Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

nic o oc na kombajn nie wiem na pewno musisz coś mieć jak po usługach jeździsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy powieccie czy oc kombajnu zbożowego jest obowiązkowe?

Szkoda ci 32 zł za OC? A po ulicach nie jeździsz?

Ja też dzisiaj próbowałem rzepak bez desykacji i trochę jeszcze za mokry-22-23%. Z szarpaczem nie mam żadnych problemów, może dlatego że to oryginał Płocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz OC rolników i kosisz sobie to nie musisz oplacac nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym wy poznajecie że łożyska na wytrząsaczach są do wymiany, ja w planach mam po koszeniu wejść na sita i zobaczyć czy są gorące, moze jest jakiś lepszy sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore za klawisz z tyłu i ruszam nim do góry i do dołu jesli brak luzów to łożyska całe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kombajn od nowego , pierwsza akcja 1982 r , po pierwszych dziesięciu latach wymieniłem łożyska na wycząsaczach były jak nowe , po nastempnych dziesięciu latach wymieniłem tylko na tylnym wale też były jak nowe , na przednim mówię że wymienię za rok . Minoł rok na przednim jakoś nie wymieniłem , za to na tylnym rozpadły się dwa , ze strachu na przednim wale nie wymieniam i po piętnastu latach jeszcze są dobre za to na tylnym wale awaryjnie wymieniam co roku . Chciałem śię zapytać jakiej firmy najlepsze są łożyska na wycząszacze do bizona ( tych z iskry kielce strach zakładać tak się popsuli ) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muwisz o wyjęciu daniu do odrdzewienia?czyszcze ją dwa razy dziennie kompresorem czasem niewysyarcza może zmniejszyć kółko wiatraka to by mi dało wię ksze jego obroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w waszych 056 utrzymuje się temperatura oleju, u mnie ciągle czesto wychodzi poza zielone nawet na czystej chlodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w waszych 056 utrzymuje się temperatura oleju, u mnie ciągle czesto wychodzi poza zielone nawet na czystej chlodnicy.

 

U mnie tak samo. Nie wiem czy ma to wpływ na instalację hydrauliczną ale mimo czyszczenia nic nie pomaga. Jedyny skutek uboczny to jaki się pojawił to zauważyłem wyciek oleju na pompie zaraz za kołem pasowym ale może to też być efekt zwykłego wytarcia. Do końca sezonu musi dojeździć. Co do wody to od czasu jak wymieniłem pompe wodną to nawet w najwieksze upały nie przekracza 80 stopni. Stara miała wytare łopatki i był słaby obieg wody w układzie. Prawdobodobnie jakby układ był zalany płynem to tego by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten wskaznik pokazuje temperaturę oleju hydraulicznego czy w oleju silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione pomiary temperatury na wskaźnikach innych niż oryginalne nie wiem jak się one fachowo ale u mnie olej (silnik) kształtował się między 87- 92 stopnie tak można w przybliżeniu oszacować ze wskaźnika a co dziwne woda 80 stopni zakładajac że wskaźniki są dobre i poprawnie wskazują. Oczywiście co dziennie ostre dmuchanie chłodnicy wody i oleju (bizon zo56). Podczas koszenia jeśli chcę utrzymać cały czas ten dolny zakres 87 stopni trzeba co jakiś czas przetrzeć blachę osłaniającą chłodnicę szczególnie jak kosi się żyto czy owies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was ma zamontowana osłone wlotu powietrza na sito przy chłodnicy??co sadzicie o takim rozwiazaniu??podobno super sprawa-nie trzeba zatrzymywac sie na opukiwanie sita i zawsze stała temperatura wody(ok50st)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą osłone i trzeba opukiwać sito i temperatura tez wcale nie jest taka stala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli przy 2400 obr silnika beben ma 750 obr to pasek do wymiany chyba co??Ile on moze kosztowac? Bo roboty to od groma ijeszcze troche. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli przy 2400 obr silnika beben ma 750 obr to pasek do wymiany chyba co??Ile on moze kosztowac? Bo roboty to od groma ijeszcze troche. Pozdrawiam

jesli masz problem z obrotami młocarni to sprawdz czy niemasz luzów na kole sówliwym odrzutnika jesli masz ok 5mm ot przyczyna pas niepracuje całoscią koła talerzowe odrzutnika powinny się zejsć a pas wyjsc na zewnątrz ok 5mm wtwdy przy 2200obr silnika powinieneś miec 1150 młocarni a niedaj 2400 na silniku bo wyzionie ducha sprawdz jeszcze łapy kture wypychają koło na odrzutniku jerzeli koła się nieschodzą to może być przyczyną zzzzzzzzzzzzzzzzzęby na tym w tym roku zjadłem a w ostatecznosci jeżeli pas wychodzi poza koła odżutnika to może oszukiwać nadajnik pozdr jak niedasz rady pisz postaram się pomuc u mnie zlało więc siedze w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z bizonem rekordem z grzaniem silnika musze chłodnice czyścić 3 razy dziennie bo sie wszystko grzeje, czy założenie zamiast orginalnego tego koła co jest na chłopdnicy innego na przykład od clasa zmniejszy zapychanie chłodnicy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem z bizonem rekordem z grzaniem silnika musze chłodnice czyścić 3 razy dziennie bo sie wszystko grzeje, czy założenie zamiast orginalnego tego koła co jest na chłopdnicy innego na przykład od clasa zmniejszy zapychanie chłodnicy??

kolego mam ten sam problem może nie aż trzy razy ale w sieczkarni ok 16 to musze mu dmuchnąc he he he chłodnice u mnie polało więc wyjołem chłodnice rozebrałem osłony czysta niebyła godzine myłem pod myjką cisnieniową i jutro zawioze ją do płukania(odrdzewiania) mam terz zamiar zmniejszyć koło pasowe pompy wody dałoby to większe jej obroty co zarazem większy podmuch a i jeszcze wleje płyn zamiast wody podobno pomaga a co z tego wyjdzie niewiem jesli nic to po sezonie pomysle o dodatkowej chłodnicy wody napewno napisze jesli ty coś efektywnego wymodzisz tez napisz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa tygodnie temu Tygodnik Rolniczy miał artykuł na temat modernizacji chłodzenia rekorda,były zdjęcia i opisy,mogę dać skan w wolnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...