Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie mi na jakich obrotach silnika kosicie swoimi bizonkami Z056 ?. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 2200 obr/min. Z tymi hamulcami to ja też mam jakoś podpięte pod ręczny, jeszcze poprzedni właściciel to zrobił, ale widocznie tylko tyle żeby na sezon starczyło A powiedzcie Panowie jak z leżakami?? jak je kosić?? u mnie w okolicach są takie kawałki że hektarami leży.. Znajomy mówił, że musi być przesuszone, wtedy pod włos jechać, słoma się będzie rwała i jakoś szła..Macie jakieś inne sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to ostra kosa bez luzów żeby cięła a nie szarpała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przekładania drążków to na ręcznym pod nogą bozony chodziły 10 sezonów w gospodarstwie i nie wiem ile u poprzednich właścicieli.

jeśli chodzi o koszenie lezącego zbożna to sporo zależy od długości słomy, jeśli jest długo to nie pojedziesz pod włos bo zaraz zablokuje się w ślimaku nieodcięte zborze, lepiej jechać z włosem lub poprzecznie do legi zależy jak pasuje. Motowidła przed siebie i będą narzucały na heder, dobrze jest przechylić zęby motowideł lekko w stronę hederu, lepiej podnoszą leżące zboże lecz również wrzucą więcej kamieni na stół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiek co do koszenie leżącego zboża to masz w 100% rację. A propo obrotów to ja tak 2300 - 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leżace pod włos to można kosic zboża niskie i suche, z zytem radze nie prubowac bo szkoda sie nameczyc pózniej przy odblokowywyaniu młocarni i slimaka Ale pszenica spoko idzie pod włos tylko zauważyłem u siebie że sa dużo wieksze straty niz jak leciec z włosem za kombajniem było zielono jak kosiłem pod włos. Oczywiscie kosa musi byc ostra bo nie pójdzie ani pod a ni zwłosem A najlepsza kombinacja to z boku lekko z włosem i idzie jak burza no i pole równiotkie zeby nisko opuscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz pod włos inaczej rwie z korzeniami

Ja leżące jadę jak pasuje tylko bardziej ustawian kąt sprężyn na nagarniaczu, a na dużym kawałku jak można wybierać kierunek to najlepiej w poprzek poległego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie czujnika spadku ciśnienia w bizonie. Jest czujnik przy silniku który przy braku ciśnienia zwiera do masy. Od czujnika idzie jeden przewód przez kontrolkę i dalej przez włącznik NC (normalnie zamknięty) i przez przekaźnik i do klaksonu.

Sprawa polega na tym ze jak sie kosi to nie zwraca sie uwagi na kontrolkę i ten straszny hałas wiec podłącza sie pod klakson. I teraz moje pytanie jak podłaczyc ten przekaźnik. Czy może to być taki jak od samochodu (tylko 24 V) bo ze schematu niewiele mogę sie doczytać. I schemat jest od nowszego bizona z zegarami , wskaźnikiem paliwa, obrotomierzem itp.

 

Może ktoś wie jak to podłaczyć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę majstrowałem trochę przy swoim bizonku i okazało się że ja tych hamulcy to wogóle nie mam podpiętych pod ręczny wiec jasne dlaczego nie działają Ale chciałem zapytać: 1) na ile powinno być ustawione klepisko przy kierowcy, jeżeli chce wyregulować odległość śrubami?? Powinno być maksymalnie skręcone, rozkręcone, czy w ogóle nie ma to znaczenia?? 2)Na jakiej podstawie ocenić czy te 9 cepów na bębnie jest zużyte?? Cepy mam proste, ale na niektórych te wrąbki są strasznie ostre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem z szwajcarską dokładnością Może 8, zresztą to nie jest najważniejsze w moim pytaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bizon cep-8sztuk , przy maksymalnym skręceniu na pulpicie , przy wlocie odległość między klepiskiem a cepem 1,6 milimetra , na wylocie 3 milimetry pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w których miejscach mierzyciue te odległosci. na wlocie miedzy pierwszym pretem klepiska a zew. powierzchnia cepa czy jak. U mnie cos jest nie tak tzn. na wlocie mam pewnie blisko 30mm a na wylocie zaczyna stukac cep o klepisko. a najgorsze w tym jest to że z jednej strony nie da sie juz podniesc klepiska Jesli mierzy sie w tym miejscu co pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pierwsze 2-3 pręty klepiska i powierzchnia robocza cepa. też miałem jak ty ale dało się skręcić na około 20mm więcej nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może byc przyczyną zapychania sie sit (szczególnie w przenżycie)? za mały wiater ,obroty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie doradzcie na jakich obrotach silnika kosicie swoimi bizonkami

jeden bolek doradza mi że na 2400obr/min

wymieniłem pas młocarni łożyska odżutnika oraz to oporowe wraz z piastą i jeszcze koło wieloklinowe z tuleją bo był luz.

Po regulacji pas młocarni wychodzi za koło odrzutnika ok 5 mm a ja przy 2200obr/min silnika mam 950obr/min młocarni a własnie przy 2400 mam 1150obr młocarni z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koszę przy 2400 mam 1150obr młocarni , przy 2200 obrotów silnika i młocarni trochę pod jeden tysiąc obrotów młocarni pszenżyta nie domłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy piszcie jeszcze z ktorego roku jest wasz bizon bo ja sie spotkałem z czymś takim ze starsze własnie miały obroty w pracy 2400 na silniku a młodsze okolo 90 roku młociły na 2000obr. i ja mam u siebie 2000 na silniku a obroty max na młocarni mogę dojechać na 1150 a jeszcze jedno moj ma obr. max na silniku 2250 to niemogłbym kosić na 2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój rekordzik jest z 1988r sprawuje sie dobże tylko własnie te obroty młocarni wymieniłem większość elementów kture by za to odpowiadały

iprzy 2200obr/min młocarnia ma 950obr poprawiło się ale czy 2400obr/min to niezadużo?doradzcie może coś jeszcze podregulować albo trzeba wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...