderstwom. I - co jeszcze bardziej szokujące - kara odstrasza tym bardziej, im szybciej i im częściej się ją wykonuje. Z różnych komentarzy, które później przeczytałem, poruszył mnie jeden: słowa profesora Naci Mocana z Uniwersytetu Stanowego w Luizjanie. Powiedział on: “Osobiście jestem przeciwnikiem kary śmierci, ale fakty mówią same za siebie. Uczciwość nie pozwala mi zachować milczenia: tak, kara śmierci ratuje ludzkie życie”.

 

Szkoda, że podobnej uczciwości nie wykazują europejscy uczestnicy debaty.

 

 

http://blog.rp.pl/blog/2007/12/08/pawel-lisicki-w-klubie-jednej-slusznej-mysli/

 

Czy ta UE czymś istotnym różni się od ZSRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara śmierci za za najcięższe zbrodnie jest w burdel-UNIE be , bo skazani na nią skurwie..le gwałcący nasze żony i mordujący nasze dzieci mogą głośno publicznie domagać się sprawiedliwości i okazywać skruchę (pod groźbą kary S) a co z dziećmi nienarodzonymi które są tego prawa głosu pozbawione a zwyrodniałe matki je mordują w imię prawa do wolności . , ale takie poglądy jak moje są niepoprawne politycznie niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku gdy są niezbite dowody winny i sprawcy nie da się resocjalizować (wszystko mu jedno) wyjdzie z paki i zrobi to samo powinna być orzekana kara śmierci. co do jej wykonania w dzisiejszych realiach było by ciężko, ale sądzę że po paru egzekucjach nie jeden małolat zastanowił by się zanim rzuci cegłą lub kamieniem w "babcię" dla 5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Niekoniecznie musiała by byc wykonywana.Skoro w inny sposób nie mozna sobie poradzic z mordercami i innymi ścierwami to tylko kara śmierci.Ew cieżkimi robotami.Kamieniołom i słoneczko piekące cały dzień,a nie wygodna ciepła cela z zazaleniem na przeludnienie itp.A UE nic do naszego prawa skoro w stanach jeden stan ma kare śmierci a inny nie a co dopiero różne kraje wspólnoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorsze jest to że w UE nawet nie dopuszcza się do jakiejkolwiek dyskusji na ten temat. Pamiętam jakie było wycie w mediach i wypowiedzi polityków UE gdy LechKacz coś wspomniał o dyskusji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja założę się że gdyby w polsce wprowadzić tą karę to ue nas wywali ze swoich szeregów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja założę się że gdyby w polsce wprowadzić tą karę to ue nas wywali ze swoich szeregów
Na teraz podzielam to zdanie, ale z tego co się orientuję społeczeństwa na zachodzie też nieco zmieniają zdanie i może za kilka lat będzie można o tym choć dyskutować a za kilkanaście to kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o przyjmowaniu takich państw jak rumunia kolejne rynki zbytu? tania siła robocza? czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...