Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

ja jak mam ten zawor otwarty to mam ciśnienie 3 a jak zamkniety to 4 ale jak mozna jezdzic ze zamknietym jak ja na otwartym mam temp. oleju kolo100 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis byłem w hurtowni czesci i chłodnica olejowa to koszt 415zł, mówili mi ze dobry efekt jest tez po wymiane chłodnicy na "rekordowska" ale nie bardzo wiem czy chodziło im o chłodnice wody czy oleju.

 

Musze zaczac cos kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest orginalny rozmiar kol tylnich w bizonie superr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od roczniku w starszych takie opony jak w rozrzutnikach czyli 10 x 15.3 a w nowszycgh chyba od 90r czy 91r takie jak w przyczepach 11,5x15.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rocznik 87 a które sa lepsze? podobno w 87 byly jakies modernizacje jak to sprawdzic czy mój jest modernizowany czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj jest 86 i np w 87 juz było cofanie podajnika pochyłego, u mnie nie ma, mój jest pomaranczowy, znajomego z 87 także pomaranczowy

 

druga sprawa swiatła stopu z tyłu( 3 klosze )

i pewni jeszcze kilka dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pomaranczowego i mam cofanie podajnika zbożowego ale nie mam 3 swiatel tylnich moj to jest chyba jakas mieszanka jeszcze zauwazylem za na tabliczce znamionowej jest napisane ze to model: Z056/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest otwarty jak nacięcie jest ustawione do góry ja mam zawór dzisiaj sprawdziłem otwarty na maksa musiał ktośmi przestawić ciśnienie ma 4 atm temp oleju cały czas na zielonym woda też ok wydajniejszy wentylator robi swoje silnik po naprawie w 84 roku kombajn rocznik 78 od 15 lat większość casu chodził z sieczkarnią

 

Dobrym pomysłem jest tak jak pisał @ansu założenie chłodnicy od stara 6x6 wojskowego poszukaj na złomie będzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zamkniętym zaworze długo nie pojedziesz. Na kombajnie nie testowałem , chociaż w książce piszą że jak się olej wymienia to na chwilę można go przymknąć. Kiedyś miałem taką możliwość i przetestowałem Łk1 z takim samym silnikiem zamkneliśmy zawór i koleś pojechał po 5 minutach dzwoni że mu się zadymiło z silnika przekręcił zawór i pojechał dalej więcej już nie robiliśmy eksperymentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktpś zwas kosził kukurtdze zo56 jesli tak to niech powie czy to się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie ma przystawke i odpowiednio przygotowany kombajn to chyba bedzie sie dało jakos kosic,

 

Ja kosiłem 2 lata temu 2 ha znajomemu zwykłym hederem i bez modyfikacji sit oraz bebna młócącego to dużo zostawało w kolbie i jak była wysoka ladna kukurydza to nie bardzo to szło, ale jak była tak niższa to było ok.

Nagarniacz na maksa do góry i szło, kazda kolbe czułem na podescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wymienial ktos zbiornik zboża w bizonie ??

bo chce wymienic ale nie wiem czy zdaze na zniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz wymieniać jak masz pod ślimakiem dziuru to wstaw blache na całą szerokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z 2-uch stron ładnie zanituj i gra sam to przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Fortschritt w zeszłym roku też nitowałem dno , Wsadziłem pod ślimak kawał blachy ocynkowanej którą przynitowałem nitownicą , po brzegach blachy zaklajstrowałem uszczelniaczem by się nic nie przedostało pod łaty i pomalowałem , i jest dobrze . Wcześniej kładłem matę szklaną i żywicę poliestrową , ale to odstawało i kawałki leciały ze zbożem ( ludzie się dziwili co to jest )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nitowałęm tylko na walcarce zrobiliśmy z blachy 1.5 mm i wspawaliśmy i kilka lat śmigam teraz robie dno w hederze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego też rozryłem jak narazie to poszło mi jedno łożysko na dolnym wale w gardzieli. A tak w zasadzie to tylko ładuję smar do łożysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w zbiorniku- nie - po co, blachy podsuniesz bez problemu tylko dobrze wyczyść żeby między plachani mie było szajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że wkładają ludzie od rekorda szczegółów nie wiem nie miałem z tym styczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniał ktoś w zo 56 śilnik na mocniejszy

 

 

Po co ci mocniejszy silnik , spore górki masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w sieczkarni to cienko śpiewa a ludzie usługowo cmokają że inni jeżdżą szypciej a jak bym założył od rekorda taki to bym tak śmigał żeby mi nikt nie podskoczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja tylko z 1/3 kosze bez reszte z sieczkarnią i tak już od kilkunastu lat i nie braknie mocy ale ja mam płaskie pola zawsze z sieczkarnią można troche wyżej kosić , podstawa to ostre noże

 

W tamtym roku poomagał mi znajomy rekordem kosić i wcale szybciej nie jeździł jak ja suprem nie mógł tego przeboleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po co mi silnik od rekorda wstawie od bs to bedzie jazda hehehehe a mi właśnie słabo ostrze norze i brak mocy ale u mnie na wiosce właśnie obserwuje że każdy kto założył sieczkarnie to silnik jakoś dymi na stałych obrotach ale ja mam bs to jak coś to on jedzie z sieczkarnią a tam to problemu z moca nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...