Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

czy młocarnia , klepisko i przeniesienie napedu na heder jest takie samo w 58 i 56 ? jak chłodzony jest olej silnikowy w 58? i czy to chłodzenie zdaje egzamin? chodzi mi o rekordy do 90 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy młocarnia , klepisko i przeniesienie napedu na heder jest takie samo w 58 i 56 ? jak chłodzony jest olej silnikowy w 58? i czy to chłodzenie zdaje egzamin? chodzi mi o rekordy do 90 r.
moze mi ktos napisac czym sie rózni rekord od super tylko ze szczegółami bym prosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie zacząłem odkurzać swoje supra przed sezonem, i zobaczyłem że łożysko na podajniku pochyłym jest padnięte..Rozumiem, że muszę całą gardziel zwalać..Może ktoś podpowie jak to najszybciej, i najbardziej bezboleśnie zrobić?? Turem da rade?? I jeszcze jedno, w zeszłym sezonie cięło mi żyto, szybkość bębna i szczelina klepiska była regulowana na wiele sposobów..ale nie wiele to pomagało. Mogą być jakieś inne przyczyny??

 

Będę wdzieczny za każdą podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podstawiam dwie beczki opuszczam na nie gardziel, odpinam zabezpieczenia i na wstecznym wyjeżdżam. Żadna filozofia, robię tak dwa razy, przed sezonem zakładam zwykłe klepisko i po zbożu kukurydziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej to podczepic heder i gardziel zostawic przy hederze na wózku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie to ladowaczem... na widly nakladam palete, podjezdzam pod podajnik i u góry pasem z grzechotka zabezpieczam...i odjezdzam jak z panna mlodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie mogę zakupić filtr oleju hydrau;icznego HP-20.1 objechałem wszystkie sklepy w okolicy i nigdzie o takim filtrze nie słyszeli (jest to filtr bez wymiennego wkładu) i czy wogóle super wychodził z takim filtrem stary cieknie a na silikon nie jestem pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do podłączenia u sąsiada kose elektryczną do stołu do rzepaku do kombajnu BIZON Z056. Proszę o wskazówki jak i gdzie się wpiąć w elektryke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wpinaniem ciężko lepiej puść prosto z aku i oczywiście bezpiecznik po drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 83 roku moim ZO56 skosiłem około 3 tyś hektarów, najsłabszym ogniwem w bizonie jest silnik , w zeszłym roku w połowie żniw czwarta wymiana , drugim mankamentem są terazniejsze byle jakiej jakości łożyska . Co prawda zdrowie na nim straciłem ale to inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 83 roku moim ZO56 skosiłem około 3 tyś hektarów, najsłabszym ogniwem w bizonie jest silnik , w zeszłym roku w połowie żniw czwarta wymiana , drugim mankamentem są terazniejsze byle jakiej jakości łożyska . Co prawda zdrowie na nim straciłem ale to inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian 9871 dzięki za info. też myślałem żeby podciągnąć prosto od aku, tylko nie wiem w jaki sposób załączać, czy jakimś "mocnym" włącznikiem czy jakimś wyłącznikiem krańcowym od dźwigni hederu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż przekaźnik kosztuje niewiele i włącznik np. taki jak od lamp na bizonie. sam włącznik też pociągnie jakiś czas a na przekażniku będziesz miał spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem pomiary i wyszło że silnik będzie brał około 20A i chyba założe włącznik np siłowy 32A. Styk przekaźnika mógłby nie wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki sa na 30 A wiec poco włącznik i do tego ciągnac gruby kabel do kabiny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi zrobie tak jak piszecie. Jutro zabieram sie do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że w bizonie po zimie giną hamulce?? Jak go gasiłem w zeszłym roku to wszystko grało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to znaczy że masz olej w skrzyni biegów

nie wiele mi wyjaśniłeś, raczkującemu użytkownikowi bizona trzeba tłumaczyć tak jak chłop krowie na miedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamulce w bizonie to porażka zrobisz uszczelniacze a i tak po czasie zaleją się olejem ze skrzyni. niektórzy zespawują drążki i naciskając hamulec ciągniesz również cięgło od ręcznego, tarczki ręcznego są na wierzchu i zawsze działa a zasadniczy jest w bębnach obejrzyj skrzynię wszystko widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przerabiał hamulce w Z056. Dorabiał szczęki i bębny. Pisałem o tym wcześniej na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełożenie drążków z ręcznego pod nogę zupełnie wystarczało, mi działał lewy nożny a pod prawym drążkiem był podpięty ręczny i z hamowaniem nie było problemów, same nożne zalewały się olejem po dwóch tygodniach pracy, a przy dużych obszarach i kilku bizonach nikt nie bawi się w ciągłe, remonty skrzyń, w terenie pagórkowatym i tak raz na sezon skrzynia w bizonie siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...