Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: Czy można podnieść ciśnienie smarowania silnika u Bizona bez wyjmowania silnika z kombajnu? Z góry serdecznie dziękuję za porady. W tej chwili utrzymuję 1,5 atm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że można wystarczy odkręcić filtr oleju a pod nim znajduje się korek wkręcony w blok , wykręć go ostrożnie żeby ci sprężyna i podkładki nie uciekły i dołóż jakąś podkładkę gdzieś ze 2-3 mm.jeśli będzie za mało to trochę więcej , tylko nie przesadź za mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywa może ktoś takich osłon w zo56zo56http://www.allegro.pl/item639578192_oslona_obudowa_chlodnicy_kombajn_bizon_zo56.html jest poprawa w chłodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego koseś co powoduje zwiększenie cisnienia po dołożeniu tej podkładki zwiększa się wydajnosc pompy?dołożyłem drugą chłodnice oleju w swoim rekordzie i tez mi spadło ciśnienie.Przed dokładką miałem na zimnym silniku jakieś4.5 atm a teraz 3.Co miałes na mysli pisząc żeby nie przesadzić z tymi podkładkami z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dołożeniu dodatkowej podkładki pod sprężynę zaworu zwiększasz twardość sprężyny a to powoduje większe ciśnienie ale nie wydajność a wręcz przeciwnie wydajność troszkę spadnie , podkładanie pod zawór trzeba przeprowadzić metodą prób i błędów gdyż jeśli dasz za dużo to za bardzo obciążysz pompę i za szybko będzie się zużywała oraz olej będzie się w wyniku zbyt wysokiego ciśnienia przegrzewał, najlepiej ustawić na rozgrzanym nie mniej niż 3 a max 5 powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem w ZO56 - trochę za bardzo tnie mi żyto. Już kiedyś poruszałem tą kwestie na forum, ale wtedy byłem początkującym,zielonym użytkownikiem:) Teraz jestem pewien że klepisko ustawione jest równolegle do bębna - a to podobno podstawa. Cepy są dobre. Osobiście podejrzewam obroty bębna.. Jak ustawiłem pas tak jak powinno być -" w życie po zewnętrznej stronie koła" - to w zbiorniku był śrut. Teraz chodzi na 800 obr/min i w na prawdę tęgim życie w ogóle się nie zadławił.. Ale zboże i tak nie wygląda tak jak powinno.

Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Ktoś spotkał się z takim zdarzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wtedy może niedomłacać żyta w dokłosiu. Nie ma idelanego ustawienia. Niekiedy i połówki muszą być. Jak ich nie chcesz jedź po zachodzie słońca ale wtedy bęben zatkasz po 3 m koszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, zapomniałem o tym napisać, klepisko rozkręcone jest do oporu, maksymalna szczelina na wylocie żeby tylko wymłacał, nie wg jakiejś tam skali. A może ktoś powiedzieć jak wyglądają podcięte cepy? Tzn. Kiedy trzeba z nimi uciekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sądzicie opłaca się naprawiać orbitol czy kupić nowy do bizona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie naprawia. Przynajmniej nie znam takowych ludzi co to potrafią. Co do cepów to gołym okiem widać na ile są podjechane. Jak będziesz robił wymianę to kup wywarzone i nie zapomnij wywarzyć benbna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sądzicie opłaca się naprawiać orbitol czy kupić nowy do bizona

 

 

ja wymieniałem tylko środek bo reszta była ok.Musisz sam ocenić w jakim stanie są zembatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna że w zbożu ( życie) pod większym obciążeniem zatrzymują się motowidła. Pasek napięty jest prawidłowo. Czy rolę gra tu jakieś sprzęgło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pewnie pasek jest do wymiany

a tak z innej beczki-jaki olej lejecie do bizona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak się będą zatrzymywać (może za nisko masz opuszczone)

do silnika turdus do hydrauliki hydrol skrzynia biegów gęsta trybówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pasek jest na granicy wytrzymałości

Silnik chodzi na Turdusie, hydraulika - olej hydrauliczny, taki jak w koparkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka może być przyczyna że w zbożu ( życie) pod większym obciążeniem zatrzymują się motowidła. Pasek napięty jest prawidłowo. Czy rolę gra tu jakieś sprzęgło?
jak kosisz żyto to motowidłami je kładź ma wchodzić tyłem a nie kłosami wtedy młócarnia ma lżej i motowidła też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaka ma być szczelina na zaworach: dolotowy i wylotowy. W silniku od rekorda SW 400 Turbo.(najlepiej na zimnym silniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolot 0.30

wylot 0.40

zawsze sie mierzy na zimnym. mierzenie na cieplym by ci nie dalo za wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mógłby mi napisać jak ustawić kombajn do koszenia jęczmienia ozimego ,bo chyba to nie łatwo się kosi a będę robić to po raz pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować główny zegar do bizona Zo56 ten gdzie są wszystkie wskaźniki i kontrolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś mi doradzi jak ustawić bizona zo56 do młucena gorczycy jakie obroty bębna obroty silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...